Co si necháte zahrát na svém pohřbu?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
kru

Příspěvek od kru » 26 led 2008 00:15

smrt je cesta. a nebo taky ne. podle toho, jak pro koho. po desítkách mrtvých, které jsem pohřbil, to mám asi posunutý někam jinam.

komasix

Příspěvek od komasix » 26 led 2008 02:34

ááá pán je zřejmě odborník!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 led 2008 09:22

k tomu "jsme tu za trest" a "jak kdo" - to je společná otázka, jedno téma...pokud bychom připustili víru v reinkarnaci, tak každý se tu narodil v takové podobě, jakou si vysloužil ze skutků, které vykonal v minulém životě...dá se tím vysvětlit leccos, třeba to, že se dítě narodí a za pár dní zase zemře na nějakou nemoc atp...třeba to dítě byl v minulém životě Reinhard Heydrich a jen sklízí, co zasel...ikdyž taková zrůda jako Heydrich se asi narodil znovu spíš jako nějaký červ, stejně jako jeho kámoš Adolf...

já úplně v tu reinkarnaci nevěřím, ale když jsem si o tom četl něco více, tak na tom něco může být...každopádně víra v reinkarnaci byla původně obsažena i v Bibli...jenom to církev vyškrtla, nehodilo se jim to do krámu - resp. nemohli by každému říkat "čím víc budete naše ovečky na tomto světě trpět, tím větší odměna vás čeká v ráji" - to církev opravdu hlásá a hlásala, ovšem trochu jinými slovy než já, ale v principu to hlásá pokud vím i dnes (sliby o ráji, když budu hodný, atp.)...tak je pochopitelné, že reinkarnace ne-e, ta se jim do tohohle modelu, který drží (no hlavně ve středověku držel) křesťany v poslušnosti, nehodila...
nechci útočit na křesťanství, věřící v něj tu na fóru jsou...jen jsem napsal jedno ze svých zjištění a jeden z důvodů, proč nevyznávám křesťanství...

dano

Příspěvek od dano » 26 led 2008 13:11

Queen: The Show Must Go On

lep

Příspěvek od lep » 26 led 2008 13:17

VY UZ BYSTE TO MELI PRESTAT HULIT... VSICHNI!!! :D

dano

Příspěvek od dano » 26 led 2008 13:32

lep : ale ved to je vazna tema... najma ak si predstavis stare ruzencove babky na pohrebe, ako im do lalokov naraza Rape Me od Nirvany... :-)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 26 led 2008 23:43

mno, ja se vratim k tematu. Kdyz tak o tom premejslim, tak by se mi libilo, kdyby mi zucastneni neco spolecne zazpivali. Treba takovy dlouhy a dobre sladeny ÓM - po tichu nejlepsi hudba co znam :wink:

To bych se na to s radosti prisel (priletel) podivat
:)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 led 2008 00:04

Vlad píše:mno, ja se vratim k tematu. Kdyz tak o tom premejslim, tak by se mi libilo, kdyby mi zucastneni neco spolecne zazpivali. Treba takovy dlouhy a dobre sladeny ÓM - po tichu nejlepsi hudba co znam :wink:

:)
To je ten problém - dobře sladěné ... V běžné skupině lidí se vždycky 1-3 najdou, co si sedí na uších a zpívají úplně mimo. Samozřejmě stojí nebo sedí v první řadě a zpívají nejhlasitěji a s plným přesvědčením :-) A to by na pohřbu mohlo být nebezpečné ... Aspoň já bych se určitě probudil :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 00:10

no tak když už by mi měl někdo zpívat/recitovat na pohřbu mantry, tak určitě mniši z buddhistického kláštera, ti jsou na to cvičení (nevím kdo by to mohl přednést lépe)...kromě toho jsem někde zaslechl, že člověk má dvoje hlasivky a že Tibetští mniši jsou vycvičení v používání obou dvou hlasivek, normální člověk jenom těch jedněch...ale tohle je možná totální hovadina, už nevím kde jsem to slyšel ;)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 27 led 2008 00:28

ale povazte - pohled na rodinu a pratele jak pro vas zpivaj. Sice se na zacatku budou ladit, nicmene mam zkusenosti, ze i dosti podivna sorta lidi ten Om nakonec vyloudila obstojnej - za dany konstalace :wink:

