import Čína info ::

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

import Čína info ::

Příspěvek od Pytkin » 06 bře 2013 11:30

nezabudni , ze to pojde z cini .. takze mozes platit este clo a dph ..

Pierre niko

Re: Ebay seller - Shockmounty, stojanky, clipy, popfiltery..

Příspěvek od Pierre niko » 06 bře 2013 11:33

Nevim jak na slovensku. Ja uz z ciny kupoval hromadu veci i velkych a nikdy me celnici nepotrebovali. Z usa mam vzdycky dostavenicko s celniky, i kvuli titernostem, ale z ciny nikdy. Kazdopadne je to relevantni poznamka a muze se stat. Diky Pytkine.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 bře 2013 11:36

no u nas je do 150 EUR bez cla/dhp .. cize ak clovek objedna par drobnosti a zmesti sa , tak by to malo byt OK .. tiez sme daco objednavali taketo .. daky prevodnik .. slo to z honk kongu .. a doslo to rovno do schranky .. Ale ak by clovek objednal daco vacsine , nad ten bez colny limit , tak sa moze pritrafit CLO + DPH .. takze s tym treba tak trochu ratat ..

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 06 bře 2013 11:46

Akorát se vracím z celní pošty, kde mi odchytli zásilku z číny za $13. Nakonec vše prošlo bez cla a DPH, akorát jakmile to chytí, už máš na krku poplatek 96kč za zpracování (pokud si to u nich uděláš osobně, jinak víc), což je třeba u věci za 250kč poměrně dost. Záleží hlavně na tom, jak balík vypadá.. pokud bude pavouk cestovat v pytlíčku a popiskem na $10, neměl by to být problém. No a když už tam jdeš řešit, chce to ideálně výpis z paypalu, receipt z ebaye a výpis z banky, just to be sure.

Pavouk mi poštou má taky přijít (od jiného prodejce), tak jsem zvědavej :)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 06 bře 2013 11:54

Pytkin píše:no u nas je do 150 EUR bez cla/dhp .. cize ak clovek objedna par drobnosti a zmesti sa , tak by to malo byt OK .. tiez sme daco objednavali taketo .. daky prevodnik .. slo to z honk kongu .. a doslo to rovno do schranky .. Ale ak by clovek objednal daco vacsine , nad ten bez colny limit , tak sa moze pritrafit CLO + DPH .. takze s tym treba tak trochu ratat ..
to je zvlastni. V CZ to bylo taky, ale ohaneli se EU, ze mame nadstandardni vyjimku a krouhli to na 20 EU. A koukam, ze ta pohadka bude asi trosku jinak.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pierre niko

Re: import Čína info ::

Příspěvek od Pierre niko » 06 bře 2013 16:20

Moje posledni zkusenost je z minuleho leta. Kozena kabela, vaha vcetne baleni cca 1,5 kg, rozmery standartni kabely/kufriku, cena 1500,- CZK. Zadne clo. Dorazilo to na postu jako obycejny balik. Nevim, jestli se tohle nejak zmenilo za posledni dobu...

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 06 bře 2013 17:04

Bacha - jak už jsem zmiňoval jinde - je to i o lidech. Já třeba neplatil nic za PLG kartu (vydražená cena cca 4000,- CZK) a naopak mě skásli za pop-filter (celková cena i s poštovným tuším okolo 40 USD). Obě věci byly z USA. Na balíku s pop-filtrem bylo červeně zatrženo "microphone" (z věty "metal pop-filter with gooseneck for microphone" nebo tak nějak) a i přesto, že tam bylo uvedeno "gift" (a ta částka byla v kolonce pojištění zásilky), tak jsem se z toho nevylhal....

Čili záleží na tom, jak se celník vyspí, jestli mu jeho žena ráno dá a podobně 8)

Jinak je to ke zjištění na celním úřadu, ty hodnoty ze zemí mimo EU jsou fakt dost nízké (někdo to tu už zmiňoval).

P.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 06 bře 2013 20:21

ja som za balík z číni ešte clo ani dph neplatil..

hirli

Příspěvek od hirli » 07 bře 2013 00:38

Na Slovensku do hodnoty tovaru:
22Eur neplatis ani clo ani DPH - napr. male veci z Ciny...
150Eur neplatis clo
nad platis clo aj DPH

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 bře 2013 08:00

V tom případě je to stejný jako u nás. Ještě třeba dodat, že hodnotu eura (stejně jako kurz dolar->euro) maj vždycky pevně stanovenou na nějaký období a nesouvisí přímo s aktuálním kurzem. To znamená, že můžete mít třeba zásilku, která by po přepočtu z dolarů na eura podle současnýho kurzu vyšla pod 22E, ale podle toho jejich bude o centík nad 22 a teorétiš byste měli platit DPH + odbavovací poplatek poště 96kč v případě osobního vyřízení :-) it's fun..

radek_p

Příspěvek od radek_p » 06 kvě 2013 14:08

Už tady zaznělo několitrát, že když to pošta zachytí, je v případě osobního vyřízení poplatek pro poštu za "předložení celní správě" 96 Kč. Nevíte někdo, kolik je ten poplatek v případě, že poštu zplnomocním k vyřízení? Hledal jsem to v jejich ceníku, našel jsem tam pouze toto:

Předložení jedné zásilky celnímu úřadu, vyhotovení souhrnné deklarace (SD) ... 96 Kč
Předložení jedné zásilky celnímu úřadu, vyhotovení jednotného správního dokladu (JSD) ... 180,00 Kč

Leží mi tam drobný dárek z Norska (100EUR), potřeboval bych vědět, jestli to stojí za ten čas, jet to vyřizovat to osobně. Díky.
Naposledy upravil(a) radek_p dne 06 kvě 2013 15:32, celkem upraveno 2 x.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 06 kvě 2013 15:10

No je to pomalu to jediný, co si nepamatuju.....ale odhaduju, že přes 200,- Kč to nebylo.

P.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 10 kvě 2013 14:19

Tak je to 180 Kč. Bez záruky správnosti a úplnosti shrnuju současný stav:

limit, do ktereho se neplati DPH: 22 EUR
limit, do ktereho se neplati clo: 150 EUR
maximalni osvobozeni pro dárek (pouze mezi soukr. os., asi musí být nějaké prohlášeni): 45 EUR (když je dražší, lze odečíst 45 EUR z jeho hodnoty)
výpalné pro Ceskou postu: 96 Kč (vyridis osobně) nebo 180 Kč (pošta zastupuje)

Do celní hodnoty dováženého zboží, tedy do základu pro výpočet cla, se započítává:
* vlastní hodnota zboží,
* zahraniční náklady na dopravné,
* případné pojištění, apod.

Do základu pro výpočet DPH se započítává:
* vlastní hodnota zboží,
* clo, pokud je vyměřeno,
* dopravné (úsek po EU) pokud již není součástí cla (celní hodnoty),
* služba celní deklarace - částka 180 Kč, pokud Vás ČP zastupuje v celním řízení, a je vyměřováno clo/DPH

Odpovědět