Klimatizace do studia

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 bře 2008 20:58

Ctirad píše:Nějaké desetitisícové investice podle mě vůbec nemají smysl. A IMHO celá ta klimatizace není dobrej nápad. Ty potřebuješ spíš větrat než klimatizovat, aby se ti tam nedržela vlhkost.
Doplneni od hnidopicha - plnohodnotna klimatizace umi ridit i vlhkost v mistnosti (od toho uz ten nazev). Pokud to neumi, neni to klimatizace, ale obycejna termoregulacni jednotka. A ted utecu, nez po me nekdo hodi cihlu ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 bře 2008 21:24

kermitak : jo s tym mam rozne prihody .. Klima by mala vysusovat .. aj to tak vacsinou je (trebars aj v aute mas napisane , ked mas zarosene okna , mas zapnut klimu) .. Vo velkej serverovni mam zaloznu klimu .. ta normale vysusuje .. vlhkost tak 20-30% .. V malej serverovni zalozna klima nevysusuje .. vlhkost 60-70% .. Dospelo to az do stadia ze betacam vypisal , ze je tam vlhko .. Riesil som to s klimatizermi .. Vsetci tvrdia ze to neni mozne , ze to sa tam musi nejak inak brat .. Vsetko sme prezreli .. Kondenz tecie rovno vonku vedla vonkajsej jednotky . Ten sa nema ako dnu dostat .. Proste .. Nikto nevie preco .. Ale nechova sa to tak , ako by malo ..

fova

Příspěvek od fova » 24 bře 2008 22:03

Kdyz mam v aute orosene predni okno, pustim klimu a nejdele do pul minuty je to pryc. Pres klasicke topeni to trva nekolikanasobne dele.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 24 bře 2008 22:05

Kermitak píše:Doplneni od hnidopicha - plnohodnotna klimatizace umi ridit i vlhkost v mistnosti (od toho uz ten nazev).
To máš recht. Skutečná klimatizace by měla do místnosti vhánět vzduch o příslušnejch parametrech a odsávat vydejchanej. Split klimatizace je vlastně akorát tepelný čerpadlo vzuch vzduch.

peteness

Příspěvek od peteness » 24 bře 2008 22:48

No ja loni resil klimatizaci do bytu. Uvazovalo se i o spilt, ktera minochodem dela vetsi rachot nez prenosna. Docela jsem zasnul, jak je tohle odvetvi zaostale.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 bře 2008 22:51

Ctirad : ked to vhana vzduch , tak uz je to vzduchotechnika .. nie klimatizacia ..

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 24 bře 2008 23:47

Pytkin píše:Ctirad : ked to vhana vzduch , tak uz je to vzduchotechnika .. nie klimatizacia ..
To se ale snad vzájemně nevylučuje, ne? Já myslím, že součástí správné klimatizace by měla být vzduchotechnika. Zrovna v tom autě to tak taky funguje.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 bře 2008 23:51

ctirad : ale mas auta , ktore maju tu vzduchotechniku , aj bez klimatizacie .. nie som klimatizer .. ale osobne som este nevidel klimatizaciou , co by vhanala vzduch z vonku dnu ..

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 25 bře 2008 00:24

Pytkin píše:ctirad : ale mas auta , ktore maju tu vzduchotechniku , aj bez klimatizacie
To mají snad všechny auta, ne? ;)
.. nie som klimatizer .. ale osobne som este nevidel klimatizaciou , co by vhanala vzduch z vonku dnu ..
Já právě jo a tak nějak žiju v domnění, že to je právě ta "správná" klimatizace.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 bře 2008 01:17

Ctirad : ty si klimatizer ? tak by si mohol poradit ekeazemu , co by bolo dobre ..

auta mju vsetky vzduchotechniku .. klima ale len chlai vzduch .. nesuvisi s tou vzduchotechnikou .. teda proste ta vzduchotechnika je tam aj bez klimy ..

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 25 bře 2008 01:26

lep píše:hele, v posledni praci jsem zarizovala klimu a brali jsme obyc Whirlpool, chladici a topici... rvalo to jako krava... v jine mistnosti byl starsi Sencor a ten rval jeste vic...

V radiu jsme meli klimu ve studiu a ta byla tichoucka a mela vykon jako prase... celkem dve jednotky, kdy jedna chladila studio a druha serverovnu... ale taky to byla nejaka specialka, tu bys asi za dvacku neporidil...

I ten Whirlpool byl drazsi nez dvacet...

