Digitální distribuce

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2008 16:09

Ivo : rabat 60% je stale mensi ako ked ides cez normalne vydavatelstvo ne ?

k tvojmu povodnemu dotazu .. Spravis si predaj na stranke neni problem .. problem je mat tam online platby .. k zabezpeceniu .. hudobne subory mozu mat DRM (ako uz pisal kexik) , ale potom vyrazne klesa ich predajnost ..

Trebars ja by som si MP3 nikdy nekupil .. povazujem to za podvod .. Keby som ale hrooooozne chcel dake CD (co je malo pravdepodobne , lebo uz vsetky mam) , a nedala by sa vobec nikde kupit , skopirovat, ukradnut .. Tak by som si mp3 album mozno kupil .. Ale ak by mal DRM , tak viem ze by som si ho 100% nekupil .. pripada mi otravne riesit po nejakej dobe , ze si to chcem prehrat na inom prehravaci alebo nieco take .. hudba musi byt cista , bez ziadnych obmedzeni ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2008 16:13

Pytkin píše:Ivo : rabat 60% je stale mensi ako ked ides cez normalne vydavatelstvo ne ?
Pokud myslíš Savita Music, tak tam je rabat 0% :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2008 16:22

Ivo : nie :) .. myslel som normalnu cestu bezneho vydavatelstva

Yogi

vyssi rabat diky vlastni distribuci

Příspěvek od Yogi » 21 úno 2008 16:30

Ahoj,
myslim, ze vlastni distribuci pomoci webovyho portalu a placeni pres Premium SMS nelze docilit o moc vyssich zisku. Je potreba brat v uvahu, ze cast z te SMS si prave zase bere ten kdo sluzbu provozuje (pokud si to nezajistite sami treba pres aplikace typu SGS Marketing s VPNkou do T-mobile apod.). A pokud si o to vic navysi clovek cenu SMS, tak o to min lidi zase koupi. Tohle je zamotanej a zacarovanej kruh - bohuzel zvuk a media, na kterych jej lze distribuovat, jsou tak trochu predurceny k podobnym osudum. Jedina cesta je podle me hledat moznosti uplne jinde, ale zatim jsem na nic smysluplnyho, schudnyho a prijatelnyho jak pro autory tak pro kupujici neprisel :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2008 16:32

Placení platební nebo kreditní kartou je myslím uplně v pohodě a je to věc, kterou už dnes má v podstatě každý (a ten 3D Secure online systém mám na stránkách funkční). Další možnost je PayPal anebo převod na účet

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 úno 2008 16:36

drm že nejde zkopírovat? já tedy nevím, ale pokud jde něco přehrát (tzn. pustim to a hraje mi to v bednách, sluchátkách, atp.), tak to jde i zkopírovat...normálně budu nahrávat výstup třeba ze sluchátek z cd přehrávače, co umí drm a ten výstup nahraju třeba do wavu, který už žádné drm mít nebude...už jsem to psal - tímhle způsobem jsem se zbavil ochrany skladeb z ilegalne.cz...

elektri

Re: vyssi rabat diky vlastni distribuci

Příspěvek od elektri » 21 úno 2008 16:48

Yogi píše:Ahoj,
myslim, ze vlastni distribuci pomoci webovyho portalu a placeni pres Premium SMS nelze docilit o moc vyssich zisku. Je potreba brat v uvahu, ze cast z te SMS si prave zase bere ten kdo sluzbu provozuje
SMS v tomhle případě absolutně nemají smysl..

Byl jsem zaplaten v jednom projektu, který se řešil přes SMS za 150kč, když do měsíce nedošlo víc jak 100 sms, tak šlo víc než 70% provozovateli služby.
Má to smysl, pouze když SMS bude opravdu velké množsví.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2008 16:49

jindy : to predsa vsetci vieme .. ale naco je to dobre ? jednak s tym zabijes cas , jednak to budes znova komprimovat do mp3 .. to je uplne zbytocne .. staci si muziku kupit bez DRM ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 úno 2008 16:59

o placeni pres sms jsem kdysi premyslel - rabat 60% by byl pohadkovy, provozovatele sluzeb spolknou mnohem vic (nekde tu jeste mozna mam interni tabulky - bylo to sileny). na itunes mam taky veci. vlastni distribuce v malym je podle me nejlepsi pres paypal. (ale nebude to potom moc pro cesky trh.)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2008 17:08

Brooklyn / juanita juarez píše:o placeni pres sms jsem kdysi premyslel - rabat 60% by byl pohadkovy, provozovatele sluzeb spolknou mnohem vic (nekde tu jeste mozna mam interni tabulky - bylo to sileny). na itunes mam taky veci. vlastni distribuce v malym je podle me nejlepsi pres paypal. (ale nebude to potom moc pro cesky trh.)
A není ještě lepší a jednodušší online platba platební kartou (Visa, Maestro, MasterCard) ?
Ten PayPal mi připadá takový divný a složitý a kromě toho si účtují tuším 5% za příchozí platby .. (karty jen 2%)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 21 úno 2008 19:13

Kermitak píše:...coz ma taky tu nevyhodu, ze si to vetsina lidi nekoupi ;)
No nevím. iTunes nevypadají, jako něco na pokraji krachu ;)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 21 úno 2008 19:21

Ivo píše:Pokud myslíš Savita Music, tak tam je rabat 0% :-)
Tím chceš říct, že tu distribuci děláš zadarmo, web prostor a doménu máš taky zadarmo a neplatíš z toho daně? Pak asi ano. Obávám se ale, že seriózní portál na prodej hudby sežere na provoz tolik prostředků, že levněji vyjde lisovat CDčka a poslíat poštou :(

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 úno 2008 19:29

Ivo píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:o placeni pres sms jsem kdysi premyslel - rabat 60% by byl pohadkovy, provozovatele sluzeb spolknou mnohem vic (nekde tu jeste mozna mam interni tabulky - bylo to sileny). na itunes mam taky veci. vlastni distribuce v malym je podle me nejlepsi pres paypal. (ale nebude to potom moc pro cesky trh.)
A není ještě lepší a jednodušší online platba platební kartou (Visa, Maestro, MasterCard) ?
Ten PayPal mi připadá takový divný a složitý a kromě toho si účtují tuším 5% za příchozí platby .. (karty jen 2%)
mozna ano, nevim, jak to funguje... asi by stalo za to, udelat nejaky research. ale z hlediska ochoty neco platit online ve vztahu k bezpecnosti vetsina lidi voli paypal. hudbu kupuju zasadne tak.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 úno 2008 19:31

Ctirad píše:
Ivo píše:Pokud myslíš Savita Music, tak tam je rabat 0% :-)
Tím chceš říct, že tu distribuci děláš zadarmo, web prostor a doménu máš taky zadarmo a neplatíš z toho daně? Pak asi ano. Obávám se ale, že seriózní portál na prodej hudby sežere na provoz tolik prostředků, že levněji vyjde lisovat CDčka a poslíat poštou :(
Ne, tím chci říct, že svá CD si vydávám v rámci vlastního vydavatelství a starší tituly jsem si pod jeho křídla stáhl ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 22 úno 2008 11:35

Ctirad píše:
Kermitak píše:...coz ma taky tu nevyhodu, ze si to vetsina lidi nekoupi ;)
No nevím. iTunes nevypadají, jako něco na pokraji krachu ;)
Taky ale iTunes konci s DRM.

Odpovědět