Jak vypadá váš pracovní/hudební koutek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
peteness

Příspěvek od peteness » 27 dub 2008 23:19

tempoautomatic píše:MicroKorg to je silný citový pouto :-)........ :-)
:lol: :lol: chapu
No jako jasne, ze to je doplnkovy synt kvuli par zvukum. Jenom se ptam, kupuju ted Radias a udajne by ty starsi zvuky mel mit i on.

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 27 dub 2008 23:39

peteness píše: Co te zaujalo na matrixu, ze mas dva?

Oběma něco chybí. Ten první nehraje některé tóny :-) a ten druhý pěkně brumí.
Mám je hozený do sterea a výsledky jsou někdy hodně zvláštní :-)

S tím Radiasem to máš počítám dobře rozmyšlené :-)?

Já osobně, kdybych se rozhodoval dneska, spíš bych něco přišetřil a šáhnul bych po VOYAGERovi nebo SE-1X.

peteness

Příspěvek od peteness » 28 dub 2008 00:01

tempoautomatic: s Voyagerem ses trefil, často o ňom snívam. Zatim nestiham zkoumat veci co uz mam, ale do duchodu zbyva dost casu a nekdy je lepsi jenom snit. Je to levnejsi :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 28 dub 2008 11:00

tempoautomatic: co to tam mas na monitoru za DAW? Ze to je neco starsiho? Jinak dost netradicni studio, spis mi to pripada jak naka televizni strizna nebo tak... zajimavy to mas.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 28 dub 2008 11:24

tempoautomatic: Mě zaujalo kolik máš efektů od TC. Proč tolik od jedné značky? Efektuješ tedy jen externě? Co to je nad tím Lexiconem?

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 28 dub 2008 12:02

Cyril píše:co to tam mas na monitoru za DAW? Ze to je neco starsiho?

To je Acid Music Studio 6. Používám ho na remixy, je to hodně flexibilní. Před lety jsem vyrostl na Acidu. Do verze 5 jsem používal "nekupovanou" verzi a pak při legalizaci jsem se rozhodoval mezi AcidPro 6 a Acid Music Studio 6. AcidPro6 je už standardní sekvencer jako Cubase a to je mi na nic, protože jsem také legalizoval na CubaseSX3 a potom na Cubase4. Výhoda AcidPro6 by pro mě byla akorát ve vyšším rozlišení a v možnosti zrušení ukotvení některých oken vlastností a videa, ale za těch 10-15 tisíc v ceně, kterou se obě verze liší, to pro mě nemělo smysl. 44,1/16bitů na ty remixy je OK :-) a výbava mi stačí. Jestli ale teď tu verzi Pro6 vyhraju, tak na ni asi přejdu :-).

Cyril píše:Jinak dost netradicni studio, spis mi to pripada jak naka televizni strizna nebo tak... zajimavy to mas.

Díky, vyrostlo to tak trochu z nedostatku prostoru, ale už jsem se tak zabydlel, do strany nemůžu, tam pracuje manželka, tak musím nahoru.
Už tak jsem si zabral téměř 2/3 pracovního místa. :-)

Takhle to vypadá při normálním pracovním procesu, oba jsme překladatelé:

Obrázek
Obrázek

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 28 dub 2008 12:13

Ondrash píše:tempoautomatic: Mě zaujalo kolik máš efektů od TC. Proč tolik od jedné značky? Efektuješ tedy jen externě? Co to je nad tím Lexiconem?

Je to vlastně tak, efektuju jenom externě. TC mám rád, nic jiného v tom není, m-one mám radši než ten lexicon, jdu obvykle najisto pro pár málo efektů. Úplně nejmíň pak na efekty používám kaosspad, to jenom na blbnutí.
V tom racku je:

RME Fireface 800
TC Helicon VoiceOne - na vokály
TC G-Major - na kytary (hlavně octaver, termolo)
TC- M-One (zejména preset 98+99 Stereo Real Room/Hall, 02 Vintage Hall&Room)
TC Triple-C
Yamaha Motif ES
Lexicon MPX 550 (zejména 51 Tiled Room, 47 Marble Foyer)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 28 dub 2008 12:19

tempoautomatic: jaky to je, pracovat s manzelkou po boku? U me je totiz do budoucna jista sance, ze nastane podobna situace...

Mimochodem to umisteni subwooferu harman kardon (tusim) je taky dost zajimavy :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 28 dub 2008 12:33

Cyril píše:jaky to je, pracovat s manzelkou po boku? U me je totiz do budoucna jista sance, ze nastane podobna situace...

Myslím, že náš vztah funguje líp, když jsme co nejvíc spolu, když to srovnám s "klasickým" chozením do práce, které jsme si několik let zažili. Určitě to každý takhle nemůže, to je jasný. My jsme spolu od 19 a je nám 35. Mám pocit, že pro nás je to ideální..., asi by to bylo těžký zvykat si jinak.

Cyril píše:Mimochodem to umisteni subwooferu harman kardon (tusim) je taky dost zajimavy :)

Vypadá tak pěkně, že neměj to vystavený na poličce :-)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 28 dub 2008 12:54

tempoautomatic: Tvůj pracovní kousek je pro mě hrozně zajímavej, hlavně z lidskýho hlediska. Tak dlouho jsem si žádnou fotku už dávno nepřohlížel;) A vůbec si nedokážu představit takovouhle intimní blízkost při práci i zábavě, z toho bych se zbláznil - nicméně evidentně to může fungovat, perfekt.
btw: Jak jsi spokojenej z Lenovama, nemá to moc malý pixely pro delší práci? Jinak myslím, že ve svý třídě naprosto bezkonkurenční monitor.

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 28 dub 2008 14:32

bodyia píše:tempoautomatic: Tvůj pracovní kousek je pro mě hrozně zajímavej, hlavně z lidskýho hlediska.

Díky,
moc se roztahuju, já vím, ale já zase ustoupím jinde,
ba ne, místa má dost :-)

bodyia píše: btw: Jak jsi spokojenej z Lenovama, nemá to moc malý pixely pro delší práci? Jinak myslím, že ve svý třídě naprosto bezkonkurenční monitor.

V porovnání s 24" HP LP2465, který má vedle Petra, jsou ty 22" příjemnější v tom, že u práce při stejném rozlišení nemusím tolik kroutit krkem :-). Ale je fakt, že to je při přímém srovnání s 24" na té 22" poměrně všechno miniaturní. To HP je zdánlivě "příjemnější" na pohled, ale zase má při bližším zkoumání takový nějaký "perleťový" povrch nebo co a ten monitor by byl pro mě strašně daleko. Zase ale 24" HP LP2465 stojí 12500,- bez dph a 22" lenovo l220x 7500,- bez dph

Ještě k té miniaturnosti: Ve srovnání s tou 22" aoc 1680x1050 je to malinko znát, ale asi si budu muset zvyknout :-)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 07 kvě 2008 19:15

UPDATE:

Obrázek

c9000

Příspěvek od c9000 » 07 kvě 2008 19:58

to jsou ty geniusy? co tady byly tak vychvaleny do nebes.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 kvě 2008 22:51

tempoautomatic píše:
Takhle to vypadá při normálním pracovním procesu, oba jsme překladatelé:
vidim tam trados?

tempoautomatic

Příspěvek od tempoautomatic » 07 kvě 2008 23:12

:-)

jojo, na mém levém tageditor/workbench+concordance, na pravém referenční soubory

Peťa má na svém SDLX

Taky pracuješ s Tradosem?

Odpovědět