Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 dub 2008 15:04

EXCOM píše:dano, poshook : od Fantom X je klaviatura viac nez totozna s Yamahou.. V-Synth GT je este dalej, mam pocit ze je to zatial to najlepsie co som mal moznost vyskusat.. predsa sa nebudeme bavit o klaviaturach na nizsich radach..

a.tom.x : ten stojan ma vysiel 12.000 je to Jasper alebo ako sa to pise.. je skvely, pretoze znesie toho dost a kedze je z hlinika tak je dost lahky, po zatazeni sedi uplne perfektne...

ten system co si poslal poznam, to moze byt zaujimave veru :) dobra inspiracia.. na odkladanie skvele.. tento stojan este riesi to ze si mozes naklanat podla potreby nastroje co je na nezaplatenie niekedy...
OK, vidim, ze mame uplne ine poziadavky na kvalitu klaviatury. poznam klaviaturu na Fantomoch aj V-Syntoch. ked ti vyhovuje, nic proti tomu nemozno namietat. pre mna osobne je to hruza po stranke feelingu aj hlucnosti

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 dub 2008 15:40

Poshoock : neviem aku mal V-Synth ale V-Synth GT ma uplne skvelu tichu klaviaturu, trosku pevnejsi stisk ako XS.. Fantom-X ma klaviaturu skoro rovnaku ako EX5 ale tichsiu.. EX5 ma skvelu ale hlucnu taku istu ma aj Korg Triton...

dano

Příspěvek od dano » 24 dub 2008 15:47

Poshook a Excom: je uplne pochopitelne, ze vy dvaja sa v tomto nikdy nezhodnete. Uplne inak sa na klaviaturu pozera hrac na klavesy a uplne inak programator. A to je uplne v poriadku.

Excom: uz len to ako opisujes klaviaturu na GT: "V-Synth GT ma uplne skvelu tichu klaviaturu, trosku pevnejsi stisk ako XS" nehovori nic o jej kvalite ako o kvalite klavesoveho nastroja. Klavesak by taketo opisanie nikdy nepouzil, nakolko to o nicom v suvislosti s klavesovym nastrojom nevypoveda. Toto teraz neber ako kritiku voci tebe. Len ako konstatovanie.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 dub 2008 15:50

dano : nemusim byt predsa super klavesak na to aby som vedel posudit co je a nie je kvalitna klaviatura(aj to je relativne pre kazdeho inak).. u mna je meritko kvality EX5 a od tej porovnavam.. a nevidim okrem hlucnosti rozdiel v tom hore popisanom...

a to ako to opisujem je predsa uplne jedno.. lebo sa nejedna o kvalitu ale rovnost pocitu pri hrani na Fantom-X, XS, V-Synth...

fova

Příspěvek od fova » 24 dub 2008 16:27

matucha píše:hlavne to nesmis merit kardiodou, taky kazdou bednu zvlast.... a samozrejme tyhle vykyvy sou vec mistnosti/akustiky a ne bedny... ta ma nerovnosti uplne jinyho radu
Bylo to merene vsesmerovou charakteristikou v ramci promerovani mych akustickych uprav. A meril jsem kazdou bednu zvlast. Tohle je jen jedna z nich.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 dub 2008 16:28

melisko píše:aaachab, jebem ja vasho boha 24teho a hadaju sa tu koli klavesam.
to len na odlahcenie :-))

excom: inak ked vsetko aj tak ovladas cez komp tak preco si si nenakupil vo sa da radsej v rackovom prevedeni ?? usetril by si kopu miesta a asi aj penazi :)

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 24 dub 2008 18:19

dendy: na tvym stole jsem si niceho noveho nevsiml.. snad jen ze ti zmizela supernova :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 dub 2008 18:21

loudspeker: no som svedavy ako budes koledovat na najblizsom zraze aby si si to "nic" mohol vyskusat :D :D :D :)))

