Jak začít?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
ffffffffff

Jak začít?

Příspěvek od ffffffffff » 31 bře 2011 17:35

Zdravím, chtěl bych nějak začít s tvorbou hudby. Jenom nevím čím, kde a jak.
Problém je, že nejsem nijak bohatý. Nechci se ale vymlouvat na peníze a na to, že díky nedostatku peněz nemůžu produkovat hudbu.
Nechci to dělat ani pro slávu ani se tím nijak živit.

Jak jsem psal, nemám peníze na pořádnou techniku ani různé nástroje atd. Kdysi dávno jsem zkoušel nějaké to samplování a naklikávání midi tónu myší, popř. na klávesnici. To mě ale nějak nebralo. Přece jen je to takové... uklikané... :lol:

Raději bych hrál na nějakých klávesách nebo tak něco. Díval jsem se na muzikant.cz na nějaké nejlevnější midi klávesy třeba:
http://www.muzikant.cz/klavesy-9/klaves ... -43826.php
http://www.muzikant.cz/klavesy-9/klaves ... -30607.php
http://www.muzikant.cz/klavesy-9/klaves ... -37914.php
http://www.muzikant.cz/klavesy-9/klaves ... -28526.php

Problém je, že mám jedině starší notebook (toshiba satellite A200 1S9) a nejsem si moc jistý, jak by to ten stroj vůbec utáhl a hlavně jak bude stačit zvukovka? Aby se na tom dalo vůbec obstojně nějak hrát...
Na nové klávesy i novou zvukovku ale fakt nemám... :(
Taky aby to pak nebyly zbytečně vyhozené peníze, pokud to nepojede a taky až pokud zjistím že jsem úplně levý a nemám ani minimální talent... :x

Jak tedy začít a s čím?
Díky.

jakubt

Re: Jak začít?

Příspěvek od jakubt » 31 bře 2011 18:51

- počítač asi bude OK, minimálně pro začátek, při rozumném a chytrém používání nástrojů a efektů.
- zvukovku zatím používej interní (pokud tedy nechceš nahrávat do audio vstupu), lepší dokoupíš časem.
- klávesy - ty PRODIPE jsou asi hodně noname a prý nic moc, ale vybrat musíš sám, co ti bude vyhovovat. Osobně jsem takhle do začátku koupil M-Audio Oxygen, nejmenší model - 2 okt. mi stačí, a navíc tam jsou midi knoby a hlavně tlačítka transportu (play, rec. apod - je to pohodlnější, než je trefovat myší).
Taky koukni, co k těm klávesám dávají za software - jsou to sice osekané verze, ale pro zjištění, jestli ti ten sw vyhovuje, stačí, a navíc se někdy dají se slevou upgradovat na plné verze (určitě to jde u abletonu, jinde nevím)

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 31 bře 2011 21:13

je nekolik midi keyboards, ktere maji zabudovanou zvukovou kartu. pak uz staci vybrat ten spravny free VST synth...

ffffffffff

Příspěvek od ffffffffff » 27 dub 2011 23:17

jakubt píše:- počítač asi bude OK, minimálně pro začátek, při rozumném a chytrém používání nástrojů a efektů.
- zvukovku zatím používej interní (pokud tedy nechceš nahrávat do audio vstupu), lepší dokoupíš časem.
Nebude tam ale hodně velká latence (zpoždění) při hraní na těch klávesách (třeba tyto: http://www.muzikant.cz/klavesy-9/klaves ... -30607.php)? Já jen abych neutratil cca 2500 za klávesy a pak zjistil, že úplně zbytečně, jelikož díky té integrované zvukovce v notebooku to má tak velkou latenci, že se na to nedá ani hrát...

