DA za 5500Kč

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
nunu

DA za 5500Kč

Příspěvek od nunu » 12 pro 2007 18:39

Kdyz se vas domluvi alespon 6, udelam DAC za 5500Kč s tim,ze pouziju modul ktery mam,ale bude "osizeny" na zdrojich. Do 24/96, vic nezvladne. Vcetne zdroju, bude stacit privest sitove napeti, SPDIF nebo AES/EBU a pripojit vystupy.Bude to vypadat jako profesionalni zarizeni, pouze clovek znaly SMD technologii muze poznat ze to neni strojni vyroba...

Krabici nedelam. Protoze koupit si ji na webu a udelat do ni 3 diry pro konektory a jeden pro sitovou snuru by mel zvladnout kazdy.

Jestlize se najdou 4 potencialni zajemci dodam obrazky jak to bude vypadat,samo ze vygenerovane navrhovym systemem.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 13 pro 2007 11:32

Zajimave ... ja bych ale potreboval spis AD ;-]
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

nunu

Příspěvek od nunu » 13 pro 2007 13:35

Uz jsem to psal jinde,potiz je v tom ze na AD nemam nakresleny a odzkouseny.Tady toto ano, a to s velmi kladnyma vysledkama. Za zlomkovou cenu. Mozna to presto udelam a pak pujcim nekomu kdo ma treba ADAMY A7 a k tomu na CD nekolik tracku ktere jsou opravdu mistrovsky sejmute a udelane. At srovna sam...

kexik

Příspěvek od kexik » 13 pro 2007 14:13

napis co do toho hodlas osadit...

nunu

Příspěvek od nunu » 13 pro 2007 14:59

AD1853, a bohuzel horsi operaky nez mam standartne. Jake to jsou si necham pro sebe. Ale budou tam na ne patice a nebudou v SMD provedeni, takze vlastni iniciative se meze neklado -))))Vypustene budou rovnez druhe stabilizatory a filtrace, takze ve zdrojich budou nejspis LM317 337, nebo klasika 78xx 79xx coz je snad vsude. Jinak to bude nachlup stejne,protoze vic to proste beze zmeny v desce nejde. A nebo o chlup vyssi cena a dam tam i ty stabliky,jenze jsou tam tri a jenom vyjdou mne na petikilo...

A bude to modularni system, jako dalsi budou symetricke nabafrovany vystupy.Komu se libi jak hraje Lavry DA 10, bude se mu stejnou merou libit i toto.

Jinak upravuju pocet na tri lidi. Kazdopadne co to dokaze je mozne jeste stale slyset u mne,ale cas se krati, nebudu mit na nejaky cas tak skvely zesilovac jako mam ted.

kexik

Příspěvek od kexik » 13 pro 2007 15:19

na 78XX zabudni, to mozes rovno pouzit generator bieleho sumu

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 pro 2007 18:13

Být tebou přidal bych tam rovnou regulaci hlasitosti (ideálně i s výstupním bufferem), ať se to dá připojit rovnou k aktivkám bez dalších obézliček. Takovým zařízením bys myslím vzbudil značný zájem.

nunu

Příspěvek od nunu » 13 pro 2007 18:48

Ctirad: To ano,jenze toto se za takovou castku uz jaksi neda. A dobre bafry vyjdou na stejno jako ten DA, se symetrikou i vic. A potak ktery ma slusny soubeh taky neni za deset korun. Nerikam ze to neni nemozne nebo nerealne, jenom to pak nevyjde na takovou castku jaka je v prvnim prispevku...
Ale jak vidis,zajem neni ani o toto, ba ani od lidi kteri to nemaji ke mne daleko zjistit na vlastni usi jak to vubec muze byt.

Kexsik: Hlavne ze se to vsude pouziva -)))

Ted jsem se vratil od kolegy co ma moc pekne bedynky,ale fakt pekne, ma kopie avalonu s accutonama. Tak jsem si dones svoje hracky,tim myslim DA a zesik a musim rict ze to hralo velmi dobře. Accuton jednoznacne patri do kategorie kterou ja muzu. Hraji jinak nez moje focaly,ale jednoznacne patri mezi to velmi dobre co lze koupit.

fova

Příspěvek od fova » 13 pro 2007 19:32

A fakt se nechces pustit do vyroby toho AD? Tipuji si, ze o to by byl zajem velky.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 pro 2007 19:47

nunu píše:Ctirad: To ano,jenze toto se za takovou castku uz jaksi neda. A dobre bafry vyjdou na stejno jako ten DA, se symetrikou i vic. A potak ktery ma slusny soubeh taky neni za deset korun.
S řadičem + SMD odpory na desce by nárůst ceny nemusel být nijak dramatický (viz pěkné řešení modulu preampu SC-1, co se prodává za 99$ a přitom na tom ještě generují zisk).

