Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
jackies

Příspěvek od jackies » 30 pro 2008 14:36

Já nemyslel konkrétní VST nebo sampler.
Šlo mi o princip.

btw : mám vidinu vymyslet nějakou značku nebo cejch na albu, aby člověk věděl, že ta muzika co je na něm je "čistá".
Něco jako BIO na jídle.
Tzn : vše hráno rukama na reálné nástroje a vše sejmuto mikrofonem.
Žádné samply, kvantizace, autotune, pianorolly ........

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 pro 2008 14:36

Hmm... a k cemu to bude dobry? ta muzika muze byt nakonec stejne mnohem horsi nez kdyz pouzijes samply, kvantizace, pianorolly, takze s kvalitou samotny hudby to stejne nijak souviset nebude... ;)

jackies

Příspěvek od jackies » 30 pro 2008 14:39

Dobrý to bude, že to bude muzika víš. Taková, jaká má být.
A horší určitě nebude. Bude jen opravdovější.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 pro 2008 14:41

To je dost naivni predstava ;) Takze kdyz zahraju na spanelku skakal pes, bude to lepsi nez treba Air?

jackies

Příspěvek od jackies » 30 pro 2008 14:44

Ano, bude to opravdovější a lepší.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 pro 2008 14:46

Lepsi a radostnejsi (TM), 2 cd za cenu jednoho!

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 pro 2008 15:07

Tak to navrhuju ikonku "goldn cechise hande", pripadne stylizovanou masturbaci, at je jasny, ze to je poctiva "rucni prace". :) jackies, nejsi ty nahodou kytarista? Ty mivaj casto tyhle prazvlastni teorie o "cistote" v hudbe :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2008 15:45

Nalistuj posledni stranku v tape-opu... minulym nebo predminulym. Tam je presne co hledas.

Podle me je to cely legracni. Ale na druhou stranu... nastavit si nejaky limity u tvorby je vzdycky dobry.

jackies

Příspěvek od jackies » 30 pro 2008 15:51

Cyril píše:Tak to navrhuju ikonku "goldn cechise hande", pripadne stylizovanou masturbaci, at je jasny, ze to je poctiva "rucni prace". :) jackies, nejsi ty nahodou kytarista? Ty mivaj casto tyhle prazvlastni teorie o "cistote" v hudbe :)
Prazvláštní teorie to myslím není.
Mělo by to být takhle úplně "normal".
Nemusím být kytarista, abych chtěl slyšet výkon a umění muzikantů, zpěváků a zvukařů.

Věřím, že i vy dospějete do doby, kdy budete znuděni dnešním stavem a budete vyžadovat muziku hranou lidmi nezatíženou těmi věcmi co jsem zmínil.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 pro 2008 15:57

Čili něco jako návrat k hudební ekologii ? :wink: "Organically grown" ....

Ano, myslím že současný stav hudební produkce je už trochu na hraně a posluchači začnou být pomalu přejezeni těch všech synteticko-robotických zdrojů zvuku a zvukových struktur a jako oázu v poušti začnou hledat zvuk reálného nástroje hraného reálným člověkem v reálném čase :)
Naposledy upravil(a) Ivo dne 30 pro 2008 16:05, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 pro 2008 16:02

Chci slyset hlavne dobrou hudbu, je mi jedno, jestli je hrana na loutnu, moog nebo flasinet.
BTW predstav si, ze jsou lidi (treba ja ;), kteri si radi poslechnou klasiku, jazz i elektroniku. Zalezi na obsahu, rozhodne nelze hudbu radit podle toho, jakym zpusobem je produkovana (ale fuj, zvrhava se to zase k nekonecny diskusi, rucnik konci)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 pro 2008 16:15

Kermitak píše:Chci slyset hlavne dobrou hudbu, je mi jedno, jestli je hrana na loutnu, moog nebo flasinet.
BTW predstav si, ze jsou lidi (treba ja), kteri si radi poslechnou klasiku, jazz i elektroniku a vsechno jim prijde stejne dobry ;)
Ano, ovšem skutečný hráč hrající živě na skutečný nástroj (pokud ho ovládá a má inspiraci) přináší do hudby dimenzi, která není nijak dosažitelná syntetickými/počítačovými postupy, je tam prostě "lidský faktor", který je v mnoha případech nenahraditelný. I v elektronice je spousta dobré dobré hudby, ale "něco" tam vždycky trochu chybí (aspoň mně). Ale nejuměleji ze všeho na mě působí zvuky, které se snaží vyvolat představu reálných nástrojů, kterými zjevně nejsou ...

