Co si necháte zahrát na svém pohřbu?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 led 2008 12:04

Ivo; biscuit: ja myslim, ze vsechno ma svuj cas.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 led 2008 12:35

amorph: z tyhle moudrosti jde az mraz po zadech, ma takovej smrtelenej prizvuk ;)

hubert

Příspěvek od hubert » 24 led 2008 13:06

Ano ako ked v Cimrmanovcoch odchadza smrt z javiska.....pozrie sa do hladiska a povie: "Na shledanou"..... :D

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 24 led 2008 14:11

Tak túto otázku som zatiaľ neriešil, ale mám v talóne zaujímavú príhodu z pohrebu starého otca - pravoverného baptistu. Jeho syn (môj strýko), ktorý organizoval pohreb už medzitým prestúpil na inú filozofiu, takže tam pustil nejaké indické relaxačné mantrospevy. Chudáci prítomní baptisti boli z toho mierne konsternovaní...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 24 led 2008 16:14

Tady posílám pro inspiraci jeden pohřeb v animovaném filmu: http://metahusky.net/~nick/qd_episodeplay_8.swf

:) :) :)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 24 led 2008 16:54

souhlasím (mimojiné) s tím co tu psal Ivo...takže o smrti se v západní společnosti taktně mlčí, moc se to neukazuje a je to vidět i na výchově - dětem se v raném věku neříká "ty taky umřeš, bude z tebe kus mrtvýho masa, nebudeš tu pořád"...ze smrti je dobré mít respekt, ale na druhou stranu jí brát jako sílu rozkladu, bez níž by to tu nemohlo fungovat ani náhodou...
v indii atp. pálí mrtvoly na ulicích, úplně v klidu...no tak viděli jsme Varánasí že, to mluví za vše...to si v západní společnosti lze těžko představit...
celá smrt je tady v naší kultuře postavená na hlavu, je to nepopulární téma a nikdo si neplánuje, že by něco po smrti bylo...já věřím, že něco je, jen to bude asi úplně jiná forma existence, než je zde...
a k tomu pohřbu - je zvykem, že všichni na pohřbu truchlí...já bych chtěl, aby na mém pohřbu byli lidé veselí, aby se za mě radovali, že už to mám za sebou...v podstatě puštění právě nějaké pozitivní hudby těm lidem pošle ze záhrobí od mrtvého vzkaz - buďte šťastní, já už jsem šťastný také, už to nebolí...je sice možná blbost o tom uvažovat a hlavně je v západních společenstvích diskuze o čemkoliv spojeným se smrtí nepopulární, ale to je jedno...

jinak já co zažil zatím dva +- katolické pohřby, tak jsem vždycky z té nálady odcházel v maximálním šoku a depresi - no já umřít, nechtěl bych, aby se lidé po odchodu z mého pohřbu takto cítili...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 led 2008 17:05

V Indii se nepali mrtvoly jen tak na ulicich uplne v klidu. V cele Indii to nevypada jako ve varanasi;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 led 2008 17:11

Je fakt že u nás jsou pohřby většinou brány jako nástroj k masochistickému sebetrýznění ... A přitom odejít ze světa je úplně stejně normální a přirozené jako na něj přijít. Odchází úplně každý takže není to tak že někdo zůstává a někdo má tu smůlu že musí odejít. A přece se to často bere jako něco naprosto nečekaně šokujícího: v 95 letech nás nečekaně opustil XY, je to veliká ztráta a tragédie atd.

Není to tak jednoduché jak se řekne, ale měla by to být spíše oslava, že někdo krásně naplnil svou pouť zde, děkujeme mu za to a přejeme mu štastnou cestu ... Naprosto hororový a morbidní způsob našich pohřbů je něco, co na člověka těžce dolehne, i když se tam mihne jen náhodou a s pohřbívaným člověkem nemá nic společného. Ta megadeprese je tak velká, že je až nakažlivá ...

A taky - kvantita není rozhodující. Nikdo nemá v rukou to jako dlouho tady pobude. Pobýt tu 100 let přitom není v ničem lepší a cennější než třeba 30 let. Všechno má jistě své důvody a v tomto životě jsme jen velice malými pány všeho. A proto je asi fajn snažit se prožít svůj život dobře bez ohledu na délku trvání. Vždyt co stihli za relativně krátkou dobu třeba Mozart, Schubert, Wolker anebo třeba i Kristus ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 led 2008 17:20

Amorph píše:V Indii se nepali mrtvoly jen tak na ulicich uplne v klidu. V cele Indii to nevypada jako ve varanasi;)
Ani ve Varanásí se nepálí na ulici ... jen na jednom speciálním místě u Gangy ...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 24 led 2008 17:29

nj, dobře, já to s těma mrtvolama na ulicích přehnal - a myslím že jsi Amorpe ve Varánasí byl, takže to víš jistě lépe než já, já tam bohužel nebyl...

ale obecně řečeno tam ten přístup ke smrti JE jiný, smrt se tolik nezakrývá, není to takový bubák jako u nás - to mi nikdo nevyvrátí...

Ivo: máš stejné názory jako já...nevím jestli jsi buddhista, asi možná ne, ale ty tvé názory mají charakter Buddhova učení, což je jedině dobře, jen tak dál, alespoň nejsi slepá ovce co nemyslí (ale tím se jiných duchovních nauk nechci nijak dotknout - každý ať věří čemu chce, jen satanisty, sektisty atp. fakt neberu)...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 led 2008 17:32

Jindy2 píše: Ivo: máš stejné názory jako já...nevím jestli jsi buddhista, asi možná ne, ale ty tvé názory mají charakter Buddhova učení, což je jedině dobře, jen tak dál, alespoň nejsi slepá ovce co nemyslí (ale tím se jiných duchovních nauk nechci nijak dotknout - každý ať věří čemu chce, jen satanisty, sektisty atp. fakt neberu)...
Nejsem žádný -ista. Snad jen realista :wink: S tím, že to co běžně vnímáme a co považujeme za náš "život" je jen nepatrný výsek z reality.

TAP

Příspěvek od TAP » 24 led 2008 17:38

http://deathclock.com/

aby pan Hlavsa věděl kdy má umřít

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 24 led 2008 19:07

JJ je to pravda s tema pohrbama, jen je nejhorsi, ze na tom svym musim bejt.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 24 led 2008 23:01

Acid Punk píše:JJ je to pravda s tema pohrbama, jen je nejhorsi, ze na tom svym musim bejt.
Nemusis, tebe urcite unesou mimozemstani a za par let te prohlasej za mrtvyho.
Ja bych si nechal zahrat nejakou balkanskou dechovku - zive, at je nejaka sranda.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 led 2008 23:12

umreme vobec niekedy?

Odpovědět