tony9

Příspěvek od tony9 » 27 led 2008 00:31

Jindy2 píše: já úplně v tu reinkarnaci nevěřím, ale když jsem si o tom četl něco více, tak na tom něco může být...každopádně víra v reinkarnaci byla původně obsažena i v Bibli...jenom to církev vyškrtla, nehodilo se jim to do krámu - resp. nemohli by každému říkat "čím víc budete naše ovečky na tomto světě trpět, tím větší odměna vás čeká v ráji" - to církev opravdu hlásá a hlásala, ovšem trochu jinými slovy než já, .
To že byla reinkarnace původně obsažena v Bibli je jeden z nejrozšířenějších omylů , které o Bibli kolují.
Reinkarnaci možná hlásali některé sekty , které vznikali už od počátku křesťanství, proč to nevím , ale rozhodně ji neobjevili v Bibli.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 27 led 2008 00:37

lep píše:VY UZ BYSTE TO MELI PRESTAT HULIT... VSICHNI!!! :D
Po precteni tveho prispevku mohu jen rict, TAK S TIM ZACNI! :D

Vlad

Příspěvek od Vlad » 27 led 2008 00:37

Jindy2 píše:no tak když už by mi měl někdo zpívat/recitovat na pohřbu mantry, tak určitě mniši z buddhistického kláštera, ti jsou na to cvičení (nevím kdo by to mohl přednést lépe)...kromě toho jsem někde zaslechl, že člověk má dvoje hlasivky a že Tibetští mniši jsou vycvičení v používání obou dvou hlasivek, normální člověk jenom těch jedněch...ale tohle je možná totální hovadina, už nevím kde jsem to slyšel ;)
tomu se rika alikvotni zpev. V Tibetu a prilehlych oblastech hrdelni zpev, nebo-li Kargila. Neni to nic komplikovaneho a po uvolneni hlasivek a malem treninku to zvladne kazdy (tedy doufam). A kdyz ti to tam jednou naskoci, tak si to pamatujes. Neco jako jizda na kole.

pri alikvotnim zpevu tedy zpivas zakladni ton a nastavenim hlasivek zesilis "alikvoty" toho tonu a ejhle - jsou tam dva, tri. A najednou piskas dvojhlasne :)
uplne cejtis, jak ti z toho rezonuje cela hlava

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 led 2008 09:34

tony9 píše:
To že byla reinkarnace původně obsažena v Bibli je jeden z nejrozšířenějších omylů , které o Bibli kolují.
Reinkarnaci možná hlásali některé sekty , které vznikali už od počátku křesťanství, proč to nevím , ale rozhodně ji neobjevili v Bibli.
Není to tak - bible byla dost revidována a cenzurována na papežském koncilu ve městě Constantinople roku 553 n.l., kde z ní bylo mimo jiné vyjmuto spousta "nepohodlných" pasáží. Evangelií existovalo kromě toho mnohem více, a to s velmi zajímavým obsahem a některá se dodnes nově nacházejí (viz třeba Svitky od Mrtvého moře). Bible v dnešní podobě je trochu nesourodý konglomerát různých vybraných pasáží různých autorů z různých dob - upravený většinou tak, aby se to hodilo do ideologického programu církve. Je velmi zajímavé přečíst si některá z evangelií, které v bibli nejsou - šíře myšlenkového a duchovního záběru (i co se týče smrti a umírání) je podstatně větší než co nabízí oficiální příručka :wink:
Ježíš by se myslím dost divil ...
Kromě toho i v dnešní bibli jsou pasáže, které s tématem reinkarnace dost souvisejí ...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 led 2008 09:42

Jistě, přeci nikdo nemůže věřit tomu, že za těch 2000 let nebyla z původní Bible vycenzurovaná ani jedna čárka. To je nesmysl, když vezmeme v potaz, jak se církev tehdy chovala - viz. upalování čarodejnic, křížové výpravy atp. Každopádně ani dnes to není růžové. Papa Ratzinger prý nedávno začal obhajovat proces upálení Galileo Galileie. Jinými slovy tím Ratzi říká, že i dnes, v roce 2008, obíhá slunce kolem země. Ten člověk to asi nemá v hlavě v pořádku.

Vlad: nj, tak to neni úplná blbost co jsem slyšel ;)

Odpovědět