Domaci Studio

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Digoutis

Re: Domaci Studio

Příspěvek od Digoutis » 29 pro 2010 12:07

hahaha :D ok som spat s novou zostavou za nazory vopred dakujem

KRK V6II
Fostex NX6A
KRK VXT6
Fostex PM-2 MkII
Adam Audio A5

to je kategoria 800 za par takze ktore hej ktore nie a preco a osobne nazory a skusenosti ak mate dakujem :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 29 pro 2010 12:22

Musis si uvedomit ze je uplne jedno ce ted koupis. Tvoje prvni monitory budo jednou pro vzdy prvni od toho, aby jsi se snima nejak seznamil a mel jsi odrazovej mustek ve tvem nazoru, kterej bude dulezitej abys pozdej moh mit srovnani s dalsim parem monitoru kterej bude nasledovat. Az budes mit treti, ctvrtou, osmou bednu, lip se zorientujes co bylo spatne nebo dobry na ty predchozi a taky si az pak udelas nazor co sedi tvymu vkusu.

Ted tak jako tak koupis nejakej levnej startovni zaklad, je uplne jedno jakej ti tu lidi budou psat pokud mozno idealni volbu. Prsty si trosku spalit musis at chces nebo ne. Mozna udelas dobry rozhodnuti a koupis dobrou bednu v ramci moznosti. Po case ale zjistis ze drahy modely kvalitou zvuku taky odpovidaji svoji cene a budes chti mit lepsi poslech. Cili to co koupis s malym rozpoctem ted, je v podstatne uplne jedno, protoze je pravedepodobny ze az se rozkoukas budes chtit lepsi model. Bejt tebou tak jdu a vyberu si bednu ciste podle estetickyho pocitu a zacni pracovat.

matucha

Příspěvek od matucha » 29 pro 2010 12:25

tak tak

jackies

Příspěvek od jackies » 29 pro 2010 12:35

tak tak

ale ještě přidám do mlýna http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91590

btw : co ti v té nové sestavě dělají ty malinké adamy ?

jakubt

Příspěvek od jakubt » 29 pro 2010 12:46

Když už se tady probírají low-end monitory, rád bych položil dotaz pasivní vs. aktivní. Mám spadeno na Behringer Truth 2031 A nebo P - jsou při své ceně celkem chválené a teď opravdu nechci do monitorů vrážet větší peníze. Je varianta pasivní monitory + stávající obyčejný domácí Technics class A zesilovač šetření na nepravém místě? Respektive bude to i tak výrazný posun proti míchání na "spotřebních-jakože-hifi" bednách? Je mi jasné, že zesilovač v akt. monitorech je vyladěný pro konkrétní bednu, má nějaké kompenzace vůči vlastnostem místnosti atd., ale na druhou stranu - nehodlám si hrát na masteringové studio a má kvalitativní meta je "slušně znějící demo".

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 pro 2010 13:19

kup aktivne .. to je biamp v porovnani s tehnicsom a pasivna vyhybka v P verzii .. cena je taka nizka , ze tu by som fakt nerozmyslal nad pasivnymi ..

Ale samozrejme nejak hrat bude aj ta pasivna verzia .. tu som nikdy nepocul .. tie aktivne su v pohode .. tie mame v jednej rezii ..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 29 pro 2010 16:37

Ivo píše:Já myslím, že tady se i zneužívá to, že tohle je z nějakých důvodů jedno z "nejměkčích" for na netu, kde se skousne skoro úplně všechno. Já jsem se například v rámci nového mobilu zeptal pár otázek na Samsung Galaxy foru (je pravda, že jsem moc návod atd. nestudoval) a byl jsem postaven do latě takovým způsobem, že příště si budu raději opravdu jistý že odpověd snadno nenajdu jiným způsobem, než se zase na něco zeptám :) Zavést to i tady by myslím bylo užitečné.

Ptát se bezelstně (nebo možná "lstně" ?) co je to preamp, ovladač atd a čekat že lidi budou dlouze osobně odpovídat na něco, co se dá jako zcela elementární věc snadno zjistit kdekoliv, je možná něco, co by se mohlo uvést na pravou míru ... je to myslím ze strany tazatele i trošku nezdvořilé ...
ja už se ptam na všecko radši tady, to mobiloidní snoby nemůžu snést, ať shoří

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 29 pro 2010 17:48

Ivo píše:Já myslím, že tady se i zneužívá to, že tohle je z nějakých důvodů jedno z "nejměkčích" for na netu, kde se skousne skoro úplně všechno. Já jsem se například v rámci nového mobilu zeptal pár otázek na Samsung Galaxy foru (je pravda, že jsem moc návod atd. nestudoval) a byl jsem postaven do latě takovým způsobem, že příště si budu raději opravdu jistý že odpověd snadno nenajdu jiným způsobem, než se zase na něco zeptám :) Zavést to i tady by myslím bylo užitečné.