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 dub 2008 21:24

dendy píše:excom: inak ked vsetko aj tak ovladas cez komp tak preco si si nenakupil vo sa da radsej v rackovom prevedeni ?? usetril by si kopu miesta a asi aj penazi
uz som to pisal niekde, ono je to o feelingu, ked proste hras na nastroji a kazdy nastroj je iny, ma inu interaktivitu so zvukom a hranim... preto tie nastroje :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 dub 2008 21:27

dano píše:Excom: uz len to ako opisujes klaviaturu na GT: "V-Synth GT ma uplne skvelu tichu klaviaturu, trosku pevnejsi stisk ako XS" nehovori nic o jej kvalite ako o kvalite klavesoveho nastroja. Klavesak by taketo opisanie nikdy nepouzil, nakolko to o nicom v suvislosti s klavesovym nastrojom nevypoveda. Toto teraz neber ako kritiku voci tebe. Len ako konstatovanie.
ano, mrzi ma ze nie som skutocny klavesak a teda neprinalezi mi vyjadrovat sa v nuansach "mechaniky na hovno" a "u Rolandu je to nedostatok ktory si vsimam uz od XP50, 80."... fakt ma to mrzi a budem sa snazit stat sa plnohodnotnym klavesakom aby som mohol tiez pouzivat tieto vyberane terminy a porovnania z minuleho storocia 8)

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 dub 2008 21:37

EXCOM píše:
dano píše:Excom: uz len to ako opisujes klaviaturu na GT: "V-Synth GT ma uplne skvelu tichu klaviaturu, trosku pevnejsi stisk ako XS" nehovori nic o jej kvalite ako o kvalite klavesoveho nastroja. Klavesak by taketo opisanie nikdy nepouzil, nakolko to o nicom v suvislosti s klavesovym nastrojom nevypoveda. Toto teraz neber ako kritiku voci tebe. Len ako konstatovanie.
ano, mrzi ma ze nie som skutocny klavesak a teda neprinalezi mi vyjadrovat sa v nuansach "mechaniky na hovno" a "u Rolandu je to nedostatok ktory si vsimam uz od XP50, 80."... fakt ma to mrzi a budem sa snazit stat sa plnohodnotnym klavesakom aby som mohol tiez pouzivat tieto vyberane terminy a porovnania z minuleho storocia 8)
trosku si to nepochopil, ale nevadi :wink:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 dub 2008 21:46

Poshook : no lebo nie som klavesak :) fakt ze som to asi vobec nepochopil... fakt sorry, ale unika mi pointa...

ale podme radsej tie fotky sem pridavat :)

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 27 dub 2008 22:18

Tak jsem konečně upgradoval monitory:

Místo 1x22" AOC 1680x1050 mám teď 2x 22" lenovo 1920x1200.
Připojené mám dva laptopy. Analogovým připojením samostatně každý zvlášť 1920x1200.
IBM R51 digitálně 3840x1200 přes matrox dualhead2go digital version.
TOSHIBA U200 takové rozlišení nepodporuje, ale neva.
Musel jsem teda dokoupit ještě jeden ergotron držák na zeď. Zatím spokojenost veliká.
Bedny jsou optimálně ve výšce uší (když si stoupnu) :-).
Ale to je OK, už jsem tu psal, že skládám na sluchátka (většinou mám na muziku stejně čas jenom v noci) a při tom se snažím umíchat, co se dá.
Na bedny to pak krátce doladím (většinou stačí úrovně).

Pár obrázků:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness » 27 dub 2008 22:42

Tempoautomatic: proc nestrelis Micro, kdyz mas Radias?
Jinak pekny setup. Co te zaujalo na matrixu, ze mas dva?

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 27 dub 2008 23:12

MicroKorg to je silný citový pouto :-). Mám tam pár oblíbených zvuků.
To spíš uvažuju, že bych časem pustil Radiase.
Vlastně poslední dobou nepoužívám ani jeden z nich...
Používám hlavně JUNO a MATRIX. Pak na piána a DX zvuky Motif.
Všechno ostatní má u mě jenom doplňkové místo.
Vrátil jsem se taky hodně ke kytarám. :-)

Odpovědět