Domaci Studio

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Re: Domaci Studio

Příspěvek od Kermitak » 28 pro 2010 09:15

1212m je po zvukovy strance to nejlepsi od E-MU.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 pro 2010 09:26

digitous: nemaluj si, ze az budes pod nejakym labelem, ze se ti penize jen pohrnou.. to bys musel bejt hodne velka elita ;) ber to tak, ze je to konicek stejne narocnej jako treba motorka, nebo starani se o auto - cpes do toho penize a ta hlavni vec, pro kterou to delas, by mely bejt ty veci samotny a ta "prace" a hrani si s nima... kdyz to budes mit takhle, budes spokojenej a smirenej s "nenavratnosti" investic ;)

Digoutis

Příspěvek od Digoutis » 28 pro 2010 10:07

a co poviete na ADAM A5 PRO ?

Digoutis

Příspěvek od Digoutis » 28 pro 2010 10:46

to ja wim biscuit :D beztak uz mi nekdo poradte nejaky dobri levny(300-600eur) za par ...ok tak ja teda seberu tu 1212m a na usb kaslem

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 pro 2010 11:06

Jenom bacha na to, ze jeste pro ni nejsou drivery pro win7.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2010 11:27

Digoutis píše:jeden radi tak druhy tak ... 800 je dost dalo by sa ale zase niesom profi producent ktory predava svoje tracky a je pod nejakym labelom je to zatial hobby ...
ja len aby som ta vyviedol z omylu .. 800 EUR za par je presne tvoja kategoria .. profi producent , ktory predava svoje tracky ma monitory za 3000-5000 EUR/ kus ..

rastis

Příspěvek od rastis » 28 pro 2010 11:55

Pytkin píše:Vyhni sa hs80 aj rp8g2. To su velmi zle monitory. Fakt si priplat a kup krk vxt6.. To je 800 za par.. To das ne?
to je taka "rada" zaciatocnikovi... ked ma skratka rozpocet inde, tak co z toho, ze tie lacnejsie veci hraju horsie, ako tie drahsie ? vsak to je vo vsetkom tak a presne pre takych ludi, ako Digoutis su tie lacnejsie veci urcene. az sa sam v tom trochu rozkuka, tak presne bude vediet, kedy je cas na dalsie investovanie do konicka...

Digoutis - vymenil som KRK RP6 na KRK VXT6. bez debaty su VXT uplne ina liga bedni, pocut na nich veci, ktore sa u RP ani nesnivalo. napriek tomu RP hraju a odhalia tiez dost. v niecom ojebavaju, ale nepouzitelne rozhodne nie su. dokonca co som mal kedysi Behringer Thruth (svojho casu najvacsi hit a medzi lacnymi bednami), tak ked si dnes niektore veci robene v tom obdobii vypocujem, tak sa to obcas aj ako tak stale da pocuvat... takze bedne su v rebricku dolezitosti na prvom mieste, ale pokial zacinas, akekolvek co si v Tvojej cenovej kategorii kupis, tak Ti budu bohate postacovat...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2010 12:04

ratis : mam na to iny nazor .. prave zaciatocnikovy usetris peniaze tym , ze si nemusi kupit zle repraky , aby zistil na vlastnej kozi , ze potrebuje nieco lepsie a prisiel o peniaze , ze sa ich bude zbavovat pod cenu ..

Poklop

Příspěvek od Poklop » 28 pro 2010 12:05

Pytkin píše:
Digoutis píše:jeden radi tak druhy tak ... 800 je dost dalo by sa ale zase niesom profi producent ktory predava svoje tracky a je pod nejakym labelom je to zatial hobby ...
ja len aby som ta vyviedol z omylu .. 800 EUR za par je presne tvoja kategoria .. profi producent , ktory predava svoje tracky ma monitory za 3000-5000 EUR/ kus ..
Tos trochu přehnal ... nikde není psáno, že se na levnějších bednách nedá produkovat ... Osobně znám jen pár lidí, který maj drahý bedny (50k+ za kus) a ti většinou neumí nic a to, že jsou v balíku vytvořili na levných bednách. Drahý bedny maj jen proto, že už nevědi co s penězma.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2010 12:21

poklop : pozri sa tu na fore .. kazdy kto to aspon trochu mysli vazne , ma seriozny monitoring , lebo vie , ze sa to bez neho neda ..

ja zase v okoli nemam nikoho , kto by sa zvukom zivil a miesal by na nejakych lacnych monitoroch .. skor naopak .. poznam vela ludi , co sa tym nezivia , maju to len ako konicek a investovali daleko vacsie peniaze ako 800 EUR do monitoringu ..

