INFOSA

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Wohma

Re: INFOSA

Příspěvek od Wohma » 03 bře 2010 15:16

biscuit píše:mne se libi jak ma kazdej strach aby nebyl vykradenej :-)
Mne to prijde naprosto opravneny - kapela, ktera zkousela s nama a ted zkousi ve vedlejsim baraku, mela dost zasadni pruser, kdyz si vypujcila par (vetsinu) riffu z nejake pisnicky od Bullet for my Valentine nebo neceho podobnyho, malem to i vydali na CD. Velmi zive si dovedu predstavit, ze by si neco mohli pujcit i od nas...

Jestli si delas muziku doma sam, tak to je trochu jina situace, nez kdyz zkousis 1-2x tydne a obcas koncertujes.

delay

Příspěvek od delay » 03 bře 2010 15:42

biscuit píše:mne se libi jak ma kazdej strach aby nebyl vykradenej :-)
Asi tak... Mě to přijde jako hraní si na NĚCO, co není a nebude. V týhle době, kdy výbornou hudbu nikdo nevydává a co víc ani nikdo neposlouchá. Mě to přijde jako plýtvání časem a energií.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 bře 2010 15:56

Wohma píše:Mne to prijde naprosto opravneny - kapela, ktera zkousela s nama a ted zkousi ve vedlejsim baraku, mela dost zasadni pruser, kdyz si vypujcila par (vetsinu) riffu z nejake pisnicky od Bullet for my Valentine nebo neceho podobnyho, malem to i vydali na CD. Velmi zive si dovedu predstavit, ze by si neco mohli pujcit i od nas...

Jestli si delas muziku doma sam, tak to je trochu jina situace, nez kdyz zkousis 1-2x tydne a obcas koncertujes.
to mas pravdu, ale na druhou stranu: o co prijdes, kdyz si od tebe nekdo vezme par riffu?
mne tohle cely prijde jako nejaka pripitomela hra. neco slozis a at chces nebo ne, stejne jsi tim uz nekoho "vykrad".
zijeme fakt v divny dobe, kdy se dela umeni pro penize (vsechno se dela pro penize) a lidi podle toho nalezite blbnou.

rastis

Příspěvek od rastis » 03 bře 2010 16:06

KonradOx píše:.... každý konateľ koncertu má povinnosť playlisty hlásiť na OSA-u)...
toto mas nejake pomylene... si myslis, ze to, ze Tvoja byvala kapela hra nejake Tvoje pesnicky na nejakych koncertoch Teba obera o tantiemy ? ja neviem, co uklada organizatorovi koncertu zakon, ale s kapelou mame odohrate v ramci slovenska aj ceska celkom dost, od krciem az po najvacsie festivaly, ale nikdy v zivote sme ziadnemu organizatorovi ani na slovensku, ani v cesku neodovzdavali playlist, aby ho mohol nahlasit SOZE. jedine tantiemy co chodia je za hranost v radiach...

Wohma - ked niekto ma zaludok ukradnut moju hudbu a vydavat ju za svoju, tak nech sa s nou zadrhne. ak by sa mu podarilo s tym nechutne zbohatnut, tak ma to mozno bude trochu srat, ale nerobim si ziadne iluzie, ze by to bolo primarne zasluhou prave tej mojej hudby...

KonradOx

Příspěvek od KonradOx » 03 bře 2010 18:54

Rastis - výňatky z inej diskusie, bude to o OSA-e, neviem, ako to má SOZA s koncertami, ale určite majú z OSA-ou cross zmluvu, takže autor registrovaný v OSE môže blokovať Vaše skladby prostredníctvom SOZA-y, ak sa mu bude zdať, že hráte niečo jeho. Odohratie skladby na koncerte je verejná produkcia, z ktorej podľa rovnice plynú v OSA-e autorovi peniaze (aj keď pravdepodobne smiešne peniaze)
"Ale kapela si muze klidne hrat vlastni pisnicky, jen poradatel jejiho koncertu musi deset dnu pred koncertem sdelit OSA, ze tato kapela nehraje nic od nikoho z OSA zastupovaneho a tedy ze nic nebude. Pokud toto neucini, ma se za to, ze byl hran repertoar OSA a poradatel musi zaplatit. "
resp
"Takze pokud si pujdete zahrat sve pisnicky (vase text i hudba!!) na verejny koncert, tak poradatele musi zaplatit poplatek OSA ci jine podobne organizaci. Vyjimky z tohoto pravidla jsou vyjmenovany a jsou v praxi jen dve:
nejste zastupovan OSA a poradatel to OSA oznami 10 dnu predem
vy, OSA a autor se dohodnete (v pripade, ze je zastupovan) - povinnost OSA nema!!
Zadnemu obcanskemu zdruzeni se poplatky neplati, ale kolektivnimu spravci (coz OSA je).
Vyse uvedena povinnost plyne z §100, odst. 6. Autorskeho zakona."

