Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 31 pro 2008 15:37

jackies: tak jinak, komu k cemu by ta nalepka byla?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 pro 2008 16:36

Mě by třeba taková edice hned na první pohled zaujala ... a určitě bych nebyl sám ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 pro 2008 17:38

nechcem sa nikoho dotknut ale cele mi to pride ako take elitarstvo a proste sposob ako sa vyclenit a zviditelnit, system ze "neprerazil som zo svojou hudbou len tak,aka je,tak na nu vymyslim novu nalepku a budem to vyhlasovat za nieco extra,ciste,neposkvrnene tym cim su znecisteny ostatni (v tomto pripade technologiou)"

vytvarat takuto nalepku a tvarit sa ze to je nieco viac mi pride tak trochu pokrytecke...

ale samozrejme kazdy ma pravo ist svojou cestou a verit tomu comu chce verit....a nikto nema pravo mu za to nadavat alebo nieco podobne... hold ludia su rozny (co je ok, iuak by tu bola nuda a nebolo by o com kecat:)

ivo: ale prave tebe sa trosku divim,mastering mne osobne pride ako jedna zo zasadnych veci ktore by tiez nemali prejst na "bio koser label" ....takze by si bol bez prace :))
Naposledy upravil(a) dendy dne 31 pro 2008 17:46, celkem upraveno 1 x.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 31 pro 2008 17:44

A kdo by tu VASI kvalitu posuzoval ? :D

Ve svete urcite ti co ridej velkej Business cili maj svy duvody proc "to" by bylo kvalitnjsi nez "tamto".

... no a u nas, hehehe, urcite ti stejni kteri volej: slavik roku, skupina roku a ..... takze diky

uz jsem tu jednou psal ze "intelektualni" eZone obcas zaprdene pekne dedkovati, tak sem nemoh odolat a napsat : )

Dendy: skvele napsano, uplne souhlasim

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 31 pro 2008 17:50

Ivo: mam pocit, ze ten posledni Nedved by tu nalepku podle zminenych kriterii mohl dostat klidne taky. Je pravda, ze rozhodne to je hudba ktera zaujme na prvni poslech a obal CD na prvni pohled:)

matucha

Příspěvek od matucha » 31 pro 2008 17:53

Ale prece od tohodle sou specializovany labely, vydavaj jen muziku, ktera pro ne ma hodnotu a casto vubec nejde o zadny penize (tj zadnej byznys). Treba jak existujou nejaky audiofilsky labely (hehe to je dost velka zdimacka na penize ;-) ).

Me osobne je fakt jedno, kdyz se par lidi dohodne na tom, ze si budou na svoje CD lepit nejaky nalepky s logama... to je naprosto jejich vec. At si na to klidne zridej svoje soukromy posudkovy komise, kdyz se jim chce ;-). Urcite par svych priznivcu najdou jako nakonec skoro vsichni.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 31 pro 2008 18:04

Vzdyt toho jsou mraky... respektive tu vasi BIO nalepku prezentuje urcitej konkretni styl muziky, ktery je zalozen na naturalnosti (viz esoterika atd...)... proste "BIO koser" nic novyho...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 pro 2008 18:10

dendy píše:
ivo: ale prave tebe sa trosku divim,mastering mne osobne pride ako jedna zo zasadnych veci ktore by tiez nemali prejst na "bio koser label" ....takze by si bol bez prace :))
Fakt nevím jak to souvisí s masteringem ... :roll:

Vždyt to celé není o ničem jiném jak už opakovaně psal jackies: (on) měl myšlenku udělat nějaké věci (případně sérii), kde by nebyly použité umělé, ale reálné nástroje ... Idea jednoduchá a čitelná - proč ne ? Proč by mezi existujícími tisíci stylů, pseudostylů a pastylů nemohl přibýt jakýkoliv další s definovanou charakteristikou ... Nebylo z toho sice zatím zřejmé jakého žánru by se to mělo zhruba týkat, ale to nevadí ...

Trošku nafouknuté, povýšené a excitované reakce jako výše mi připadají hodně mimo mísu. Někoho prostě napadlo udělat edici kde by byly použité jen akustické nástroje, případně i jiné, ale s reálnými hráči (a o tu myšlenku se podělil). No a ? Nikdo nemluvil o tom, že to ostatní je špatné, o tom, že by to někdo měl elitářsky oceňovat nebo přeceňovat, nebo že by to mělo být schvalované nejvyšším "Byznysem" atd.

