Domaci Studio

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: Domaci Studio

Příspěvek od Pytkin » 28 pro 2010 22:28

Lunar flap: no ale ked mas zle monitory, a nepocujes dobre, tak to namiesas zle a ten kto bude mat dobre repraky doma ta vysmeje..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 pro 2010 22:30

To je stejně duchaplná otázka jako třeba ptát se proč grafici potřebují kvalitní LCD monitory, když na to pak lidi budou koukat na obalech čokolád nebo na ušmudlaných novinách ... ach jo :) Mně tyhle thready připadají jako když se někdo ptá - chtěl bych malovat krajiny a portréty - jaké plátno a štětce byste mi poradili :) A když už někdo poradí, začít hned spekulovat a licitovat jestli by nestačily štětce na vodové barvy pro nižší stupeň ZŠ :)
Naposledy upravil(a) Ivo dne 28 pro 2010 22:38, celkem upraveno 1 x.

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 28 pro 2010 22:33

Mozno dam dalsiu duxaplnu.. v com je teda rozdiel medzi velmi drahymi monitormi a lacnymi? Pocut tam frekvencie, ktore na inych nepocut? Or?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 pro 2010 22:41

Jo, na drahých monitorech slyšíš až 200 kHz :) To je jako ptát se - jaký je rozdíl mezi škodovkou a rolls-roycem. Má Rolls-Royce více kol ? :) Svez se v něm a uvidíš .. Poslechni si pořádné bedny a už se nebudeš muset takhle ptát ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 pro 2010 23:22

BTW zkus nepsat "x" misto "ch". Nejen ze to neni nijak cool (spis lehce dementni), ale i se to blbe cte. Diky

rastis

Příspěvek od rastis » 29 pro 2010 00:33

aby to posluchacom znelo aj na kokotskych bednickach ako tak normalne a na vsetkych tych roznych typoch cca podobne, tak ty to potrebujes pocut co najdokonalejsie. inak nedocielis, aby to aj na blbych PC bednickach nejako hralo...

matucha

Příspěvek od matucha » 29 pro 2010 01:07

Je to zdanlive jednoducha vec, ktera neni nakonec vubec jednoducha. Dobre reprodukovat signal od 20hz do 20khz je velka veda a vetsina reseni toho problemu ma svoje kompromisy. Rozhodne si nejde delat legraci z kvalitnich beden za milion penez, protoze tam se vzdalujes kompromisu nejdal (ale furt je tam nekde schovanej).

Zvuk neni jenom o frekvencich. Bezna hifi vez ale mimochodem nezahraje pod 80hz... Jenze na vytvareni obsahu tu informaci potrebujes. U konzumace hudby/zvuku je ti to uz trochu vic jedno, casto sem docela prekvapenej, co slysim z notebooku (stojicim na stole, kterej mu pomaha v rezonanci) ale to sou takovy chimeroidni veci, nic na co by se clovek mohl spolehnout.

Proste horsi bedny hrajou mensi cast spektra, s mensim rozlisenim, s vetsi mlhou, s mensi dynamikou, s vetsim zkreslenim, s horsim stereem... Muzes si rikat, ze to je jedno, ale vsechno z tohodle muze znamenat, ze nebudes adekvatne reagovat na to, co si opravdu nahral/udelal a budes kompenzovat nedostatek repraku misto nedostatku nahravky. To pak klidne muze nekde na vezi u kamarada znit uplne priserne.

My se tady ale stejne bavime o uplnym lowendu, takze to je vsechno jen o tom, ze to neni uplne priserny, ale zhruba budes vedet, co delas. Akustika v tom hraje velkou roli prumerny repraky v dobry akustice muzou davat daleko lepsi predstavu o tom, co hraje nez skvely repraky v betonovym kumbalu. Prumernejma reprakama myslim monitory za cca 20.000,- ceskejch.

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 29 pro 2010 09:02

Kermitak píše:BTW zkus nepsat "x" misto "ch". Nejen ze to neni nijak cool (spis lehce dementni), ale i se to blbe cte. Diky
Zatial sa nik nestazoval, a to ako pisem "ch", nexaj prosim na mna.. Uz len aby si xapal, nejde mi o to aby som bol cool, ani o to aby som vyzeral "lehce dementne", ide cisto o pragmaticke zjednodusenie, zvyk z dalekej minulosti ked som xatoval dost hodne..
BTW "lehce dementne" urcite posobim svojimi otazkami a prispevkami - lebo som tu novy a do zvuku a techniky sa vobec nevyznam - tak sa pytam. Ale mat gule na to aby som tu kohokolvek pisanie oznacoval za "lehce dementni" hadam nebudem mat ani v buducnosti - ked sa tu budem citit istejsie a erudovanejsie. Uz len preto ze som slusny clovek a riadim sa podla hesla "zi a nexaj zit"...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 pro 2010 09:34

