cesky pluginy melda

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

cesky pluginy melda

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 říj 2011 16:53

tohle neni zadnej endorsement, jsem jenom rad, ze v cechach vznikaji hodne dobry pluginy.

posledni dobou vidam jejich reklamy v computer musicu a dalsich casopisech, dostavaji se pomalu do 'kanonu' standardnich pluginu, na kterejch v tehle casopisech popisujou ruzny postupy. navic maji sice dost komplexni, ale hodne kreativni zpusob ovladani pomoci modulatoru (mam pocit, ze pred casem, kdyz sem je poprve objevil, me trochu odradilo a nepravem sem je ignoroval). napr. takze EQ muze bejt zaroven filtr s LFO, umi sledovat obalku vstupniho signalu, umi se spoustet pres midi a tak dal. tech pluginu v baliku maji spoustu a maji i free jednodussi verze...

doporucuju.

tady priklad jednoho min obvyklyho pluginu, kterej umi sfazovat signaly pomoci faze a / nebo mikrodelaye -- podle me super reseni.

http://www.youtube.com/watch?v=Vvj0zI-rNf4

a tady ty pluginy zdarma:
http://www.meldaproduction.com/freevstplugins/

dendy
Vybavení

Re: cesky pluginy melda

Příspěvek od dendy » 10 říj 2011 17:07

uz sme ich tu rozoberali vo FREE plugins threade ;-) rozhodne vyborne, u mna jedny z najpouzivanejsich, dokonca som sa rozhodol si zaplatit pri free packu rozsirenu funkcionalitu a rozhodne nelutujem ... napriklad EQ mi vysiel pri velmi preciznom porovnani len o nieco malo slabsi (ale len pri potrebe velmi preciznej prace s basmi) nez voxengo glisseq ..

James L.

Příspěvek od James L. » 10 říj 2011 17:11

Nevypadaj špatně, mrknu na ně doma.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 10 říj 2011 17:14

hm, ja kdysi zkousel nejake ty free, konkretne eq, limiter a comp a nejak me neprisly moc zajimavy. Ale tak proc to nezkusit znova:)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 říj 2011 17:36

skus si urobit detailne porovnanie toho EQ s GlissEQ .. na roznych typoch materialov.. zaujimal by ma tvoj nazor .. mne to prislo velmi VELMI podobne .. jedien pri strmom hipass odreavani basov mi prislo ze GlissEQ funguje lepsie...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 říj 2011 18:18

priznam se bez muceni, u me spej.. to ovladani mi neprislo k chuti.. je to divny, jsou nektery pluginy, i instrumenty, ktery prestanu pouzivat casem, ackoliv vim, ze zvukove s nima nemam zadnej problem. asi to ovladani a vzhled hraje pro me vetsi roli, nez jsem si myslel.

ekral

Příspěvek od ekral » 10 říj 2011 19:00

biscuit píše:priznam se bez muceni, u me spej.. to ovladani mi neprislo k chuti.. je to divny, jsou nektery pluginy, i instrumenty, ktery prestanu pouzivat casem, ackoliv vim, ze zvukove s nima nemam zadnej problem. asi to ovladani a vzhled hraje pro me vetsi roli, nez jsem si myslel.
Souhlasim. Nejdradsi bych jim to GUI preprogramoval.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 říj 2011 19:24

a co vam na nich tak vadi ? je pravda ze v defaukt velkosti je to trochu neprehladne ale s dokupenim plnej funkcionality sa da okno pluginu lubovolne zvacsovat a potom je to uz super

su aj horsie gui - napriklad cockoos pluginy bundlovane k reaperu :)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 10 říj 2011 19:34

RTAS compatibility is being implemented

Tak to je slušný 8)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

radek_p

Příspěvek od radek_p » 11 říj 2011 11:35

dendy píše:su aj horsie gui - napriklad cockoos pluginy bundlovane k reaperu :)
Cockos GUI mozna neni hezky ani inspirativni, ale povazuju ho za hodne dobry/ergonomicky. Nesnazej se rendrovat HW skatuli s 3D cudlikama a pouzivaj standardni GUI pocitacovejch aplikaci (zasadne linearni slidery a ne knoby, zadavani hodnot do normalnich text fieldu (ne ze se musi nekam presne kliknout aby se neco otevrelo) atd.)

c9000

Příspěvek od c9000 » 11 říj 2011 16:39

Zkoušel jsem je, bylo tam celkem dost nastavení, ve výsledku to ale mělo většinou takovej ostrej, krabatej zvuk. Zkoušel jsem Eqalizery a Saturatory.
I když na tom saturatoru se mi líbílo, že se dá pracovat s několika sekcema ve frekvenčním pásmu.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

delay

Příspěvek od delay » 12 říj 2011 09:48

Brooklyn / juanita juarez píše: http://www.youtube.com/watch?v=Vvj0zI-rNf4
No, tohle se hodně hodí.

Odpovědět