Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
peteness

Příspěvek od peteness » 03 zář 2007 20:55

Dendy je machr, urcite prijde s necim novym a hodne dobrym.........proste unava, lehci krize, nedostatek satisfakce.........odpocinek patri k veci.

....btw docela dobry temata: Kam zakotvit? Jaky bude vyvoj elektronicke muziky?......ted vladne elektro a drumbass. Co bude dal? Minimal? Pendulum, Aquasky aspol se davaji na breakbeat s tim ze to bude trend na pristi desetileti.......je toho hodne............Pepicek Zima treba kdysi presel od bigbitu k dechovce.....taky moznost :)

Kazdopadne Dendy, drzim palce. Mas na to!!!

holodroid

Příspěvek od holodroid » 30 říj 2007 16:03

peteness píše:Dendy je machr, urcite prijde s necim novym a hodne dobrym.........proste unava, lehci krize, nedostatek satisfakce.........odpocinek patri k veci.

....btw docela dobry temata: Kam zakotvit? Jaky bude vyvoj elektronicke muziky?......ted vladne elektro a drumbass. Co bude dal? Minimal? Pendulum, Aquasky aspol se davaji na breakbeat s tim ze to bude trend na pristi desetileti.......je toho hodne............Pepicek Zima treba kdysi presel od bigbitu k dechovce.....taky moznost :)

Kazdopadne Dendy, drzim palce. Mas na to!!!
v elktru se teda moc neorientuju ale drumík stojí na místě nebo tedy možná dobržďuje do konečné stanice nápaditých treků je čím dál míň :( No pendulum a break beat to teda nevim jaks na to přišel ? ale řekl bych že jsou už mimo scénu naprosto propadli komerci a teď vytváří takový blitky bylo mi z nic do pláče když jsem je cca před půl rokem slyšel...jen se modlím ať se to neposouvá do minimalu to by bylo opravdu silné kafe poslochat se to nedá tančit se na to nedá tak k čemu to probůh je ? :evil: vše degraduje naprosto a mám takové neblaé tušení že už se není moc kam posouvat máš snad jiné mínění ?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 říj 2007 16:19

peteness píše:se davaji na breakbeat s tim ze to bude trend na pristi desetileti.......
Me prijde, ze uz to chcipa a zacina bejt vycpely... pred casem sem hodne jel v breakbeatu, chodil porad do klubu a na parties a prislo mi to skvely. Dneska je mi z toho spis smutno... moc se toho v ty hudbe nedeje, mi prijde. A to porad breakbeat povazuju za nejnadejnejsi tanecni styl, z tech "normalnich".
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

holodroid

Příspěvek od holodroid » 30 říj 2007 17:05

já souhlasím já jem teda na rychlejší lamaniny poslední dobou hodně rád ujedu až na junglu nabo breakcoru ale jinak naprosto souhlasím otázkou je čím to je ? zdali se už vyčekpali hudební nápady nebo stagnjí djs což si nemyslím ...těžko říct no...každopádně pokud někdo příjde s něčím novým což si myslím je snad už nemožné tak ho to vynese do nebes tak to abysme se tedy pánové (a dámy pokud tu nějáká je) snažili :)

PS:jinak trencík celkem celkem v klídečku některé záležitosti moc hezké:) palec nahoru sice jsem tochu na agresivnější věci ale smekám...

wire

Příspěvek od wire » 30 říj 2007 17:24

nevim co mate proti minimalu :) skvele klubovky jako Klika nebo i velke akce na kterych ted vsechny techno hvezdy tlaci minimal ukazuji ze se na to parit da a skvele! ;)

a sezerte me ze vysmazeni lide na akcich nemaji o dobre hudbe ani paru :)

holodroid

Příspěvek od holodroid » 30 říj 2007 17:47

hele já nesmažím (možná je to právě tím) nikdy jsem nesmažil a ani nebudu ale mě to fakt nepříjde jako hudba přesvěč mě o opaku 8)

Jo a tanec na tohle promiň ale to fakt ne leda že by mě zasáhl elktrický výboj (minimálně 22 kV ) :)
Naposledy upravil(a) holodroid dne 30 říj 2007 17:54, celkem upraveno 1 x.

peteness

Příspěvek od peteness » 30 říj 2007 18:24

No jako zase zalezi hodne na DJich. Byl jsem na Hradhouse a minimal stage navstivil jen na chvili a prislo mi to stejna nuda jako vsecko ostatni kolem.....na zaklade toho ale v zadnym pripade nemuzu tvrdit ze styl jako takovy je o nicem......bylo videt i ruzny pokusy o oziveni na DNB podiu a taky me to nudilo, ale treba kdyz se objevil UK dj LOZ tak to uz bylo jine kafe. Zajimavy set od zacatku do konce i kdyz s vypadkama.
Nebo treba mam tady mp3 fakt pekny nurave set od Digitalism. Neuveritelny mizmas, micha do toho rockove kapely pres vocoder a pritom vsecko do sebe pasuje, funguje to, ma to energii.........no a kdyz jsme hodili oko na SOL na ten Nurave malinky placek co tam byl, tak jako nuda priserna a to jsme tam byli vickrat. Vzit 20 jakychkoli tracku od Vlacha po Bacha, od 80's dodnes, a poustet je bez souvislosti jeden za druhym umim i ja :)

wire

Příspěvek od wire » 30 říj 2007 18:51

na hradhausu byla vlastne Klika stage ne? sice sem tam nebyl ale jinak na Klice jako klubovce se bavim neuveritelnym zpusobem;) subsist je muj osobni hrdina:)

jinak nu-rave jsem zatim uplne na chut neprisel, ale nektere veci a sety si davam docela rad, je to celkem inspirativni a takovy spravne punkovy, ale clovek musi podle me dost znat ten odkaz toho co tu bylo predtim... jo a taky se mi libi ty hadry, to je ulet :)

sry za ot... mozna by to chtelo new topic nebo navazat v nejakym s timhle tematem pokud nejakej je :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 říj 2007 19:19

