Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 18 led 2009 22:13

Ivo píše:
Wohma píše:A zejmena v popularni hudbe se to jen hemzi alkoholikama a fetakama :-))
Jasn%u11b ale já v této souvislosti myslím spí%u161 na jinou dimenzi: Bach, Monteverdi, Palestrina, Mozart, Dvo%u159ák, Smetana, Michelangelo, Leonardo da Vinci atd atd. To byli velice duchovní lidé a pochybuju %u17ee se v%u11bnovali drogám ...
... Ivo, nerad ti bortim idealy ... ale myslim, ze ruzne drogy ve svetovem umeni sehraly dost podstatnou roli. Samozrejme tim jejich uzivani neobhajuju, mas naprostou pravdu ze na ne obdobne dlouha rada umelcu osklive dojela, ale tohle je proste fakt. Treba tady mam pro tebe zajimavej clanek:

http://arpa.allenpress.com/arpaonline/? ... 2.0.CO%3B2

(srry, je to tak slozitej link ze nejde nalinkovat ... takze PLS copy-paste )

Zajimava je kuprikladu cast: LOUIS HECTOR BERLIOZ AND THOMAS DE QUINCEY - Effects of Opium on Their Creativity and Productivity

Dalsi zajimavej seznam najdes tady:

http://opioids.com/people/index.html

EDIT: Jeste jsem nasel dalsi zajimave odkazy:

http://www.erowid.org/culture/character ... _use.shtml

http://www.mentalfloss.com/blogs/archives/19106
Naposledy upravil(a) safa dne 18 led 2009 23:27, celkem upraveno 1 x.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 led 2009 22:26

A ja jen doplnim, ze Mozart byl vecne v lihu a da Vinci iirc taktez ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 led 2009 22:28

Kermitak píše:A ja jen doplnim, ze Mozart byl vecne v lihu
Ano, jak nám autenticky ukazuje film Amadeus :wink:

Fractal

Příspěvek od Fractal » 18 led 2009 22:33

inspirovalo ho to, jiste ze jo, ale zrovna tady tahle vec (fantasticka symfonie) byla beh na dlouhou trat, kterou urcite nekomponoval pod primym vlivem opia, navic tahle vec je prukopnicka v mnoha smerech; hudebnik si muze brat inspiraci s ruznych veci zejo... (ale treba prave tady tahle pro orchestralni hudbu zasadni skladba je vyplodem cloveka pod vlivem opiatu, nevim, vyjimka, ale stejne tam pisou, ze neni znamo, zda bral tak vysoke davky, ktere ho mohly intoxikovat)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 18 led 2009 22:40

A co treba Jim Morison a the Doors.. Anebo Beatles s podezrele psychedelickymi skladbami pocinaje albem Revolver.. A co nezvykle roztancena empaticka era 90s.. I kdyz dokazu si predstavit Zlutou ponorku v nepastelovych barvach, morisona nezijiciho v podvedomi a mozna i partu vyklidnenych mladezniku tu a tam usrkavajici v 90s smetanku na celospolecenskych odpolednich 'kafich'.
Naposledy upravil(a) Acid Punk dne 18 led 2009 22:47, celkem upraveno 1 x.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 19 led 2009 00:05

este v 19 storoci pojem droga neexistoval. celkom bezne ludia pojedali obrovske mnozstva opiatov a inych hypnotik ako prostriedok na ukludnenie, proti bolestiam zubov, dne a dalsim beznym veciam, ktore ludi trapili ovela viac ako dnes, kedze sa neliecili. v stredoveku ludia CHLASTALI uplne nenormalnym sposobom, vino bolo povazovane za zdravy napoj. henrich osmy mal podla dvornych zaznamov dennu davku 30 litrov (!). pri podobnej diete je jasne ze nejaky palestrina pocul zbory anjelske kade chodil

aum generator

Příspěvek od aum generator » 19 led 2009 11:01

kexik píše:dennu davku 30 litrov (!).
to musel byt preklep alebo sa v tom musel kupat alebo delit s kamosmi :) lebo 30 litrov vypit aj cistej vody = smrt. ladviny by to neuniesli ani jeden jediny den, nieto este denno denne.
jihad on riaa & soza.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 led 2009 11:21

ja osobne som uplne prestal chodit hravat na akcie koli drogam.. dosdt mi liezlo na nervy ze su tam vsetci sjety a skoro s nikym som sa nevedel rozumne porozpravat (kedze osobne nic nedavam) a co bolo horsie, ludia vnimali moju hudbu cez drogy a potom sa mi stalo ze mi na jednej akcii holka nakladala ako uzasne som hral a ze minule som hral uplne <>-viny - a pritom som zakazdym hral to iste ... na jedej strane stranda, na druhej strane ma to dost znechutilo a mozno aj koli tomu mam uz 3/4 roka tvorive prazdno a nedari sa mi tvorit..

