;)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 bře 2006 09:31

pavlii: se nerozčiluj, já se chtěl jen zeptat jestli není důvodem toho že mi doporučujete jinou knihu to, že ta co mám je špatná...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 02 bře 2006 10:33

2Jindy: ale v poho - já se nerozčiluju. Prostě jsme asi většinou natrefili spíš na Svět MIDI :-) Ale jak tady už někdo psal - stejnak je víc věcí v angličtině ;-)

P.

peteness

Příspěvek od peteness » 02 bře 2006 10:39

Takze k tematu: Doporucuju prejit na Cubase a koupit knizku Robert Guerin/Cubase SX......(v Originale Cubase SX Power, da se upiratit v pdf...)....Je to fakt dobra a user friendly knizka, vyborne prelozena a vysvetluje spoustu audio+MIDI pojmu i pro nonCubasisty.

Je teda uz lehce zastarala co se tyce samotneho programu.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 bře 2006 10:46

peteness: no nevim jestli přejít na cubase, sem hodně zvyklej na fruita...třeba kexík taky dělá na fruity a zdá se mi, že je dost pokročilý jako vy ostatní i přes to, že v cubase primárně nedělá...ale chystám se cubase trošku prozkoumat a řekni mi co je pravdy na tomhle - slyšel sem někde, že cubase umí 5.1 zvuk a podporuje 5.1 zvukovky, je to pravda? To by pro mě byl jeden z důvodů na to přejít...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 02 bře 2006 10:59

2Jindy: tak jinak: pokud má zvukovka 6 výstupů, lze ji teoreticky provozovat v 5.1. Stačí maličkost - aby to příslušný soft uměl využívat. Pak jde o to, že zvukovky s označením "podpora 5.1, 7.1 a tak" jsou obvykle multimediální, takže nic pro smyzluplnou muziku a naopak - zvukovka se spoustou výstupů se normálně jako 5.1 (například) neoznačuje, protože proto. Takže dá se na tvojí otázku odpovědět i takto: ano, podpora vícekanálového zvuku u Cubase je, pokud máš i vícekanálovou zvukovku (tedy nejméně 6 HW výstupů). Nástroje pro surroundový panning obsažené v Cubase jsou.

P.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 bře 2006 11:15

pavlii: nejsem úplně hloupej abych nevěděl že multimediální zvukovky se na smysluplnou tvorbu hudby nehodí, ale řekl bych že je lepší slyšet alespoň nějaký zvuk by? z multimediální zvukovy, než žádný...každopádně pokud si kdy koupím nějakou slušnou zvukovku třeba od ESI, EMU, M-Audio a spol. tak si musím koupit i slušné monitory, což je pro mě zatím dost velký výdaj, na který nemám...no každopádně díky za potvrzení mé domněnky.

aladar

Příspěvek od aladar » 02 bře 2006 11:49

Jindy: jsem rád že se dokážeme oprostit zbytečný arogance, vše co jsem Ti řekl bylo myšleno jako dobře míněná rada, doufám že to tak bereš. Bohužel nemohu souhlasit s názorem že hlubší znalost něčeho Tě bude svazovat, ani Tvoje poznámka k Mozartovi nebyla podle mě na místě. Tedy takhle, pokud budeš znát noty každičkej nápad jsi schopen okamžitě zaznamenat na kousek papíru třeba v autobuse. Díky znalosti not se zorientuješ v klaviatuře a Tvoje práce se stane cílenou, ne metoda pokus omyl či press any key...
Mohu Ti říct že noty nejsou žádná věda a znát je na "uživatelský" úrovni je otázkou několika měsíců maximálně. Vem to tak že ten kdo je vymyslel asi měl důvod a svět kterej se na tom ujednotil a shodnul jako na jedný z mála věcí taky věděl proč to dělá. Jistě chápeš že to tu nebudu do hloubky rozebírat a zůstanu u faktu že chceš-li se hudbě věnovat smysluplně stejně se notám nakonec nevyhneš a okolnosti Tě donutí je zvládnout. Když už pro nic jinýho, tak abys jako muzikant nepůsobil dojmem hlupáka. Myslím taky že odvolávat se na nějaké jméno s tím že taky noty neumí je alibistickej přístup a pouze omluva lenosti pro to něco udělat. Tedy ukončím tohle, je to navíc OT (doufám že mi bude prominuto) jsi velmi mladej a nakonec na to stejně přijdeš sám, raději hledej způsoby než důvody. Hodně úspěchů a sorry za ten román

