Každoroční téma: Co jste si v 2012 koupili do studia?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Sane

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2012 koupili do studia?

Příspěvek od Sane » 13 pro 2012 16:31

Koupil:
mikrofon MXL 990
pop filtr MXL PF 001
stojan na mikrofon
midi klávesy M-audio Oxygen8V2 (měly by dorazit v několika dnech)
sample od IL
sample od Team DNR
Novation V-Station
Novation BassStation
Linplug Alpha3
Monstrous (v1 i v2)

Prodal:
Novation V-Station
Novation BassStation
Linplug Alpha3
dlm SixtyFive
dlm UrbanDecay
dlm Dirtbox3

... snad jsem na nic nezapomněl...

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2012 16:46

bodyia píše:u mě nastala zásadní systémová změna - už nemíchám v pultech, ale v logicu. Což s sebou přineslo akvizici macu, vyhrál imac core2duo z aukra za 3t. a funguje spolu s 4in/out ADAT FW kartou výborně.
Tomu rikam setreni na spravnym miste ;).
bodyia píše: V poslechu je změna u monitorů - sE Munro Egg mi teď sedí na žulových stojanech. A updatoval jsem Uli ADAT převodníky, komplet jsem překoval interní zapojení, osadil audio kondenzátory, překlenul vstupní předzesilovače a operáky nahradil higend kouskama burrbrown. A je to dost dobrý, myslím.
Zajimavy jak kombinujes fajnsmekrovsky syntaky s plebejskejma (i kdyz modifikovanejma) prevodnikama. Ale treba ta modifikace dela fakt zazraky ;).
bodyia píše: U synťáčků: Mnoho kousků od Mutable Instruments, 3x Shruthi s různými fitlry, Anushri. Daší DIY kousky PreenFM, Meeblip. Po letech se mi vrátil do studia hnusně digitální Oberheim OB12 a je to prostě skvělej nástroj. Z čistých analogů krásný a hvězdný Jupiter 6 a včera jsem dokončil osazení 9U skříně s Doepfer A100 moduly a to je velmi zábavné.
To by rozhodne stalo sem dat par fotek ;).

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2012 16:55

a.tom.x píše:Roland VP330 - konečně :)
Taky bych si dal rict. Obcas me chytne slina to koupit, ale pak me zas a znovu odradej ceny ;).
a.tom.x píše:... byl to plodný rok, jenom to neustálé přepojování kabelů už mi leze na mozek
Nj, chce to vic vstupu/vystupu nebo neco jako SSL Xpatch. Musim rict, ze nezapojenost/vypojenost/odpojenost a nutnost neco zapojit stoji za vetsinou pripadu, kdy nepouziju nejakou krabici ;). No a tyhle analogovy routery vypadaj, ze by mohly celkem pomoct (ja ted teda pokukuju po Dangerous Liaison, kterej se blizi vic mejm potrebam, ale to je na jinou debatu).

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 13 pro 2012 20:36

Ja sem letos poridil jen minimum veci.. asi krize :D

SSD do Macbooku
Quantum Leap Goliath banku
a Cubase 6.5 UG.

Ale za to mam spravenou hubu, taky dobry ne? :D

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 pro 2012 21:16

matucha píše:
a.tom.x píše:Roland VP330 - konečně :)
Taky bych si dal rict. Obcas me chytne slina to koupit, ale pak me zas a znovu odradej ceny ;).
a.tom.x píše:... byl to plodný rok, jenom to neustálé přepojování kabelů už mi leze na mozek
Nj, chce to vic vstupu/vystupu nebo neco jako SSL Xpatch. Musim rict, ze nezapojenost/vypojenost/odpojenost a nutnost neco zapojit stoji za vetsinou pripadu, kdy nepouziju nejakou krabici ;). No a tyhle analogovy routery vypadaj, ze by mohly celkem pomoct (ja ted teda pokukuju po Dangerous Liaison, kterej se blizi vic mejm potrebam, ale to je na jinou debatu).
Hele jedu pod motu pci424 a momentálně 72 obsazenejch vstupu a 20 výstupu + 30 midi okruhu. Spis je problém když něco prodam/koupím/presunu jinam tak pak musím dratovat :(

jinak VP330 jsem koupil hodně dobře, ale opticky není dobrý + hromada poruch, které se odstraňují. Naštěstí zatím všechno na úrovni špatnej potenciometr (přestala fungovat kompletně část s pitchbendem vlevo od klávesnice), operák za 10 Kč (nehrály některé klávesy), chybějící krytky na potenciometrech (technology transplant má), zlámané klávesy (Syntaur má) apod.
Naposledy upravil(a) a.tom.x dne 13 pro 2012 21:53, celkem upraveno 1 x.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 13 pro 2012 21:20

Hned v únoru to byla RME Fireface UCX, pak už jen takové maličkosti jako Zoom H1 a příslušenství kolem něj ( držák Rycote na zrcadlovku, windscreen RedHead).