A v dalsim byvalem zamestnani byla klima centralni - takova ta prospikovana budova... a vlitnul jim tam nejakyma velkyma vetracima otvorama na strese holoub a chcipnul ve 14 patre... cely patro pak museli evakuovat a holuba najit... aby nekdo nedostal z te tlejici svine nejakou virozu... :)

Jo taky nám vlítnul do klimatizačních profilů holub. Jenže nechcípnul, ale byl tam asi tři dny a dělal hroznej bordel, pípal a tak. Ale ještě ke všemu cestoval, takže ho nebylo možný jen tak dostat. Bohužel to byly profily přímo do nahrávačky, takže jsem museli objednat lešení, rozebrat to a vyhnat holuba. Resumé = 2 frekvence zrušený a škoda na obratu cca 200 000.- :( Holub pak vylítnul a sic dost zbídačenej odletěl oknem v kanceláři někam ven. Bohužel jsem v tu dobu točil zrovna já a nebyl jsem schopnej vysvětlit těm americkem klinetům jak se taková situace mohla stát... Prekérní situace :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 25 bře 2008 01:27

Ctirad: vsechny klimy co jsem videl byly krabice, ktere na jedne strane nasavaly vzduch z mistnosti a na druhe strane ho vyfukovaly, ochlazeny a spravne vlhkosti (a takove mame v serverovne).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 bře 2008 01:29

inak to je divne , jak sa tam ten holub moze dostat .. jednak by na potrubi vstupom mala byt mreza .. jednak je tam brutalny motor, ktory by mal toho holuba rozsekat na maderu :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 25 bře 2008 02:20

Ctirad píše:Já práv%u11b jo a tak n%u11bjak %u17eiju v domn%u11bní, %u17ee to je práv%u11b ta "správná" klimatizace.
skus sa zamysliet, na dome je zavesena chladiaca jednotka( na fasade ), ventilator ktory chladi je vmiesnosti( ten co je hore nad oknom alebo proste niekde pri strope )... ked chces klimatizovat miestnost musi ju odizolovat od vonkajsej teploty( zavres okna, atd. )....

no a teraz nam povedz, odkial ti vhana ten vzdcuh "z vonku" :)

ak sa zapne klima v aute, tak sa uzavre komplet cely okruh a vzduch je len v kabine auta, ziadny iny vzduch z vonku tam neprudi pokial si ty neotvoris okno( to je to co sa nema robit )

to co je na fasade(ochladzovacia jednotka alebo ako sa tomu nadava, mozme aj "kompresor") produkuje brutalne teplo, pretoze ochladzuje vzduch cize to co schladis, musi niekde teplotne narast.. vo vnutri mas ventilator kde je cez mrezu( chladic ) prehnana trubka z chladiacou kvapalinou( nieco ako ladnicka ) a to co sa zkondezuje vyteka von( ako stare ladnicky, kde si musel furt vylievat vodu, dnesne odkvapavaju na odparnik a nemusis tento archaicky problem riesit... )

"klima" o ktorej vravis je obycajny ventilator, alebo vzduchotechnika bez klimy ako vravi pytkin.. je to ako auto bez klimatizacie.. kazde ma vzduchotechniku, ale klimatizaciu uz mat nemusi...

nie som klimatizer, ale mam pocit ze to takto funguje, ak sa mylim tak ma klimaticky opravte 8)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 25 bře 2008 11:11

EXCOM píše:skus sa zamysliet, na dome je zavesena chladiaca jednotka( na fasade ), ventilator ktory chladi je vmiesnosti( ten co je hore nad oknom alebo proste niekde pri strope )... ked chces klimatizovat miestnost musi ju odizolovat od vonkajsej teploty( zavres okna, atd. )....No a teraz nam povedz, odkial ti vhana ten vzdcuh "z vonku" :)
Spit klimatizace nijak, ta akorát honí vzduch v místnosti přes výměník, co chladí nebo eventuelně topí. Nikdy jsem netvrdil nic jiného. Mluvil jsem o kombinaci vzduchtechniky a klimatizace, chcete-li, což jsem viděl a mám za to, že to je budovách závislých na klimě běžná věc.
ak sa zapne klima v aute, tak sa uzavre komplet cely okruh a vzduch je len v kabine auta, ziadny iny vzduch z vonku tam neprudi pokial si ty neotvoris okno( to je to co sa nema robit )
Kdyby tam neproudil žádný vzduch zvenku, tak se v tom autě během pár minut udusíš bez ohledu na to jak příznivou tam budeš mít teplotu ;) Auto, stejně jako barák, musí vždycky nějak "dýchat".

Odpovědět