Andìl 2008:)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 26 úno 2009 00:01

micanek:ono se dela spatne vic nez dva hlasy ve smyccich, kdyz jsou tam jen dvoje houslistky:)
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 26 úno 2009 01:05

micanek píše:pote, co jsem ve svem okoli slysel kladne ohlasyna krystof v opere, tak si je poslechl a pripada mi to bohuzel strasne laciny - vzdy mi bylo pro smich, a tento pocin bohuzel neni vyjimkou, kdyz nejaka kapela udelala jakoby hodnotny CD a pozve si filharmonii z nejaky prdele nebo se sejde KMČ a monumentalizuji obsazenim neco normalniho, a to jeste tim, ze les smyccu maximalne ve dvojhlasu kopiruje mel. linku ci harmonii :) je videt, jak v lidech stale zije predstava, ze zvuk orchestru znamena zavaznost a pritom to muze bejt totalni shit... prdel na tom je, ze lide si pletou strukturalni komplikovanost s obsazenim :)
BINGO! :)

Bane, jde přeci o pop tj. hlavní je show, to divadýlko kolem toho, skandály, celebrity a tak. :) Prostě to k tomu patří a nemá smysl to moc řešit imo.

micanek

Příspěvek od micanek » 26 úno 2009 07:56

2carloff: no vzdyt ja to nevycitam krystofum.. :) usmevne mi prijde ono "divadylko" - v lidech proste stale zije jakasi spolecenska hierarchizace del, ktera nema nic spolecneho se zavaznosti - co mi vadi,ze se to promita do recepce takovych del - strereotypy v predstavach o obsazenio apod... to by potom v extremnim pripade mnozi zrejme castecne vzali na milost i luphtracka, kdyby si sva "dila" nechal nahrat pardubickou filharmonii :) jinak teda taky uplne nesdilim nazor, ze kdyz tam jsou 2 housle, tak se s tim neda nic delat - poslechnete si treba topola s agonem - kofron tomu dal novej ksicht a pres male, de facto "komorni" obsazeni, se nenechal vest jen unisonem se zpevnim hlasem :) vadi mi proste , jak to berou lidi -u kapel chapu snahu prodat neco dvakrat, i kdyz je to de facto to same.... jinak kdybych kritizoval to jak je to zahrane, tak bych mluvil o necem jinem - jakoze zpevak trpi intonacni nestabilnosti apod apod :)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 26 úno 2009 08:31

jasne ono to je vzdy ucelove-proste je to o popu a pop je o obchodua obchod o PR
delat z toho Talicha asi nikdo nebude...ony ty holky na housle hraly jen to co na predchozich deskach samply..
Agon mi prijde taky jako jedna z mnoha podob snobizmu...pritom co dela Nejtek s davidem kollerem ma do avantgardy daleko...
Srovnavat Topola s Krystofem je jako srovnat DGcka s Olympikem

micanek

Příspěvek od micanek » 26 úno 2009 09:13

2carloff: je zvlastni, ze agon je tak vnimanej - mam pocit, ze za to vsak muzou lidi, co na ne chodej - nekolik let sem s nima hral a muzu rict, ze kofron i bierhanzl maji do snobu velmi daleko :) spise se tam projevuje takovy to hudebni "fajnsmekrovstvi" fanousku, ktery maji nejaky falesny pocit intelektualnemravni prevahy nad navstevniky vivaldiho :) jsou jakoby nezavisly, pritom moderni a jen "hlupaci" nechapou smysl pro jejich vytribeny vkus :) prirovnal bych to k fandum, zde nekolikrat probiraneho stockhausena, vetsina z nich nema potrebu ti vysvetlovat proc sejim to libi, proste je to "dokonale" a kdyz nechapes proc, tak si pro ne niemand, kterej se pta na blbosti :) jinak fakt nebudu srovnavat krystofa s topolem, je to nesrovnatelne - jen me proste vytaci, kdyz i kritici dokazou o nejake obdobne desce napsat, ze kapela prokrocila teritorium popu vstric vazne hudbe, to me drazdi, protoze lide, aniz by o tom premysleli to berou jako fakt v nezavislosti na to, jaka je skutecnost .)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 26 úno 2009 09:33