Kromě toho dnešní způsob nahrávání např. kapel, je už do té míry umělý a vyabstrahovaný, že spousta starších nahrávek, kde se nahrávalo přímo, živě, často i celá kapela nebo část, na nás působí úplně jinak, tak nějak živěji, přirozeněji ... Dnes se každý štěk nahrává zvlášť v 50 verzích, projede auto tune atd., prostříhá, zkombinuje, zrychlí, zpomalí, v jiném studiu se vypotí bicí nebo basa, pak se to 2 měsíce dává do kupy a upravuje, aby z těch partů něco použitelného vylezlo ... (retušují se všechny problémy hudebníků) atd.

Jako by dřív lidi uměli lépe hrát, byli lépe připraveni a měli lepší hudbu ... Když se člověk podívá na dokumenty z nahrávání před pár desítkami let, docela to o tom svědčí ...

Jackies: máš moje sympatie :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 pro 2008 16:16

to samy me napadlo, ne ze bych to vyhledaval, prijde mi to toho casu smesny, ale podle me k tomu spejem. v dnesni recyklujici postmoderne se vytraci autorstvi a hodnota spojovana s nejakou instrumentalni zrucnosti (to rika ten pravej clovek - na nic poradne nehraju). ale chapu, ze casem proste budou konzervy chtit ISO normu: zahrano zivou rukou, it's only fair...

fakt ale je, ze dulezitej bude porad vysledek. je to vpodstate romanticka predstava - na druhou stranu, v podobe biopotravin (a spousty dalsich veci) romantika na lidi funguje, takze proc ne..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 30 pro 2008 16:23

jackies píše: Věřím, že i vy dospějete do doby, kdy budete znuděni dnešním stavem a budete vyžadovat muziku hranou lidmi nezatíženou těmi věcmi co jsem zmínil.
ked som mal 18 a po strednej som siel na rok pracovat, starsi "skusenejsi" kolega mi vtedy hovoril pockaj az budes mat o 10 rokov viac, uz si na tu elektroniku ani nespomenies a dospejes k tomu ze sa ti bude pacit poctiva cista muzika hrana muzikantmi..

... dnes mam o 13 rokov viac a stale sa mi paci elektronika a "umelost" a stale rovnako mi vadia "nepresnosti" a "spina" v tej "zivej" muzike.. proste.. kazdy hlada v hudbe nieco ine .. dodnes ma vytaca ked niekto povie "pockaj ked dospejes pochopis ze to co sa ti paci je blbost a toto co propagujem ja je nieco viac"

to je kravina, pri vsetkom respekte.. hudba je subjektivna vec a objektivna kvalita/nekvalita proste NEEXISTUJE .. kazdy mozog vnima splet frekvencii inak a kazdy v nej hlada nieco ine...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 pro 2008 16:26

Brooklyn / juanita juarez píše:to samy me napadlo, ne ze bych to vyhledaval, prijde mi to toho casu smesny, ale podle me k tomu spejem. v dnesni recyklujici postmoderne se vytraci autorstvi a hodnota spojovana s nejakou instrumentalni zrucnosti (to rika ten pravej clovek - na nic poradne nehraju). ale chapu, ze casem proste budou konzervy chtit ISO normu: zahrano zivou rukou, it's only fair...
V podstatě ano ... Dospěli jsme do stavu, kdy v podstatě kdokoliv bez jakéhokoliv hudebního tréninku, talentu, zkušeností, nějakého skutečného vnitřního sdělení, poskládá snadno na počítači pár (kradených) samplů, smyček, groovů atd. a zní to zdánlivě super a monumentálně. Technických nástrojů k tomuto procesu jsou mraky a velice snadno dostupných ... Samozřejmě že i zde jsou ti,co to dělají velmi dobře ... Ale ten punc syntetiky v tom bude vždycky ... A tím, jak je i pro profíky snadné skládat dohromady něco na PC v ložnici, tak už jakoby je zbytečně komplikované uvažovat o skutečných muzikantech, všechno se dá přece poskládat z polotovarových samplů. Tak dnes zní 90% toho, co slyšíme odevšad ...

Ale mám pocit, že se doba začíná trochu měnit a zmíněný návrat k "hudební ekologii" se pomalu bíží ... Jakoby posluchači už začali být lehce přesyceni všemi éčky, jedlými sodami, umělými barvivy a chtěli si občas kousnout do skutečného jablka nebo mrkve

Odpovědět