Digitální distribuce

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 úno 2008 16:04

nunu píše:Cist knizku z pdacka by mne asi museli odvezt..Ale nejake mp3 tam mam -))))
V pohode, na 640x480 je to uplne bez problemu ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 úno 2008 16:05

No nevím, nějakou tu hudební sbírečku pochybného původu tady mám (100GB), ale knížku bych si koupil vždycky, kdyby mě zajímala ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 úno 2008 16:16

Ivo: pokud ta moznost je, tak to delam taky (obcas ta moznost neni, ne vsechno koupis v krame). Ale nekdy se stane, ze si krome Solzenicina nebo Coelha ;) prectu i neco, co neni natolik hodnotne, abych to musel mit v papirove podobe a pak s PDA nemam problem.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 úno 2008 18:53

Ivo píše:Ne, tím chci říct, že svá CD si vydávám v rámci vlastního vydavatelství a starší tituly jsem si pod jeho křídla stáhl ...
Myslel jsem to trochu jinak. Jde o to, že rabat žádné seriózní distribuce nemůže být 0%, protože jenom DPH je 19%, další daně budou, plácnu, třeba 15% a to jsem ještě ani nezačalai mluvit o nákladech na distribuci jako takovou. Pak to může být 50% jenom v daních a nákladech a to jsi ještě nevydělal ani korunu.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 úno 2008 19:00

Kermitak píše:Taky ale iTunes konci s DRM.
Pokud vím, tak zatím nikoliv plošně. Nicméně majitelům ipodů, co jsou na itues zvyklí kupovat, je to myslím totálně šumafuk.

Kromě toho je to zase jenom marketing, protože ve skutečnosti se Apple všemi způsoby snaží dělat všem jenom trochu "nestandardním" uživatelům maximální obstrukce.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 26 úno 2008 19:03

Amorph píše:Kermitak: znacna cast lidi to narve do mp3 prehravace, takze 300MB a ani flac nechtej.
Co bude za dva nebo tři roky 300MB, když i každý mobil bude mít paměť v řádu TB?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 úno 2008 19:45

já bych docela rád četl knížky jenom z PDA, nebo případně té speciální čtečky od sony, která má displej z elektronického papíru...jenomže na to nejsou všechny knížky, hlavně ty staré nebo unikátní, co se špatně shánějí i v papírové verzi, třeba kvůli tomu, že nebyl dotisk...mám většinou rozečtených několik knížek a tahat to sebou třeba na chatu, to je hrůza (mám hlavně rád co nejdelší/nejtlustší knížky)...navíc mi to doma zabírá čímdál víc místa...dneska se to všechno tiskne co nejlevněji, takže většinou i knížka za 500 má měkké desky, takže knížka toho moc nevydrží a nečte se to z toho dobře...
když si třeba z knihovny půjčím knížku která má více vydání a půjčím si nějaké vydání třeba z roku 82, tak to má většinou krásně tvrdé desky, vzadu cenovku pár korun...a dneska? vydání z roku 2003 má hnusný měkký desky, hnusnej recyklovanej papír a hnusnej inkoust a stojí to čtyři kila s tim, že když knížku otevřete tak, aby se to dalo číst, dost často zničíte vazbu, prostě se to rozpadne...ty knížky možná dneska pořád stojí za ty peníze obsahově, ale se zpracováním je to fakt špatný...

sorry za OT...

bassline

Re: Digitální distribuce

Příspěvek od bassline » 29 říj 2012 14:01

Využijem tento thread.

Určite veľa z vás už dávalo svoje výtvory na nejaký zahraničný web zameraný na online predaj hudby.

Ako to funguje ohľadne viditeľnosti ?

Uploadnem nejaký song a kde sa zobrazí ? Predpokladám, že v rovnaký deň tam nahraje svoju hudbu asi 500.000 ďalších ľudí z celého sveta. Na tých weboch je nejaký zoznam naposledy pridaných skladieb ? Takže hudbu ktorú som tam nahral je možné vidieť v tomto zozname medzi ďalšími 500.000 pridanými skladbami ? :lol: ...

Ako inak sa potom dá na takomto webe nájsť hudba ? Cez filtrovanie žánrov, alebo zo zoznamu registrovaných a pod. ?

Takže to vlastne nie je žiadny priestor pre nejakú sebapropagáciu ? Má to zmysel iba vtedy, ak už ľudia tvoju hudbu poznajú a vedia kde to môžu online kúpiť ?

Dík
--

Odpovědět