Kdo v roce 2008 jeste posloucha hudbu (primo) z CDcek?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby

<t>Jakým způsobem převážně poslouchám hudbu?</t>

CD (doma)
12
26%
CD (diskman, venku)
1
2%
MP3 (doma, jakýkoli bitrate)
11
24%
MP3 s nejvyšším bitratem, FLAC, APE, WAV (doma)
16
35%
MP3 (venku, jakýkoli bitrate)
6
13%

Celkem hlasů: 46

matucha

Kdo v roce 2008 jeste posloucha hudbu (primo) z CDcek?

Příspěvek od matucha » 05 led 2008 17:20

Toto téma je pokračováním debaty o tom, jestli dnes ještě někdo poslouchá z CD a jestli jde stále o relevantní formát.

Já si myslim, že CD už vpodstatě zůstává a případně se přesouvá do podoby přežitku. Není zapotřebí a málokdo po koupi CD jako první vec neudelá to, že by to překopíroval do počítače a zařadil mezi ostatní hudbu, kterou má jednoduse k dispozici a ze který si rád dělá delší playlisty.

Bohužel spolu se zánikem CD a jiných fyzických nosičů mizí taky jeho vlastnost "artefaktu", který si clovek koupil. Koupě souboru přes internet prostě nedá ten pocit, jako to mít v hmotné podobě.

Já jsem osobně z CD audio neposlouchal nic už leta. Preferuju věci v nedestruktivne zakodovanejch formatech jako je FLAC a CDčka mi "zapadaj prachem" na poličkách.

No a když mi někdo občas přinese něco na poslech na audio cd, tak je velká jistota, že bude trvat hodně dlouho, než se donutim si to poslechnout... nemůže za to jenom lenost, ale taky to, že čtení z toho disku je hlasitý a donutí mě to vlastně vždycky grabnout... a to trva a je to protivny.

;-)

Co se třeba dalšího vydávání věcí na CD týče, tak bych se už rači CD vyhnul, ale to už bude záležet spíš na (nevalné) poptávce.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 led 2008 17:25

Ivo píše:
PiKey píše:
matucha píše: Nejsem si moc jistej, jestli dneska este ta stribrna placka ma smysl jako hudebni nosic. Kdo z vas posloucha este posloucha z CD?
Matus, uprimne ma dost sklamal tento tvoj nazor.
Myslím, že CD stále je a ještě dlouho bude nejrozšířenější nosič pro poslech hudby. Lidé v metru se sluchátky mp3 přehrávače nebo poslouchající mp3 na počítačových bedničkách tvoří (bohudíky) jen malou část posluchačů hudby.
Pikey > nevim v cem bych te mel zklamavat

Ivo > tvoji posluchaci mozna maji trochu lepsi systemy, ale co muzu z vlastniho pozorovani rict, tak prevlada poslouchani veci ala IPOD a pak taky poslouchani skrz vestaveny repracky v notebookach.... s tim, ze kdyz to nekdo trochu proziva, tak si koupi bednicky genius se subwooferem.
Ale me neslo o komentovani repraku... spis zdroje, kterym se do nich zvuk dostane...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 led 2008 17:27

ivo: nevzpominam si, kdy jsem naposledy nekoho videl v metru s discmanem - lidi frci na ipodech (emgetonech).

matucha

Příspěvek od matucha » 05 led 2008 17:28

Cyril píše:No to je fakt! Kdyz mam vyber z tisicu empetrojek, preskakuju, maloco posloucham od zacatku do konce atd... A to je asi blby.
tak to je ale spis tvuj problem nebo nemas tu spravnou hudbu, me se to opravdu nedeje a spis se mi stava, ze se do neceho zazeru tak, ze to posloucham furt dokola ;-)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 led 2008 17:37

(a v autech maji lidi casto pripojeneho ipoda do vstupu autoradia. :])

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 led 2008 17:39

nebudete verit ale ja som zacal do notebooku ladovat CD, oprasil som svoje stare albumy co mi lezali v policke a zacal som to menit.. mam z toho lepsi pocit a hlavne zabudate ze CD sa stale pocuvaju aj v aute.. cize tam ficim na CD stale.. mohol by som redukciu dat na iPOD a tam to nahadzat( priznam sa ze rozmyslam o tom ) ale ten pocit placky a znej pocuvat je na nezaplatenie.. mozeme to brat dnes uz ako taky fetis ale ten kristalovy zvuk :)

syncro

Příspěvek od syncro » 05 led 2008 17:49

Já osobně poslouchám doma většinou z CD na CD playeru v obýváku. mp3 si občas pouštím v práci, ale doma skoro výhradně desky nebo CD. Ne kvůli nějakému purismu, ale spíš ze zvyku. Vyhovuje mi vyndat krabičku, prohlédnout booklet a vložit do mechaniky, nevyhovuje mi hledat mp3 v adresářích.

Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 led 2008 17:52

Ale tento vzorek dotazovaných myslím není tím převažujícím vzorkem té většinové "usedlé" vrstvy, která neposlouchá z ipodu ani mp3 z počítače, ale má pořád pěkně hifi věž a sbírku CD ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 led 2008 17:55

Tak v aute posloucham maximalne radio (a nejradsi bych tam poslouchal motor, ale holt na ten Mclaren jeste nemam dost nasetreno ;). Kdybych si tam mel poustet oblibenou hudbu, tak
1) vyrusovalo by me to od rizeni
2) nemohl bych se na ni soustredit

Jinak CD miluju jako medium, taky mam rad tu vuni, prohlizeni bookletu atd., ale stejne jako matucha provadim okamzite rip do FLACu. Nejcasteji posloucham pres uzavreny sluchatka, aby me nic nerusilo.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 led 2008 17:58

syncro píše:Já osobně poslouchám doma většinou z CD na CD playeru v obýváku. mp3 si občas pouštím v práci, ale doma skoro výhradně desky nebo CD. Ne kvůli nějakému purismu, ale spíš ze zvyku. Vyhovuje mi vyndat krabičku, prohlédnout booklet a vložit do mechaniky, nevyhovuje mi hledat mp3 v adresářích.

Saša
ano to je presne to, idem pocuvat hudbu tak sa pozastavit nad tym, pozret ten booklet.. aj ked som ho uz videl 1000x tak si ho pozriem znovu 1000 prvy krat.. je to proste taky oddych, aspon pri tomto ukone sa v tejto hektike clovek zastavi a zaspomina :)

to je doslova, OSAHAT SI HUDBU :)

matucha

Příspěvek od matucha » 05 led 2008 18:01

Jo vlastne ted jsem si vzpomel... ja vlastne CD prehravac mam... nejakej denon... ale to uz je drahne let, co jsem ho zapnul.

Kde treba neposloucham vubec je venku, tam jsem rad, ze slysim prirozeny zvuky prostredi. Auto nemam a nepotrebuju, takze tam neposloucham taky nic ;-).

Ale koukam, ze zastancu poslechu z CD je stale dost...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 led 2008 18:11

matucha : to je ako z knizkami, tiez tu boli tlaky ze to zanikne prichodom elektronickych knih.. myslim ze to nehrozi.. vona knihy a pocit z listovania a drzania papiera je nenahraditelna..

matucha

Příspěvek od matucha » 05 led 2008 18:24

To mi nepride jako dobra analogie, z monitoru se furt necte stejne jako z kusu papiru, ale wav/flac nebo CD, to je na poslech uplne to samy.

Ale kdyz jsme u toho, tak treba noviny jsem taky naposledy cetl v dobe, kdy jsem mel jenom dial-up... a to je hodne davno. Online zpravy jsou pro me daleko rychlejsi a skoda tech lesu.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 05 led 2008 18:35

Hmm, skříň z CDčkama doma ještě mám, přehrávače taky... ale převážně poslouchám MP3ky z media serveru. CD leda když to nemám nagrabovaný nebo jsem línej pouštět televizi a lovit hudbu v menu.

Otevřeně ale přiznávám, že jsem se tomu dlouho bránil, pohlížel jsem na to jako downgrade kvality. Ovšem imho dobrá mp3 hraje přes stejné převodníky na středně drahém komponentním aparátu prakticky totožně jako CD. Resp. soustředěný poslech by rozdíl odhalil, ale jak často se mi to poštěstí?:-)

V autě jsem CD zrušil nadobro, jede mi tam iPod classic s plným diskem muziky a nejčastěji na režim random. To mě baví, občas vytvoři hodně zajímavý vazby mezi různejma skladbama, nemusím se o to prakticky starat a neotravují mě komentátoři a reklamy z rádia;-)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 led 2008 18:41

ja samozrejme tiez pocuvam mp3... ale tie CD su ako vytiahnut stare casopisy a zacat si v nich listovat.. vzdy pri tom stravim 2-3 hodiny.. samozrejme sa to stava sporadicky ked raz za rok-dva upratujem a nahodou na to narazim...

noviny jasne, tie som necital nidky, vsetko internet :)

Odpovědět