micanek píše:2carloff: je zvlastni, ze agon je tak vnimanej - mam pocit, ze za to vsak muzou lidi, co na ne chodej - nekolik let sem s nima hral a muzu rict, ze kofron i bierhanzl maji do snobu velmi daleko :) spise se tam projevuje takovy to hudebni "fajnsmekrovstvi" fanousku, ktery maji nejaky falesny pocit intelektualnemravni prevahy nad navstevniky vivaldiho :) jsou jakoby nezavisly, pritom moderni a jen "hlupaci" nechapou smysl pro jejich vytribeny vkus :) prirovnal bych to k fandum, zde nekolikrat probiraneho stockhausena, vetsina z nich nema potrebu ti vysvetlovat proc sejim to libi, proste je to "dokonale" a kdyz nechapes proc, tak si pro ne niemand, kterej se pta na blbosti :) jinak fakt nebudu srovnavat krystofa s topolem, je to nesrovnatelne - jen me proste vytaci, kdyz i kritici dokazou o nejake obdobne desce napsat, ze kapela prokrocila teritorium popu vstric vazne hudbe, to me drazdi, protoze lide, aniz by o tom premysleli to berou jako fakt v nezavislosti na to, jaka je skutecnost .)
Jestli tohle nekdo napsal tak je to samozrejme blbost...bylo to unplugged s podbarvenyma aranzema nic vic....
jinak Agon bohuzel pusobi ponekud pseudointelektualsky...a muzou za to lidi kteri na ne chodi i akce na kterych hraje--nemuzu si nevzpomenout na ocividnou analogiis Kronos kvartet..
Bohuzel moderni vazna hudba se dostala kam nemela jako "hodnota"na intelektualskych vecircich vetsinou lidi kteri bud (prinejlepsim studovali skladbu na AMU JAMU) nebo architekturu (nevim proc:).
Bohuzel do stejen kategorie se posunuli i Cage , Glass(coz je na druhou stranu nejvetsi pop z moderni vazne hudby), Stockhausen a dalsi u niz stranka formalni je prilis predsunuta pred obsahovou...je to vlastne tam kde byl v 60letech francouzsky Novy roman v literature...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2009 09:42

Tak Glass je jeden z mála, kteří se dají s potěšením poslouchat, protože jeho hudba je většinou krásná a příjemně znějící ... (třeba houslový koncert je nádhera ...). Podobně i Arvo Part, Steve Reich atd. Ale věci jako Xenakis, Stockhausen atd. ...to jsou opravdu spíš takové intelektuálně-snobisticko-drasticko-kakofonní masturbace ... IMHO. (už si nasazuju štít na spršku kamenů :)

(PS - v Agonu jsem hrál několik let :))

Jinak tyhle věci "s orchestrem" jsou opravdu většinou dost málo povedené, viz i Čechomor a nespočet pokusů slavných světových skupin ...

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 26 úno 2009 10:13

Mne Glass bavi, ale byl jsem na onom slavnem koncerte Glass Ginsberg a byla to strasna nuda...Exaltovane recitujici Ginsberg, do toho Glass preludujici na piano svoje ostinatni rozklady...vedle mne usnulo pet lidi vedle sebe...doopravdy...polovina rady neustale klimbala a trhala s sebou kdyz Ginsberg neco vykrikl...

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 26 úno 2009 11:23

Ivo píše:Jinak tyhle věci "s orchestrem" jsou opravdu většinou dost málo povedené, viz i Čechomor a nespočet pokusů slavných světových skupin ...
To je věc orchestrace. Na druhou stranu když už jsou samy o sobě ty písničky hudebně pořád dokola o ničem, tak se dost obtížně z toho dělá nějaký prokomponovaný veledílo. :) Ale co, alespoň bude nějaká práce pro muzikanty. To je tak všechno. Lidem je to v podstatě egál, jestli jsou do sportovky nebo do státní. Vlastně neni! Ve státní je mnohem dražší chlast. :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 bře 2009 09:40

Takže žánroví Andělé rozdáni: Anděla získali mimo jiné "První Hoře" album "Lamento" (kategorie hard&heavy) - mix a mastering Velvet Production (ve spolupráci s Lukášem Martínkem) a v kategorii World Music album "Terne Čhave - More Love" - masterováno ve Velvet Mastering (za osobní přítomnosti leadera formace (po předchozím mnohadenním online masteringu) - chtěl dokonce abych s nimi hrál na křestu v Akropolis, ale tohle přece jen není moje parketa :)

Obrázek

Obrázek

syncro

Příspěvek od syncro » 16 bře 2009 10:57

Ivo: Gratuluji Velvet teamu 8-) Ani jednu z těch desek jsem sice neslyšel (mea culpa), ale k Vaší práci chovám od jisté vlastní zkušenosti respekt. Big Up,

Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 bře 2009 20:13

Díky, Sašo :wink: Včera ještě přibyl Anděl za píseň Atentát (produkce, recording, mix, mastering: Velvet Production ...)

syncro

Příspěvek od syncro » 22 bře 2009 20:17

V tom případě gratuluji ještě jednou 8-)

Saša

Wohma

Příspěvek od Wohma » 22 bře 2009 21:09

Gratuluji, Ivo :) Pekna ukazka toho, ze se dobra prace muze dockat uznani.

K tem orchestrum u mainstream kapel - osobne jsem zatim neslysel nic, co by s orchestrem znelo lip nez puvodne. Na druhou stranu ona i nektera klasicka hudba NENI zas tak slozita a navic kdyby ten orchestr mel nejake hodne slozite party, hrozilo by, ze by uplne zastinil vykon kapely.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 22 bře 2009 21:19

Wohma píše:K tem orchestrum u mainstream kapel - osobne jsem zatim neslysel nic, co by s orchestrem znelo lip nez puvodne. Na druhou stranu ona i nektera klasicka hudba NENI zas tak slozita a navic kdyby ten orchestr mel nejake hodne slozite party, hrozilo by, ze by uplne zastinil vykon kapely.
No jestli ono to nebude náhodou tím, že ten orchestr resp. zpravidla jen smyčce maj tu původní hudbu jenom doprovodit... :)

Odpovědět