Ptát se bezelstně (nebo možná "lstně" ?) co je to preamp, ovladač atd a čekat že lidi budou dlouze osobně odpovídat na něco, co se dá jako zcela elementární věc snadno zjistit kdekoliv, je možná něco, co by se mohlo uvést na pravou míru ... je to myslím ze strany tazatele i trošku nezdvořilé ...
jsou lidi, co maji cas a nevadi jim (nebo: radi) pisou (a nekdy smysluplne poradi), tak proc ne. plytvas casem stezovanim si, ze je nekdo moc hodnej? :] prece se tu po nikom nevyzaduje, aby radil. neco jako lidi, ktery si stezujou, ze facebook je nuti odhalovat soukromi.

Digoutis

Příspěvek od Digoutis » 29 pro 2010 21:04

no ja som sa vas pytal na tie repro co som tam napisal a vy tu rozoberate zas lacne a drahe a kto co pise uplne od temy nic podstatne...rady typu je jedno co si teraz kupim si niekam strcte :) budem radsej ked mi niekto skusenejsi nieco poradi dakujem...

@jackies jj na ty r8 koukam uz par dni a silne o nich uvazuju

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 pro 2010 21:13

diguotis ; no ja uz som ti par krat povedal , ze VXT6 .. nedavno sme porovnavali u huberta VXT4 s RP8g2 a VXT4 boli omnoho zaujimavejsie .. potom som si dal este zapojit VXT6 a VXT8 a musim povedat ze VXT6 je dobry vyber ..

Digoutis

Příspěvek od Digoutis » 29 pro 2010 21:16

jj tebe velmi pekne dakujem ...a ide to dost do bassov ? ja si ich este urcite vypocujem ...a bol by som rad aj nazoru nejkych inych ludi a stylom pytkyna odpisovt na tie bezduche omacky sa vykaslite :)

Digoutis

Příspěvek od Digoutis » 29 pro 2010 21:21

twl tak a co tym myslis zaujimavejsie si porovnaval vxt4 malinkate s RP8mickou ktora je trikrat vacsia :D a chces povedat ze zvukovo boli na rovnakej urovni ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 pro 2010 21:27

Brooklyn / juanita juarez píše:
jsou lidi, co maji cas a nevadi jim (nebo: radi) pisou (a nekdy smysluplne poradi), tak proc ne. plytvas casem stezovanim si, ze je nekdo moc hodnej? :] prece se tu po nikom nevyzaduje, aby radil. neco jako lidi, ktery si stezujou, ze facebook je nuti odhalovat soukromi.
Mluvíš trochu o něčem jiném. Za prvé je to běžné na většině for, že posvátná mantra "hledej" je v popředí pozornosti pro všechny elévy a nové členy fóra a dost citelně se vyžaduje. A to ne proto, že by někdo neměl chut a čas radit, ale proto aby se forum nezahlcovalo a nerozmělnovalo mnohonásobným probíráním téhož ... (jak to třeba zmínil i Pelf). Za druhé, přiznejme že témata "nejlepší bedny do 10k", "nejlepší karta do 5k" apod. už se tu probíraly do vyprahnutí 10000x . Takže to byl jen poukaz na tuto stránku věci. Je mi to ale úplně šumafuk :wink: "Facebook a soukromí" s tím nemá naprosto nic společného ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 pro 2010 22:05

Diguotis : no .. hlavne zvuk bol zasadne iny .. priestor .. atd .. samozrejme vxt4 mali malo basov .. na DnB by asi neboli uplne to prave .. ale mimobasov uplne ina liga .. mozno kombinacia VX4 + sub by mohla byt zaujimava .. Hubert objednal subwoorder od KRKu , tak to chcekneme potom ..

psk501

Příspěvek od psk501 » 29 pro 2010 23:09

Moje prvni bedny byly tyhle: http://www.muzikant.cz/zvuk-a-nahravani ... 5-4517.php
a bavily me moc. A vlezes se do 8k :)

Odpovědět