Připadá mi to stejně hloupé a nedobře čitelné jako Kermitákovi. Když chceš aby ti někdo radil (a ti kdo ti radí, píšou normálně), piš normálním, standardním, inteligentním způsobem - patří to k základní slušnosti ... Taky by tě v rámci "pragmatického zjednodušení" mohlo napadnout vnchvt smhlsk apod. :wink:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 pro 2010 09:49

Jak pise Ivo. Ja bych rad psal zlutym pismem na podkladu z fialovych kyticek, pripadne pomoci japonske hlaskove abecedy a taky to nedelam, beru ohled na ostatni. A ty bys mel udelat totez, je prece v tvem vlastnim zajmu, aby ostatni cetli tve prispevky a mohli ti pak poradit.
BTW co se tyce fraze "lehce dementni" - ok, bylo to napsano nesikovne, reknu to jinak. Pusobi to na me lehce dementne.
K urovni tvych otazek se nijak nevyjadruju, zadny uceny z nebe nespadl. Mozna by ale nebylo od veci, kdyby ses trochu snazil a nechtel vsechno prinest na stribrnem podnose. Viz tvuj dotaz na preamp v jinem threadu. Vysvetleni pojmu je zalezitost tri vterin, stravenych zadanim vyrazu do googlu a kliknutim na prvni odkaz, kde by sis precetl, ze:

"A preamplifier (preamp), or control amplifier, is an electronic amplifier which prepares an electronic signal for further amplification or processing. In general, the function of a preamplifier is to amplify a low-level signal to line-level.
A list of common low-level signal sources would include a pickup, microphone, ..."

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 29 pro 2010 10:17

Kermitak píše:K urovni tvych otazek se nijak nevyjadruju, zadny uceny z nebe nespadl. Mozna by ale nebylo od veci, kdyby ses trochu snazil a nechtel vsechno prinest na stribrnem podnose. Viz tvuj dotaz na preamp v jinem threadu. Vysvetleni pojmu je zalezitost tri vterin, stravenych zadanim vyrazu do googlu a kliknutim na prvni odkaz...
Tohle je první věc, která mě vždycky napadne při těchto dotazech. Lenost? Neschopnost? Nejspíš něco jinýho, když si dá tu práci sem trpělivě psát svoje otázky... K čemu pak ale jsou takováhle fóra, která jsou (leckdy i několikrát) naplněna odpověďmi na všechny tyhle základní dotazy? Sorry za OT, ale nevydržel jsem... :wink:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 pro 2010 10:34

Já myslím, že tady se i zneužívá to, že tohle je z nějakých důvodů jedno z "nejměkčích" for na netu, kde se skousne skoro úplně všechno. Já jsem se například v rámci nového mobilu zeptal pár otázek na Samsung Galaxy foru (je pravda, že jsem moc návod atd. nestudoval) a byl jsem postaven do latě takovým způsobem, že příště si budu raději opravdu jistý že odpověd snadno nenajdu jiným způsobem, než se zase na něco zeptám :) Zavést to i tady by myslím bylo užitečné.

Ptát se bezelstně (nebo možná "lstně" ?) co je to preamp, ovladač atd a čekat že lidi budou dlouze osobně odpovídat na něco, co se dá jako zcela elementární věc snadno zjistit kdekoliv, je možná něco, co by se mohlo uvést na pravou míru ... je to myslím ze strany tazatele i trošku nezdvořilé ...

Digoutis

Příspěvek od Digoutis » 29 pro 2010 10:46

ehm pozeram ze toto forum smeruje uplne inde ako by malo :) to bude asi tymi nasimi narodmi :D ale aj tak dakujem za rady skusenosti a vase postrehy ked to zriesim ozvem sa ako to dopadlo :) alebo sa pripadne este na nieco opytam ... thx

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 29 pro 2010 11:37

Kermitak, Ivo.. OK - polepsim sa.. (aj v pisani ch aj v zadavani zmyselne nezmyselnych otazok). Fakt som tu novy, a nie len na tomto fore, ale vseobecne aj s pracou s PC a aj s pracou s hudobnou technikou... )
Ani v kapele som sa moc o techniku nezaujimal - dosiel som, sadol za klavir, odohral a odisiel.. K mixu a ostatnej technike som sa moc nepriblizoval..

Digoutis - riesim nieco podobne ako ty - takze tato tema a prispevky mi tiez pomohli - sorry za OT, ktory som tu sposobil.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 29 pro 2010 12:02

digoutis: napis, protoze mi tady radi cteme a piseme. dokonce i ivo, tady rad pise o vsem moznem..
ivo musime si to priznat, je nas tady hodne, co radi "drbeme", takze proto je tohle forum tak, nerekl bych mekke, ale spis relativne vstricne a tolerantni (i kdyz nekomu vadi x misto ch - ja mam zase zachvaty z jinejch picovin :-D )

osobne za sebe: rad si najdu chvilku a odpovim i na "stupidnejsi" dotazy, kdyz se tazatel umi slusne zeptat, nebo nepise zrovna nejakym slangem z gheta, kterymu za mak nerozumim ;)

Odpovědět