Jako hodně "dědkovaté" atd. (včetně OT) mi v této souvislosti připadají spíše Ecsonovy vstupy
:)
ekeaze píše:Vzdyt toho jsou mraky... respektive tu vasi BIO nalepku prezentuje urcitej konkretni styl muziky, ktery je zalozen na naturalnosti (viz esoterika atd...)... proste "BIO koser" nic novyho...
Jakou "vaši BIO" - já osobně třeba nic takového nechystám ... kromě toho celá tahle "esoterická hudba" je z 95% hrána na syntácích a sekvencerech :))

Pokud třeba jackies myslel nějakou taneční hudbu, mohlo by to být s použitím akustických nástrojů docela zajímavé ... Třeba takoví "drummers of Burundi" mě osobně rozhýbají mnohem více než elektrické bicí smyčky ... (a jiné lidi možná taky - akorát se to k nim na daných akcích tak často nedostane ...)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 31 pro 2008 18:34

Ivo píše: Jako hodně "dědkovaté" atd. (včetně OT) mi v této souvislosti připadají spíše Ecsonovy vstupy :)

Ivo, bud trochu diskretni, ano jsem stara páka, ale nemusej vsichni vedet ze minulej rok mi bylo uz 30 : )))

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 pro 2008 18:42

ECSON WALDES píše:
Ivo píše: Jako hodně "dědkovaté" atd. (včetně OT) mi v této souvislosti připadají spíše Ecsonovy vstupy :)

Ivo, bud trochu diskretni, ano jsem stara páka, ale nemusej vsichni vedet ze minulej rok mi bylo uz 30 : )))
:lol:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 pro 2008 18:42

Porad mi vrta hlavou, k cemu by komu bylo dobry vedet, ze ta muzika je nahrana nazivo, kdyz by z toho stejne nezjistili, jestli to je nebo neni dobry, jestli se mu to bude libit.
BTW mam zmatek v tom, co by ten label mel oznacovat - nazivo na jeden zatah nahrane veci (pro ty uz nalepka existuje - LIVE ;), nebo veci hrane na akusticke nastroje? (takze jedna vec hrana na klavir by to splnovala, ale tataz vec, hrana stejnym interpretem na Rhodes uz ne).

matucha

Příspěvek od matucha » 31 pro 2008 18:45

Ten nazev tyhle diskuze sem tam hodil takhle jak je jako naprostou nadsazku, kdyz jsem tohle tema oddeloval od "procesovani basu pro shitovy bednicky". Nic lepsiho me nenapadlo, takze to doufam nikdo nebere vazne ;-)

matucha

Příspěvek od matucha » 31 pro 2008 18:46

Kermitak píše:Porad mi vrta hlavou, k cemu by komu bylo dobry vedet, ze ta muzika je nahrana nazivo, kdyz by z toho stejne nezjistili, jestli to je nebo neni dobry, jestli se mu to bude libit.
BTW mam zmatek v tom, co by ten label mel oznacovat - nazivo na jeden zatah nahrane veci (pro ty uz nalepka existuje - LIVE ;), nebo veci hrane na akusticke nastroje? (takze jedna vec hrana na klavir by to splnovala, ale tataz vec, hrana stejnym interpretem na Rhodes uz ne).
Hehehe... to uz se tady opravdu dostavame do vykonstruovanejch demagogii ;-). Takovy silvestrovsky tema ;-)))).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 pro 2008 18:52

Kermitak píše:Porad mi vrta hlavou, k cemu by komu bylo dobry vedet, ze ta muzika je nahrana nazivo, kdyz by z toho stejne nezjistili, jestli to je nebo neni dobry, jestli se mu to bude libit.
Těžko říct (nejsem otcem myšlenky). Ale podle mě je asi jedno na co by ten člověk hrál, ale pointa asi je, že by opravdu hrál, tj. v dané chvíli a v reálném čase. V protikladu s procesováním a kombinováním už hotových samplů, smyček apod. Zase tím není řečeno že jedno je lepší nebo horší nebo nadřazené apod. A už vůbec to neznamená že by ta hudba usela být nutně pěkná nebo že by se musela všem líbit :) V každém žánru a způsobu tvorby najdeme shit i skvělé věci ...
Pro mě osobně by třeba taková informace na CD (no samples, loops etc. used) byla v něčem zajímavá a asi by mě to v obchodě nebo na netu přimělo k tomu, že bych se na to blíže podíval ...
(pokud by to nebyla nějaká klasická hudba :lol:

Ale předpokládám, že taková poznámka by asi měla smysl jen na typu hudby, kde smyčky, samply atd. obvykle převažují - v tom by to možná bylo zajímavé a lidi by mohli být zvědaví jak to teda udělali ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 pro 2008 18:52

matucha: co je na tom demagogickyho? Ja se jenom ptam, jaky jsou kriteria pro udeleni "Nalepky" ;) a co si od toho autor (napadu) slibuje.
Ivo: jo, to mi nejakej (jakz-takz) smysl dava.

Odpovědět