;)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
fova

Příspěvek od fova » 24 čer 2006 08:41

Tenhle web jsem neznal. Vypada to slusne.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 09:50

fova: možná ani sám nevim co chci, pořád hledám...ale vim, že bych teda nerad jednou skončil pouze u jednoho nástroje, třeba u kytary nebo tak podobně...

tankista

Forro

Příspěvek od tankista » 24 čer 2006 11:27

Ruce prac od Forroa! To ze neco vi, jeste neznamena, ze o tom umi smysluplne a srozumitelne psat... Dulezity veci z toho pochopit skoro nejde, jak to popisuje komplikovane, zbytecnosti, ktery ti k tvorbe jako takove vubec nepomuzou, je tam hafo... Jako referencni prirucka v dobe internetu taky na nic. Treba ta kniha o MIDI od zahranicniho autora, co mas, je v tve situaci imho 100 x prinosnejsi, nez ta od Forroa...

Osobne si myslim, ze muzikant ma hrat, skladatel komponovat, studiovy technik zvucit. Drobne presahy se stihnout daji, ale vsechno najednou ne, zvlast pokud clovek chodi do prace atd. ...

Noty jako takove snad uplne nejdulezitejsi nejsou, je to jen jedna mozna forma zapisu. Kontrapunkt a rytmus se ale bohuzel obvykle uci s jejich pomoci, takze je fajn je umet aspon precist, pac bez nich neni moc ucebnic, a kvalitnich uz vubec ne...

Naucit se zapisovat hudebni napady do not? Snad lehke melodie... Tahle dovednost je pro vetsinu lidi to nejtezsi vubec, za pul roku ani nahodou... Bez nastroje v ruce fakt peklo, pokud na to nemas bunky z hury anebo more casu a silene odhodlani...

Na pochopeni akordu a zakladu harmonie byl kdysi nejlepsi nakej serial na strankach mesicniku Folk a Country, fakt jsem nevidel nikdy nic lepsiho, zkus kdyztak dohledat... Vrele doporucuju! A nenech se odradit tema kotlikama, akordy jsou jenom jedny... Pro uplne zacatky je taky solidni prvni dil nauky pro lidusky, takovej zlutej s kuratkama na obalu (druhej uz ti je na nic, tam je nastrojich v klasice), maj ho v kazdejch hudebninach, ale mozna lepe pujcit, pac to proctes rychle, a puk uz ti to nic neda... Doma se vyplati mit neco pekelnejsiho, ale tim zas nezacnes...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 12:38

tankista: pokud bych si měl vybrat jednu z těch profesí co jsi psal, tak jistě chci být skladatel, baví mě tvořit něco svého...taky se o to pořád pokoušim jak víš...

zrovna tu knížku s těma kuřátkama myslim mám...jenže já to prostě nechápu, když mi tam ukazujou nějaký půlový noty, celý noty a různý ty klikyháky...nechápu to proto, že neslyšim co to potom udělá...přemějšlym, že spíš půjdu na nějakej kurz, třeba hry na piáno nebo tak...

peteness

Příspěvek od peteness » 24 čer 2006 15:20

Jindy: jestli chces prehledne a strucne pochytit zaklady hudebni nauky, kup si neco od Mariana Marka. Je to pro kytaristy, ale hodi se obecne.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 24 čer 2006 15:35

ak si sa uz medzicasom naucil po anglicky (ak nie tak by si sa mal) :wink: tak neni lepsej prirucky praktickej hudobnej teorie ako ravenspiral guide http://www.ravenspiral.com/ravenspiralguide.pdf
mne pomohla enormne.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 15:46

peteness: taky díky za tip, omrknu co napsal...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 24 čer 2006 20:01

Solarfall: letmo jsem prolétl tu příručku a vypadá to opravdu velice dobře...mělo by mě to naučit přesně ty věci, které neumím...takže díky moc, to je fakt to nejlepší co sem viděl...možná to přeložim, protože tak tomu anglickému textu, postupně, pomalu, porozumím nejlépe...kdybych se do toho překladu pustil, tak to sem jistě na ezone pak šoupnu...

Odpovědět