NO ... ALE ASI JE TO RELATIVNE .. mne pride 800 EUR strasne malo penazi .. Pre niekoho je to asi vela penazi .. Kazdy mame inde postavenu latku .. Ja som doteraz doma miesal na Geniusoch .. Lebo mi prislo zbytocne kupovat si dake lacne monitory .. Teraz som dostal od jeziska AIR6, lebo boli za cenu , ze aj rodinny rozpocet musel kapitulovat .. a bolo to viac ako 800 EUR ..

Digoutis

Příspěvek od Digoutis » 28 pro 2010 12:21

ach jaj ...tiez som skor pytkinoveho nazvu naco kupovat nieco spatne a o dve mesiace kupovat ine lepsie a prerobit ...s tou 1212m ma mrzi no kedze mam win7 tak to tam nerozchodim. .... ok tak ok poradte mi par za 800 do 800 nie viac potrebujem aj ine veci si kupit :D a tak rozummne par znaciek v priblizne rovnakej cenovej hladine a dovod preco hej a preco nie ...dakujem ...ale vas obtazujem :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2010 12:25

Diguotis : Pozri .. Ja chapem , ze ked peniaze nie su , tak nie su .. Ale snazim sa ti tu poradit , aby si zbytocne nekupil nieco a potom to za par mesiacov so stratov predaval a kupoval nieco lepsie .. To je aj jeden z tych dovodov , preco som ti hned na zaciatku radil , ze treba si to vypocut .. pocut rozdiely .. A hned si v obraze .. Citanie takychto for je fajn .. Ale vlastna skusenost , je uplne inde ..

Par za 800 je napriklad tie KRK VXT6 , co su fakt dobre monitory za tu cenu .. chystame sa ich v januari porovnat s drahsimi kusmi , uvidime ako obstoja ..

rastis

Příspěvek od rastis » 28 pro 2010 12:52

Pytkin píše:ratis : mam na to iny nazor .. prave zaciatocnikovy usetris peniaze tym , ze si nemusi kupit zle repraky , aby zistil na vlastnej kozi , ze potrebuje nieco lepsie a prisiel o peniaze , ze sa ich bude zbavovat pod cenu ..
kym som si kupil terajsie kvalitativne stredne monitory, tak som presiel zopar lacnymi, na kazdych z nich som robil viac, ako par mesiacov. kazde dalsie som si kupil v momente, ked som sam vlastnymi skusenostami dosiel k presvedceniu, ze uz mi tie co som mal nevyhovuju. som rad ze som si tou cestou presiel, berem to ako skusenosti. dalsie lepsie monitory si kupim zase az v momente, ked budem citit, ze mi chybaju. a neni to otazka penazi...

matucha

Příspěvek od matucha » 28 pro 2010 13:27

Hele kdyz na behringerech nekdo neumi udelat uchazejici zvuk, tak mu suprdrahy budky nepomuzou. Naucit se da i na nich.

Z mojeho pohledu sou vsechny ty kompromisy, ktery levnejsi a levnejsi reseni maj v sobe zabudovany dost bolestivy a nechtel bych nazpatek ani nahodou. Ale obcas neco i prekvapi. Velka cast toho, jak to hraje je taky v akustice a z 800e bych minimalne 200e dal do akustiky (za to se da koupit hodne rockwoolu) a za 600e koupil nejaky bedny z druhy ruky (ktery presne se me neptejte, tuhle tridu uz nejakej ten patek nesleduju a neporovnaval jsem v ni nic ani nepamatuju).

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 28 pro 2010 22:22

Pisete tu o rozdieloch v monitoroch.. Mozete byt niekto konkretnejsi? V com su rozdiely? Na niektoryx nieco pocut, na niektoryx nie? Pokial normalne rozmyslam - urobite muziku, ktoru pocuvate v studiu na spickovyx monitorox - nasledne sa nalisuju CD, ktore klienti doma aj tak pocuvaju na normalych hi-fi zariadeniax, v horsom pripade na DVD supravax.. Tak o com je to potom? Muziku si teda podla tejto teorie uzije len producent a uzky okruh ludi, ktori na tom robia a klienti to doma pocuvaju aj tak na normalnyx reprosustavax.. hMMM?

Odpovědět