Osobně bych rád něco, abych se naučil hrát...
je nekolik midi keyboards, ktere maji zabudovanou zvukovou kartu. pak uz staci vybrat ten spravny free VST synth...
Jasně, jenže na to nemám. I těch cca 2500Kč pro mě bude dost :oops:

Mám hlavně strach a obavy, abych na to vůbec měl ty potřebné vlohy a talent a hlavně aby mě to i později bavilo a nebyly to zbytečně vyhozený peníze...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 dub 2011 01:01

./post203853.html

opakovany vtip nieje vtip... lupthrack?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 dub 2011 09:20

Je srandovni jak se na tyhle hlouposti (i spoustu predchozich - masteringovych slecen atd.) kdy si nejaky troll zjevne dela srandu, vzdycky nekdo chyti a zacne jakoby seriozne radit :) a nastane presne to cim se dany jedinec pak ukaji. Jak rika jedno z doporuceni pro podobna fora - don't feed the troll :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 dub 2011 10:09

ivo: presne

ffffffffff

Příspěvek od ffffffffff » 28 dub 2011 14:09

dendy píše:post203853.html

opakovany vtip nieje vtip... lupthrack?
No ale ten dotaz se týká výběru zvukovky a né výběru kláves...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 dub 2011 15:14

ivo: neni trotl jako troll :-)

ffffffffff

Příspěvek od ffffffffff » 23 kvě 2011 14:12

Zdavím,
co si myslíte o YAMAHA PSR-E323 nebo CASIO CTK-3000?

Je to pro mě, jako začátečníka, dobrá volba?
Které z nich volit? YAMAHA nebo CASIO?
Máte někdo zkušenosti?
Je možné je nějak také propojit s pc, aby je bylo možné použít i pro produkování vlastní hudby a třeba i jako midi keyboard?
Popřípadě doporučte nějaké jiné do cca 4 000 Kč.

Díky.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 kvě 2011 14:35

to fakt myslis vazne? jestli jo a opravdu si chces koupit samohrajku, tak snad tady na tom foru ani nehledej odpovedi... mozna zkus nejaky, kam chodi eva a vasek 8)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2011 15:03

co, bol si na brigade alebo ti rodicia prispeli ?? hore si pisal ze aj 2500 KC je pre teba dost za klavsy a tu si sa zrazu nejak rozsupol, skoro 4000 KC .. este chvilku pockajme a budes kupovat profi masterkeyboard za 50tis ..

ffffffffff

Příspěvek od ffffffffff » 23 kvě 2011 16:07

Jak vidím, tak tady je fakt velká ochota poradit. Tady asi nikdo nikdy nezačínal a každý všechno uměl a věděl už od narození. :x Tak teda díky... :roll:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 kvě 2011 16:11

dendy: kazdej nema hromady penez na gear
fffffffff: klid, jenom to cos poslal nema moc smysl, protoze ty integrovany zvukovy generatory budou stat za starou backoru a kdyz mas pocitac, muzes radeji pouzit nejaka free vsti-cka. Kup si nejaky midi master keyboard (treba jen oktavu nebo dve) s midi na usb, nahraj si k integrovany zvukovce asio4all driver (to mozna zkus nejdriv, jestli to vubec pujde) a muzes zacit. Ale konec koncu to uz tu bylo receno driv, jak tak koukam.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 kvě 2011 16:28

sorry ffffffffff, ale je rok 2011. tak jak zacinas ty ted, tak nekdo mozna zacinal pred 20ti a vic lety, proto to uz ani neni k smichu, ale spis k placi.
dneska mame pocitace, i ty ho evidentne mas taky, tak ho pouzivej a zkus pridat do kombinace i mozek. a to jak na hudbu, tak na hledani informaci. koukni se treba co pouzivaj lidi, kteri delaji hudbu, jakou bys chtel delat ty a od toho se odpichni. nekonci u problemu se slovy "pocitac ma tak dlouhou odezvu, ze na to nejde hrat" -to neni vada pocitace, to je tvoje neznalost. cti, hledej a snaz se! pak mozna zacnes mit rozumny otazky, na ktery ti tady nekdo ochotne odpovi. ale takhle tady minimalne polovinu lidi znechutis.

Odpovědět