Ja si myslim, ze alespon teda cesky DJove co jsem poznal jsou docela zatahly, konzervativni, proste se nenajde nikdo, kdo do breakbeatovyho setu vrazi treba operu. A kdyz jsem to v klubu udelal ja, prisli tam na me ostatni DJove rvat, jestli je to fakt nutny takovy veci poustet!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

wire

Příspěvek od wire » 30 říj 2007 19:29

mno ale zase taky nemam rad hovada typu afrika islam co mlati paty pres devaty, skrecujou uplne mimo beat a jako nejaky BPM je taky moc nezajima :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 říj 2007 19:57

Cyril píše:Ja si myslim, ze alespon teda cesky DJove co jsem poznal jsou docela zatahly, konzervativni, proste se nenajde nikdo, kdo do breakbeatovyho setu vrazi treba operu. A kdyz jsem to v klubu udelal ja, prisli tam na me ostatni DJove rvat, jestli je to fakt nutny takovy veci poustet!
cyrile vis jakej je rozdil mezi konzervatismem a extremem? ono vlozit operu do setu se mozna da. ale docela si nedovedu predstavit, ze by to melo potom hlavu a patu - mozna kdyby ta vec byla upravena - mozna. treba jako the orb - into the fourth dimension (housle z nejaky klasiky)..
a jinak jentak mezi nama, u nas jsou zatracene konzervativni LIDI ne ani tak djove. mozna ani ne tak konzervativni jako spis trosku opicky. hlavne bejt in :-)

jo a jeste k tomu minimalu - jsou to predsudky a kecy. minimal muze byt stejne kvalitni a propracovany jako jakykoliv jiny styl elektronicky hudby. musite jen zahodit predsudky, brat tu hudbu spis v dusevni rovine nez rozumovy a samozrejme delit zrno od plev! na skodu neni ani uzivani si ho na kvalitnim aparatu. ja osobne ho od house prilis nedelim a pouzivam do svejch kolazi (kdyz to nalada a hlavne obecenstvo umoznuje).
poslechnete treba Plasmik, Sascha Funke, Efdemin, David K, Pantha Du Prince... mozna vsechno od tehle lidi neni cistej minimal. me to fakt vubec nezajima a je urcite taky, dulezity totiz je uplne neco jinyho, nez to jak tomu kdo rika! proste zobecnovani a pausalizovani vzdycky stoji za starou backoru.

DENDY SORRY ZA OT

holodroid

Příspěvek od holodroid » 30 říj 2007 20:33

Cyril píše:Ja si myslim, ze alespon teda cesky DJove co jsem poznal jsou docela zatahly, konzervativni, proste se nenajde nikdo, kdo do breakbeatovyho setu vrazi treba operu. A kdyz jsem to v klubu udelal ja, prisli tam na me ostatni DJove rvat, jestli je to fakt nutny takovy veci poustet!
náhodou takovýhle prvky mi na akcích celkem chybí ještě na střední jsem kdesi ve starých ústřednách vyhrbal desku se srpem a kladivem byly to taková rusácká klasická lidovka praskalo to jakkráva kvalita nikde míchal jsem to s dramíkem nebo tekkem zabrejkovaj jsem jeden gramec chvíli ticho a pak to pustil a jako žasli byste jak z toho byli lidi unešení (deska se bohužel zlomila (pláč) ) já se experimentu nebojím a ostatním djs je do toho co hraješ hovn. ty jim taky do jejich setů neprudíš...

PS:záleží kde hraješ Sound systemy jsou hold trochu jiná liga...

holodroid

Příspěvek od holodroid » 30 říj 2007 20:38

Cyril píše:minimal muze byt stejne kvalitni a propracovany jako jakykoliv jiny styl elektronicky hudby.
prosil bych ukázku :)

peteness

Příspěvek od peteness » 30 říj 2007 20:48

wire píše:..., ale clovek musi podle me dost znat ten odkaz toho co tu bylo predtim... :)
To je presne ono. Znat vyvoj moderni muziky jako takove a hodne do minulosti. V tomhle ma hodne DJs zuzeny zorny uhel. Proste napodobuji podobne zamerene DJe a neuvedomuji si, ze dopredu to muze posunout jedine nekdo, kdo umi z historie vyzobnout neco zajimaveho a v pravy cas to napasovat do modniho stylu. Jenze o tech starsich vecech musi neco vedet. A hlavne se neuzavirat.

wire

Příspěvek od wire » 30 říj 2007 20:55

hm priznavam si ze sem pozadu, prece jen sem ty zlaty raveovy leta promrhal poslouchanim pisnicek z rosy, sakra :D

ale jako DJ se snazim vzdelavat :)

Odpovědět