Wohma

Příspěvek od Wohma » 19 led 2009 11:39

V tomto jsem vdecen za nase publikum, mezi metalistama je sice dost vypitku, ale ti vetsinou poslouchaji trosku jiny subzanry :)

Mimochodem kdyz uz je to tu tak pekne splitnuty (diky!), parkrat jsme meli mensi party ve zkusebne a samozrejme nas kolem pulnoci nebo i pozdeji, kdyz uz jsme meli neco vypito, nenapadlo nic lepsiho, nez si zajamovat... Podarilo se mi jedno na mobil nahrat kousek tohohle jamu a ackoli technicky provedeni samozrejme pokulhavalo, tak tam byly zajimavy postupy, ktery bych(om) asi za strizliva nepouzil(i). Nerikam, ze ma clovek skladat jenom sjetej, ale tyhle pokusy v rozumne mire beru jako zajimavy ozvlastneni. Sam teda pouze piju, v zadnych drogach (alespon dle ceske legislativy) nejedu, ale chapu lidi, kteri tvori pod jejich vlivem.

Jinak je fakt, ze konzumace alkoholu ve stredoveku a pocatkem novoveku byla dost nekde jinde nez ted, mam pocit, ze prumerna spotreba piva na hlavu byla asi 7krat vetsi :-) Ale excesivni chlastani (ozirani) bylo odsuzovano stejne jako dnes, mozna i vic. Alespon teda v Anglii.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 led 2009 12:00

Pockej 30 litru... ja slysel, ze staci vypit par litru vody a clovek muze zemrit na naky zavodneni mozku nebo co... ze se to snad stalo nekomu kdo prehnane (samozrejme v dobre vire, ze chrani svoje zdravi) pil vodu na party po poziti extaze...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 19 led 2009 12:36

U drog obecně není problém v inspiraci, ale v následný realizaci nápadu :)
Mě spíš občas baví poslouchat, když exsmažky vzpomínaj na pohnutou minulost a tvářej se u toho jako kdyby bojovali u Remagenu, socky.
Ten pravdivej proud inspirace co de odspoda, u mně spíž z leva (sviňa vod vánoc se neukázal, ale vod vánoc 2007) tak ten inpuls spolehlivě utlumí jedna cigareta (u mně) a jiný "látky" ho nezrušej, ale rozdělej ho na vlákna, nebo zaostřej na část, ale celek jde do prdele.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 led 2009 13:22

kyvaa píše:U drog obecně není problém v inspiraci, ale v následný realizaci nápadu :)
njn, já to znám, přesně...někdy se mi ale podaří tu inspiraci pozdržet v celku tak dlouho (než se roztříští), že zpracuju tu nejdůležitější kostru tracku a střízlivej to potom dodělávám a piplám...touhle kombinací se často doberu čeho jsem chtěl, ale tvořit neustále sjetej, to moc nejde, nebo mě to nejde...

jinak ty vlny inspirace znám, podle mě to je výsledek podvědomé aktivity mozku, který vstřebává události, zážitky a tak a potom z toho někdy vytvoří nějakou celistvou abstraktní nebo abstrahovanou vizi...

abuse

Příspěvek od abuse » 19 led 2009 13:39

ja si myslim ze ak sa podari pekny trip, dokaze to otvorit obzory a ten zazitok sa da este spracovavat dlhe roky. ja napriklad ale nie som schopny robit nic zmysluplne ak nie som uplne triezvy...ani po 2dec vina :) myslim ze ziadna substancia nie je instantne creativum ale pre nadaneho cloveka to moze byt nejaka hybna sila. ak sa dobre pamatam chris cunningham (reziser klipov napr. aphex twin, portishead...), odpovedal v nejakom rozhovore na otazku co bolo v jeho umeleckom vyvoji najdolezitejsie: lsd. skoda ze nie som tak stabilny aby som si mohol obcas zablbnut:) moje substancie su len red wine+nicotine

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 19 led 2009 14:32

Z tripu lze taky dost vytěžit ( třeba fyzický halucinace - teplý pramínky, co stejkaj po zadní části stehen :) fakt to byla halucinace a já myslel, že už je to to prozření :) ) ale jen s průvodcem a asi taky čistej. Čož už budem, jako zástupci tej naší slavnej civilizace těžko dohánět. Když totiž žiješ ve velkým lese v souladu s okolním prostředím, místo 3 prasat, který vidíš, bouchneš jen jedno, páč ti to k obživě zatím stačí, a seš polovinu života v kontaktu s prarodiči, protože ještě nejsou mimo ze "zdravotní péče" a můžou opravdu něco předat, tak se pak při rituálu vedeným šamanem můžeš hnout správným směrem. My tady prostě vod narození žijeme na dluh, a pak ty tripy podle toho vypadaj. ( třeba jako klipy Aphexe Twina, kde hrajou fousatý holčičky s bejsbolkama)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 19 led 2009 14:53

Tak jsem slysel ze Bohumil Hrabal byl alkoholik :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Odpovědět