Digitální distribuce

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Shodan

Příspěvek od Shodan » 22 úno 2008 16:58

Na beatportu se dají stahovat (jako jednu z alternativ) WAVy. Pro mě asi nejjednodušší řešení - nepotřebuju nějaký extra kodeky (FLAC, APE) a nemusím provádět žádný čáry máry fuk, když to chci vypálit na Audio CD. Jen se to dýl stahuje.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

kexik

Re: Chyba lavky

Příspěvek od kexik » 22 úno 2008 17:03

rastis píše:
kapela typu Radiohead je natolko zavodou, ze si moze dovolit gesta typu "kazdy zaplati kolko chce a velku firmu nepotrebujeme". standardna zacinajuca kapela sa bez velkej firmy bude presadzovat len velmi tazko a zdlhavo - moze si umiestnit svoje nahravky v hocijakom formate za hocijako zadarmo hocikde, ale k ludom to bez velkeho vydavatelstva nedostane... respektive dostane to len k tym ludom vo svojom regione, kde to ma dostatocne okoncertovane... ... ako je mi jasne, ze v roznych scenach to moze fungovat rozne... ale pokial sa bavime o "beznej" scene, tak su debaty podobneho typu s odkazom na Radiohead znacne utopisticke. takisto tie nazory typu "Majoritni prijmy muzikanta pak budou tvorit koncerty, autorsky poplatky a pripadne komercni zalezitosti (remix, znelka, hudba k reklame...)" - mne osobne by viacej vyhovoval model menej koncertov, viacej penazi z velkeho predaja. lenze viem, ze sam si nezabezpecim tak velky predaj, ako mi ho moze zabezpecit velka firma - teraz si odmyslime co za muziku hram, a ze zalezi od ludi ci ich moja muzika zaujme a ze uplne bez koncertov to asi tiez nejde - to je jasne...
to cele uz prestava byt pravda... osobne pocuvam niekolko kapiel, ktore prerazili ciste internetovym marketingom a indie vysielaniu mtv, ktore dnes uz inde ako na myspace ani nelovi... naopak, velke firmy dnes nenakupuju na ulici, ale skupuju uz zabehnute ucelove labely, ktore si casto zalozila sama kapela a samotna kapela zvacsa zisti, ze tym ze je u velkej firmy, neziska nic, len jej ubudne na vyplatnej paske

Yogi

YES

Příspěvek od Yogi » 22 úno 2008 20:51

TO RASTIS: Chapu, ze se to necte moc prijemne, o to vic pro nekoho kdo dela elektronickou a nechce moc hrat nazivo (vsichni vime - uz je spojeni ziva elektronika, ze). Nicmene podle me je to tak, jeste nejakou dobu to pujde s CD a podobne, ale pokud se digitalni distribuci chce nekdo branit zuby nehty, pak spis v tom bych videl utopii.

Jednoduse digitalni podoba umeni je soucasnost a hlavne pak budoucnost - je to tak u grafiky, fotografie, textu a stejne tak u zvuku a muziky. Je jen na lidech jak si osetri pravni zalezitosti kolem autorskych prav a do jaky miry budou schopni zajistit placeni poplatku. Muze prijit nekdo s necim co bude okey pro nas tvurce i pro posluchace, ale taky to muze dojit v vyhroceni situace a k dost neprijemnym vecem, ktery bezny lidi co chteji poslouchat muzou natolik odradit, ze se proste na muziku vy... A to my jaksi nepotrebujeme. Je potreba urcit si priority. Chci, aby se dostala moje muzika k lidem - nejen u nas, ale i venku? Delam muziku proto, ze me bavi nebo se ji chci proste zivit? Chci penize? Chci slavu? Podle toho jsou pak ruzny moznosti, ktery vsichni zname. Nastesti se dneska diky situaci, mediim, netu stira trochu komerce vs. nezavisla produkce. Tohle je hrozne choulostivy tema - tenkej led. Slape se na slabiny tvurcu, stejne tak na penezenky a nefundovanej pohled koncovych posluchacu - "konzumentu".