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 bře 2006 12:59

aladar: souhlasim s tebou, noty se naučim, vim že to neni nijak těžký, ale na druhou stranu, kdybych notám alespoň trochu nerozuměl, tak asi nesložim žádnou melodii...mám vyzkoušenejch pár kombinací tónů které k sobě sedí a dost často ty stejné kombinace slýchám v různých obměnách v televizi (třeba zprávy v ČT a jedna z těch melodií co tam je, mi příjde na úrovní říkanky "halí belí koně v zelí" a to pouštěj do televize?! nebo hudba co hraje při vyvolených když jdou do vily tím kordonem venku, to je pouze C5, E5, D5, F5 a tuhle kombinaci not používá hodně lidí, hlavně v discu a melou to pořád dokola, protože nic jiného neumí, ale i přes to se to dostane do éteru). Vůbec třeba v té české televizi jsou divní lidé...jednou sem shlédl pořad Padající květináč a na konci, u závěrečných titulků byla neskutečně triviální hudba - normální nezměněný preset z AbSynth 3 - Triple melodies a k tomu nějakej kopák, nic víc. Úplně mě šokovalo, jak něco, co trvá vytvořit pár sekund se může objevit v televizi - napsal sem teda programovému řediteli Ostravského studia a vysvětlil mu, že za takovou "námahu" kterou si s tím autor dal, by mu neměli platit...odpověděl mi, že je to jejich dlouhodobý spolupracovník co dělal i hudbu k pomeranči nebo k čemu a že ta hudba se do Padajícího květináče náramně hodí...nic sem mu na to už neřekl, protože takovou zabedněnost sem ještě neviděl...No takže tenhle příklad mě přesvědčil, že i když vezmeš jen preset a dáš k němu jeden kopák, tak ti je za to ochoten někdo i zaplatit...ježiš to je hrůza...rozhodně si to neberu za vzor, ale i to se dnes děje a jde to tak táhnout dál...

to all: omlouvám se za offtopic, doufám že už byl poslední...

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 02 bře 2006 14:58

Jindy píše:safa: a tohle je lepsi melodie? - Poema (v1)
ps: hral sem si s tim asi 10 minut a muze se to zlepsit jeste je to prilis uspechane...
... hele me se neptej, ja nejsem zadnej hudebni guru. Jo je to lepsi ... da se tam tusit nejakej napad ... ale zase, prijde mi ze to nevede od nikud nikam. Ale fakt na me nehled, ja fakt na tohle nejsem kompetentni ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 02 bře 2006 15:10

aladar píše:rozebírat a zůstanu u faktu že chceš-li se hudbě věnovat smysluplně stejně se notám nakonec nevyhneš a okolnosti Tě donutí je zvládnout. Když už pro nic jinýho, tak abys jako muzikant nepůsobil dojmem hlupáka. Myslím taky že odvolávat se na nějaké jméno s tím že taky noty
... mmno a ono ve finale je to muze byt treba tak, ze v tom autobude udes cmarat kulicky do linek. Ostatne legenda pravi, ze tak to delal skladatel Zdenek Liska kdyz slozil (nebo rozepisoval, ted nevim) hudbu pro Majora Zemana cestou do Prahy ve vlaku. A ze to jsou nejak tezky party ... ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 bře 2006 15:25

safa: jo tuhle schopnost, jentak to prevest z hlavy primo na notovy papir, bych mit chtel...a hlavne proto se to asi naucim...

tomas888

Příspěvek od tomas888 » 02 bře 2006 17:05

Muzikus neni špatnej časopis, ale dostal mě jednou věcí. Doporučoval
začátečníkům a (pozor) i pokročilým knihu od Ondřeje Jiráska a Josefa Vondráčka ELEKTRONICKÉ KLÁVESOVÉ NÁSTROJE. Název dobrej,cena normální, obal knihy taky dobrej, ale obsah je hrůzostrašnej. Tato kniha
je doslova a do písmene pouze pro děti !!!
Současně jsem si koupil knihu Skládáme a aranžujeme hudbu na počítači,taky od O. Jiráska a v podstatě je to pár základních návodů
na různý hudební software. Rozhodně nedoporučuji ani jednu.
Hodnocení: první kniha 5, druhá kniha 4.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 bře 2006 17:57

tomas888: no jo vsechno tam neni dobry...me napriklad sere, ze je to spis pro kytaristy - tento dil je napriklad plny kytar a o elektronice je tam asi 3 stranky...minule tam bylo teda o elektronice podstatne vic...kazdopadne sem si muzikus predplatil a jeste k tomu nejakej dalsi casopis, kterej zatim neznam, jmenuje se His Voice a vypada celkem dobre, akorat je blby ze vychazi jen kazdy lichy mesic...no ale sem na nej zvedavej...kazdopadne, v minulem muzikusu byl ten clanek o masteringu dobre napsany a libil se mi + jsou na cd vzdy nejake ukazky testovanych nastroju, nebo v tomto minulem pripade ukazky masteringu - treba tam bylo jak masterovali Savku, coz me teda on nezajima, ale bylo docela zajimave si poslechnout jak to znelo nez to prinesl do studia a jak potom...no doufam ze pristi cislo muzikusu bude lepsi...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 02 bře 2006 18:29

Jindy> v HIS voice se dozvis o ty nejexperimentalnejsi hudbe a pristupech, o technice asi skoro nic, ale je to hodne zajimavy cteni, skoda udesny grafiky, ktera naprosto nevyuziva potencial toho casaku, mohlo to klidne vypadat jak Zivel...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 bře 2006 18:42

Cyril: jo prave me zaujaly ty "specifikace" toho casaku a to, ze se tam pise taky o noise a industrial...zajima me to, tak sem si to objednal/predplatil...no a doporucil bys mi jeste neco jineho, ciste o elektronice?

Odpovědět