OSE sa odvádzajú poplatky aj za produkciu Vašej skladby v dedinskom rozhlase, za autorov na playliste DJ-a, ak hráš na koncerte coververziu napr Sepultury, usporiadateľ je povinný uviesť to na playlist zasielaný OSE ktorá odvedie poplatky organizácií u ktorej je Sepultura registrovaná...

K riešeniu toho, či si niečo chrániť alebo nie sa vyjadrovať nebudem.

rastis

Příspěvek od rastis » 03 bře 2010 19:19

lenze znovu zopakujem z praxe - nikdy v zivote sme ani vopred, ani dodatocne ziadne playlisty nikomu neodovzdavali, ani len nebola nikdy o tom debata a to mame v repertoari aj cover. ako to riesi usporiadatel, aby to mal legislativne vysporiadane netusim, ale skratka viem, ze za koncetovanie ziadne tantiemy necakame a to je vlastne na margo tejto debaty asi vsetko, co viem napisat...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 03 bře 2010 20:40

Jen dodam - taky jsme nikdy OSA ani nikomu jinemu nic nehlasili a ani poradatele koncertu, na kterych jsme byli. Jsou to maly klubovy vystoupeni, to nikdo pochopitelne hlidat nebude. Ale zvlaste pikantni to bylo v jednom pripade, kdy primo poradatelska kapela hrala z 90% covery :-)

KonradOx

Příspěvek od KonradOx » 04 bře 2010 13:36

Nj, takže usporiadatelia porušovali zákon...tantiémy by Vám za koncerty šli, je ale otázka, čo sa vyplatí viac - buzerovať usporiadateľa z ohláškami na OSU, ktorých cenu by Vám asi strhol z honoráru a mať za to pár korún od OSY, alebo to nechať tak....(zas ani v jednom prípade neviem, o akú sumu by šlo)

rastis

Příspěvek od rastis » 04 bře 2010 15:00

samozrejme ze sa v praxi oplati najviac co najjednoduchsia dohoda s organizatorom, za co najlepsi honorar, najlepsie dlanovka a nezapodievat sa nejakymi playlistami, ci ich kamsi nahlasuje a dozadovat sa cohosi, o com ani vlastne neviem, ako to ma po spravnosti fungovat...

jackies

Příspěvek od jackies » 04 bře 2010 16:55

KonradOx píše:Nj, takže usporiadatelia porušovali zákon...tantiémy by Vám za koncerty šli, je ale otázka, čo sa vyplatí viac - buzerovať usporiadateľa z ohláškami na OSU, ktorých cenu by Vám asi strhol z honoráru a mať za to pár korún od OSY, alebo to nechať tak....(zas ani v jednom prípade neviem, o akú sumu by šlo)
Nechať tak.
To píšu z pozice pořadatele.
Pokud budu vámi nucen zaplatit třeba 2.000.- OSA za váš koncert, ještě s vědomím že POUZE kvůli vašim pár velmi nejistým (a v tomto případě podle mě nemorálním) "švestkám", tak si vás asi rozmyslím, nebo vám prostě nabídnu o to méně.

velvet

Příspěvek od velvet » 08 bře 2010 20:36

,,,
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

KonradOx

Příspěvek od KonradOx » 09 bře 2010 11:22

Velvet ...???

BS

Příspěvek od BS » 09 bře 2010 11:52

ty voe, tak OSA uz zamestnava i namezni sily na verbovani novejch clenu po internetu,.

jsou to zlodeji, kterejm bych osobne nedal ani korunu. A souhlasim s Biscuitem, ze je skutecne velmi usmevne ten mistni strach z vykradeni. :] Ja to resim, dvojim zamkem na dverich,. Funguje to.

KonradOx

Příspěvek od KonradOx » 09 bře 2010 12:17

Pre všetkých - toto vlákno nie je o opodstatnenosti OSA-y. Na to si založte iné vlákno, Toto je o tom, že ich nový systém konečne umožňuje pohodlnú registráciu skladieb aj s notami a mp3 a už nie je potreba pečatenej obálky +moja "nevinná" otázka v prvom poste. Poznámka na záver - mám dojem, že všetci ignorujúci OSU majú záujem a ambície skladať maximálne do šuflíka.

velvet

Příspěvek od velvet » 09 bře 2010 14:47

KonradOx píše:Velvet ...???
ále, sorry, napsal jsem příspěvek týkající se tématu a zároveň jsem uvedl, že se po několika minutách sám smaže :wink:
V podstatě jsem chtěl nabídnout trochu osvěty co se týče úpravy práv autorů a výkonných umělců a uvést na pravou míru pár nepřesností, co zde na fóru i v tomto threadu zaznělo.

Jelikož se snažím nepodcenit přísloví "dobrý skutek nezůstane nikdy nepotrestán", tak jsem rád, že se přesné znění mého příspěvku smazalo dokud to šlo.

Nakonec bych stejně "sklidil" nadávky či posměšné příspěvky podobné těm od jackies nebo BS (nic osobního kluci)
a prostě jsem si řekl, že to nemám zapotřebí a byla by to asi ztráta času.

sorry za OT
http://www.markvelvet.com

Odpovědět