To, co pises :
standardna zacinajuca kapela sa bez velkej firmy bude presadzovat len velmi tazko a zdlhavo
je samozrejme pravda. Ale o tom to i mozna je. Ne nadarmo se rika "rychle nabyl, rychle pozbyl" - hudebnich rychlokvasek je dneska prehrsel, ale jejich pusobeni nemiva dlouheho trvani. Myslim, ze to tema tady je trochu sirsi nez jen o distribuci. Spousta aspektu, oblast na ktery si lamou zuby pravnici, policie, vydavatele, muzikanti i lidi. Na druhou stranu, optimismus nezhasina snad ani na jedny strane, coz je dobre :) Muzikanti budou hrat stejne dal, tvorit, lidi chodit na koncerty, poslouchat muziku (jedno jestli z flasinetu, vinylu, kazety, cd, internetu, mp3 playeru nebo cehokoliv jinyho co jeste bude) - jedinej u koho si nejsem jistej jak to dopadne je justice a vydavatele :)

KEEP SMILING, KEEP THE FAITH
THE POINT IS MUSIC
THAT´S WHY WE ARE HERE MAN

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 23 úno 2008 00:37

Pozeram, ze je to tu samy vizionar...

Yogi

QTRAX

Příspěvek od Yogi » 26 úno 2008 10:08

Teď jsem si četl v novym CHIPu o webu www.qtrax.com - je to peer2peer web pro stahování hudby zdarma a legálně. Autorské poplatky jsou placené z reklamy na tom webu. Stačí stáhnout nějaký plugin a získáte tak legálně přístup k 25 milionům skladeb (třeba i celá alba).

Myslím, že tohle je jeden z kroků kudy se dá v týhle oblasti ubírat. Pro mě celkem přelomová záležitost - z pohledu marketingu, sosáků i autorů.

CHECK IT

elektri

Příspěvek od elektri » 26 úno 2008 15:29

Yogi: ono to asi bude fungovat podobně jako knihovny ne ? tak že si vlastně všichni registrovaní, kupují společně CD, s tím že tady nic neplatí

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2008 15:34

Závidím knihám, knihkupcům a spisovatelům ... Tam zatím tyhle problémy nehrozí a knihu si v 99,9% každý rád koupí originál ... kromě snad nějaké technické literatury nějaké kopírování nepřichází v úvahu ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 úno 2008 15:37

Ivo: to se pletes, internet je zamoreny kopiemi knih, ktere v postscriptu nebo pdf unikly jeste pred tiskem ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2008 15:42

Kermitak píše:Ivo: to se pletes, internet je zamoreny kopiemi knih, ktere jeste v postscriptu nebo pdf unikly pred tiskem ;)
A fakt myslíš že normální člověk bude louskat Harryho Pottera nebo Dostojevského z monitoru anebo to bude tisknout 500 stran doma na tiskárně a pak se v tom hrabat ?

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 úno 2008 15:43

Já jsem třeba hafo knížek přečet v mobilu. Dá se to krásně a navíc si na to večer v posteli nepotřebuješ svítit ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 úno 2008 15:44

Ivo: pravdepodobne ano, jinak by se to tak nesirilo. Respektive nehodlam soudit, nakolik jsou ti lide normalni, ale je jich hodne :) Jinak cist Dostojevskeho z monitoru je docela podobny poslouchani mp3 z ipoda ne? ;) A kolik lidi to dela...

Ctirad: z mobilu bych si to asi nedal ;) Ale z PDAcka si obcas neco i prectu, i kdyz osobne taky davam prednost papiru.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2008 15:53

To jsem fakt překvapený, to by mě nenapadlo :)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 úno 2008 15:54

Mno třeba číst knížku na monitoru PC by mě ve snu nenapadlo, ale z toho mobila (samozřejmě musí mít slušnější displej s rozumným rozlišením) to jde úplně v pohodě. Neměl jsem s tím žádný problém.

nunu

Příspěvek od nunu » 26 úno 2008 15:56

Taky davam prednost papiru, hodne ctu v elektronicke podobe datasheety,ale dulezite veci si tisknu a nejlip na A3 pro rachlou orientaci. Ale uznavam ze je to trochu jiny pripad.

Cist knizku z pdacka by mne asi museli odvezt..Ale nejake mp3 tam mam -))))

elektri

Příspěvek od elektri » 26 úno 2008 16:02

Když existuje někdo, kdo je ochoten naskenovat 500 stran z knihy, tak určitě existuje i někdo, kdo je schopen to číst :)

Odpovědět