Co mi dalo setkani s nastroji

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
bassline

Co mi dalo setkani s nastroji

Příspěvek od bassline » 02 kvě 2007 11:16

Vdaka moznosti vyskusat si hw syntaky na nasom nedavnom ezone stretnuti som sa presvedcil o pravde ktoru tu niektori ludia na fore v debatach o synthoch spominali (Ecson, zdravim ta :-)). Ide o to, ze naozaj proste nejde nejak skutocne spoznat zvuk hw syntaku z nejakych audio ukazok ak s danym nastrojom clovek nikdy fyzicky nepracoval. Audio ukazky su mozno dobra vec, ale skor ako ukazka moznosti. Priame odskusanie si syntaku je proste ina vec, ten nastroj sa ukaze v inom svetle ako to ked ho clovek pocuje iba v ukazkach bez toho aby predtym s tym strojom pracoval. Presvedcilo ma o tom testovanie Vira. Po dlhsom skusani/ladeni som akosi nadobudol dojem ze ten stroj ma stale taky makky zvuk. Prijemny, ale stale makky. Akokolvek som sa snazil zvuk zmodulovat, stale som tam citil ten makky charakter co z toho isiel. Z tolkeho poctu napocuvanych ukaziek tohto stroja sa mi prave ta jeho makkost velmi pacila - ale teraz som mal trosku rozporuplny dojem, ako keby mi trosku vadilo ze tu makkost tam pocujem stale, pri vsetkych typoch zvukov. Uhladenost a makkost je to akym dojmom na mna zvuk Vira z 10 hodinoveho testovania zaposobil. Ten syntak sa mi ale stale velmi paci, je to super stroj, milujem jeho moznosti syntezy a na TI desktop uz setrim :lol: . Pravda o nepoznani zvuku hw synthu z ukaziek sa mi potvrdila aj vtedy ak som skusal Andromedu. Pamatam sa ze som pocuval kedysi na nete rozne ukazky ktore prezentovali jej zvuk, ale vtedy ma to vobec nezaujalo...ked som si ju ale na zraze priamo pustil do sluchadiel, skusal presety a ladil par zakladnych zvukov, tak som nadobudol uplne iny dojem ako z audio ukazok - zvuk sa mi dost pacil a zaujal ma :lol:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 kvě 2007 13:00

:) nuz .. to su proste poznania ku ktorym kazdy znas musi (musel) dospiet sam... je to fakt, je to pravda ... inak ten dojem z vira som strasne rad ze niesom jediny aspon viem ze niesom hluchy :-)))

ja mam napr. teraz doma pozicane PULSE a tiez ma prekvapilo je trosku inde ako som ocakaval podla ukazok, kazdopadne je super, basy nadherne...

Odpovědět