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 13 pro 2012 22:03

Ak to niekoho bude zaujimat, tak ja som si nekupil nic, do studia som si vniesol pocit/presvedcenie, ze to co tam mam, mi na to co tam robi uplne staci :-]

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2012 22:26

a.tom.x píše: Hele jedu pod motu pci424 a momentálně 72 obsazenejch vstupu a 20 výstupu + 30 midi okruhu. Spis je problém když něco prodam/koupím/presunu jinam tak pak musím dratovat :(

jinak VP330 jsem koupil hodně dobře, ale opticky není dobrý + hromada poruch, které se odstraňují. Naštěstí zatím všechno na úrovni špatnej potenciometr (přestala fungovat kompletně část s pitchbendem vlevo od klávesnice), operák za 10 Kč (nehrály některé klávesy), chybějící krytky na potenciometrech (technology transplant má), zlámané klávesy (Syntaur má) apod.
Hehe, tak to je slusny uz s tema vstupama/vystupama. Ja jsem zatim v 16/16 ne uplne vyuzitejch (ale jenom tesne).

Polofunkcni veci uz se snazim nekupovat (a dari se mi s timhle predsevzetim daleko lip nez s tim o mikracich), ale kdyz by slo o neco jako VP330 tak bych asi "povolil". ;)

PELF
Profesionál

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Příspěvek od PELF » 13 pro 2012 22:39

Ivo píše:
Liquid Sound píše: Ale pořídil jsem si krásnej kompresor Millennia TCL-2.
Fred Forssell design (jako všechno klasické od Millennia kromě HV3) ... Ten jsem ještě nikdy neslyšel, ale moc bych rád ...
TCL-2 je i v Origin STT-1 a pokud vím, tak jsi je měl.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2013 koupili do studia?

Příspěvek od Ivo » 13 pro 2012 22:40

No člověče, máš pravdu :)) Pravda ale je, že jsem ten kompresor tenkrát skoro vůbec nepoužíval :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 13 pro 2012 22:57

tomy45 píše:Ak to niekoho bude zaujimat, tak ja som si nekupil nic, do studia som si vniesol pocit/presvedcenie, ze to co tam mam, mi na to co tam robi uplne staci :-]

Tak je to správné. Největší mordy dneška vznikají na laptopu a m-audio kontroleru. Fandím!!!!!! :wink:

U mě taky žádný závratný novinky nepřibyly.
Zahuhlaný Alesisy vedle Dynaudios nahradily staronové moc pěkně hrající KRK K-Rok.
Přibyl 4stopej kazeták, pak ještě jeden 4stopej kazeták (portable). Nějaký ty Fuzzy (krabičky). Echolana 1 :shock: .
Pak dva oldschulový keyboardy - Casio Casiotone a Delicia mini klávesy s parádním večerníčkovým zvukem. 2 kousky lampovejch Nemeckejch radijí se spring reverbem a prostorovým zvukem. Hodně jsem toho prodal a utržené peníze rozfofroval 8) . Jo a vlastně ještě zvukovku mám konečně pořádnou - Aardvark q10.

něco jsem teda vyfotil.
+ ve výstavbě je Zarovkový kompresor Imperator II + Znovu kompletní oživení EPP 102 + Teslácký preampy z Magnolia pultu.
Přílohy
Grafika1.jpg
Grafika1.jpg (488.09 KiB) Zobrazeno 224 x
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 pro 2012 23:13

matucha píše:
a.tom.x píše: Hele jedu pod motu pci424 a momentálně 72 obsazenejch vstupu a 20 výstupu + 30 midi okruhu. Spis je problém když něco prodam/koupím/presunu jinam tak pak musím dratovat :(

Hehe, tak to je slusny uz s tema vstupama/vystupama. Ja jsem zatim v 16/16 ne uplne vyuzitejch (ale jenom tesne).

Polofunkcni veci uz se snazim nekupovat (a dari se mi s timhle predsevzetim daleko lip nez s tim o mikracich), ale kdyz by slo o neco jako VP330 tak bych asi "povolil". ;)
No byl to velikej risk ... přišla obrovská podivná krabice a v ní v dece polofunkční vrak, ale zase cena byla 1/3 toho za co se prodává na eBay. Naštěstí mám po ruce CHD, kteří se do toho vrhli a opravují. Obvykle se, ale do dobrodružství tohoto typu nevrhám ;)

matucha

Příspěvek od matucha » 13 pro 2012 23:31

Atomx: Tak jestli ve vysledku ta oprava nebude stat stejne jako by te stal bezproblemovej kousek za 'normalni cenu", tak je to pak vporadku ;).

Tomy45: kez bych mel tvoji silu

c9000: Co ta Tesla? Beha? Facha? Jaka je?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 pro 2012 23:34

tomy45 píše:Ak to niekoho bude zaujimat, tak ja som si nekupil nic, do studia som si vniesol pocit/presvedcenie, ze to co tam mam, mi na to co tam robi uplne staci :-]
Obrázek

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 pro 2012 23:39

matucha píše:Atomx: Tak jestli ve vysledku ta oprava nebude stat stejne jako by te stal bezproblemovej kousek za 'normalni cenu", tak je to pak vporadku ;).
Ne to určitě nebude. Navíc tyhle staré bestie obvykle jdou odservisovat v klidu (když tam nechcípne něco co nejde sehnat - viz digitální obvody v Sielech a Crumarech třeba). Porouchaný moderní digitální nástroje jsou prakticky na vyhození (obvykle se mění celé desky apod.). Chtěl bych vědět kolik se jich dožije věku VP330, alespoň v tomhle stavu.

Odpovědět