Buffer tam být nutně nemusí nebo udělat dražší verzi s ním. A když už tam bude, tak tam přidat jeden přepínač s konektorem a udělat z toho ještě kvalitní sluchátkový zesilovač.
Ale jak vidis,zajem neni ani o toto, ba ani od lidi kteri to nemaji ke mne daleko zjistit na vlastni usi jak to vubec muze byt.
Já myslím, že zájem není proto, že kvalitní D/A mají dneska i relativně velice levné zvukovky a málokdo má aparát na to, aby ocenil nějaký přínos navíc.
Spíš každý řeší právě tu regulaci a sluchátkový zesilovač, takže si myslím že takový kvalitní volume reguláotor a sluchátkový zesilovač co funguje zároveň jako špičkový D/A převodník by se chytit mohl. Na trhu totiž nic takového v podstatě není.
Naposledy upravil(a) Ctirad dne 13 pro 2007 19:51, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 13 pro 2007 19:48

Me by to dost zajimalo, bohuzel je to ale az dal na seznamu nejdulezitejsich planovanych koupi (asi by pred tim byl subwoofer)...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nunu

Příspěvek od nunu » 13 pro 2007 20:32

Radic je problem, nevim ze by byly bezne k mani nejake alespon 24 polohove radice za normal cenu. Levnejc vyjde prepinat to proceorem a relatkama. Na netu je takovych i free veci dost a myslim ze i na czechaudiu, protoze ho Petr stavel. Ovladani rotacnim koderem,displej, kvalita a pocet kroku nadprumerny.

Ano,nektere zvukovky maji i kvalitni cipy,treba moje predesla digi003 taky ma fajn cipy,Ty nejlepsi od cirrusu, jenze jenom v tom to neni. A ten rozdil jsem poznal na mych ulizmrdech B2031P a alesisu RA100, fakt high end jako svina -))Na shanech uz ke konfrontaci nedoslo, protoze nez jsem dodelal kabely k bednam, digi zmenila majitele.Presto to byla nejlepsi karta co jsem kdy mel.

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2007 23:04

Zvukovky maj hodne co dohanet na lavry a spol. Slyset je to i na horsich sestavach. 003 jsem neslysel.

Dobry DA nebo AD za dobrou cenu se urcite neztrati, jsem zvedavej co postavis. Mimochodem mi furt vadi, ze u nas v cechach nikdo nestavi zadnej poradnej gear, nekdo by mel zacit ;-)

nunu

Příspěvek od nunu » 13 pro 2007 23:47

Jak kurna nikdo -)))))Mel jsem lavryho ted doma. Vysledek byl takovy ze bych se s nim asi naucil zit. Kdyz to shrnu, tak nejvetsi rozdil byl v tom,ze pri mojem dacu se ztratily bedny,clovek nelokalizoval repraky,jenom se rozleval zvuk. U lavryho jsem vedel ze ty bedny jsou. Kdo zna BW 801, vi o cem mluvim,umeji to totiz taky a mi trvalo nejakou dobu nez jsem to naucil ty svoje...Jinak zadne velmi dramaticke rozdily se nekonaly, kdyz jsem poprve slysel LAVRYHO u majitele, myslel jsem si ze u mne se rozdily prohloubi.Naopak,smazaly se.Treba lavrymu pomohlo moje oddelovaci trafo...
Kazdopadne to nebylo zcela koser srovnani,nebyly dodrzene hlasitosti, ja mam vstup na SPDIF, cili 75R a taham do toho z Lynxe AES/EBU ktery je na 110R a kabelem co je navrzeny taky na 110R... V teto tride uz je vsecko slyset, nemam to holt optimalne impedancne prizpusobene.Nechce se mi to rozebirat...

Ted posloucham Norah Jones a je to fakt balzam na duši.Takovy maly soukromy koncert...

nunu

Příspěvek od nunu » 13 pro 2007 23:51

Co trbas takovy Pavel Dudek, umi spickove zesilovace...

Odpovědět