loudness race

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 úno 2008 17:25

ivo : to asi hej :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 bře 2008 19:59

Ted jsem zrovna domastroval jeden kanadský psytrance projekt. Zvukově byli velmi nadšeni, ale pořád - jestli by se to prý ještě nedalo trochu hlasitostně vyladit, trošinku hlasitěji ... Říkal jsem - těch minus 9 je už docela pěkně hlasité, ne ? Oni že pošlou referenční track. Tak poslali, pustil jsem a nevěřil vlastním očím a uším : konstantně to běželo -5 až -6 dB RMS :oops: :roll: Klipovalo do + 1 .... No absolutní hrůza. Říkal jsem - tohle po mě nemůžete chtít, to je insane ... A oni - že to nemůžou mít slaběji než konkurence. Tak jsem to nakonec usmlouval na něco mezi ...
No je to hrůza kam to spěje .... Ale prooooč ??? :evil:

ksr

Příspěvek od ksr » 19 bře 2008 23:13

Je to asi i vina labelu, pac kdyz nahravka nehraje dost nahlas, ma artista smulu pokud to neudela jak se po nem chce.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 20 bře 2008 00:30

Kdyz se ale pousti nahravka v radiu nebo televizi, tak to tam prohaneji pres vselijake efektstvo a meli by vsechny pisnicky srovnat, ne?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 20 bře 2008 01:48

Ivo píše:Ted jsem zrovna domastroval jeden kanadský psytrance projekt. Zvukově byli velmi nadšeni, ale pořád - jestli by se to prý ještě nedalo trochu hlasitostně vyladit, trošinku hlasitěji ... Říkal jsem - těch minus 9 je už docela pěkně hlasité, ne ? Oni že pošlou referenční track. Tak poslali, pustil jsem a nevěřil vlastním očím a uším : konstantně to běželo -5 až -6 dB RMS :oops: :roll: Klipovalo do + 1 .... No absolutní hrůza. Říkal jsem - tohle po mě nemůžete chtít, to je insane ... A oni - že to nemůžou mít slaběji než konkurence. Tak jsem to nakonec usmlouval na něco mezi ...
No je to hrůza kam to spěje .... Ale prooooč ??? :evil:
protoze vsechny penis enlargement programy se fazove odectou ve chvili, kdy vas track v klubu hraje v mixu potiseji.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 20 bře 2008 08:40

ja sem dokonce slysel par mixu od ruznejch lidi, ktery nejspis neumej pouzivat gain na mixu a jakmile byla deska potisejc nahrana, tak to samo v mixu hralo potisejc... tykovy DJs bych zakazal.....

taky nechapu toho, kdo chce premastering pro vinyl, tak ze to chteji maximalne co nejvic nahlas.... co sem tak pochitil z jednoho slusnyho mastering/cutting studia ve francii, tak tam chtej na mastru maximalne nejkou tu equalizaci, compressi a LP HP cut... limiter vyslovene nechteji

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 črc 2008 10:52

Tyhle videa by si měly pouštět všechny kapely aspirující na nahrávku 3-4x denně po dobu několika měsíců :) :roll: :shock:

Toto ráno:

http://www.youtube.com/watch?v=3Gmex_4hreQ&eurl

a toto večer:

http://www.youtube.com/watch?v=0G4PZ1Hn ... re=related

Třeba by se jim pak trochu rozsvítilo ... :roll:

Ted zrovna masteruju nové CD jedné velmi slavné české kapely a bohužel základní požadavek je - at je to pěkně hlasité a natlačené ... (hudba jinak moc pěkná). Ale chápu, pokud nechtějí ve výsledku znít jako "chudí příbuzní" (v porovnání s ostatními nabuzenými mutanty), nic jiného jim nezbývá. Začarovaný kruh ... že by z něho nebyla cesta ven ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 črc 2008 11:37

Ivo: no jo.. totoo aj mna strasne sere ale slubujem ze ked raz budes mne mastrovat album tak ta do nicoho takeho tlacit nebudem :-))

btw. mozem vediet nazov projektu co chcel mat skomprimovany na kasu ? :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 črc 2008 11:46

dendy píše:
btw. mozem vediet nazov projektu co chcel mat skomprimovany na kasu ? :)
Ted nevím přesně co myslíš ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 črc 2008 11:48

"Ted jsem zrovna domastroval jeden kanadský psytrance projekt."

no zaujimalo ma meno projektu ktory si mastroval :) ci ich poznam :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 črc 2008 12:08

dendy píše:"Ted jsem zrovna domastroval jeden kanadský psytrance projekt."

no zaujimalo ma meno projektu ktory si mastroval :) ci ich poznam :)
Jo, to byl http://www.mrstoim.com/

Drumer

Re: loudness race

Příspěvek od Drumer » 21 dub 2011 21:17

Na jakou hodnotu RMS mastrujete Jazz apod žánry?Ted mi poslal kolega master ktery má -4.9 rms,neveřil jsem vlastním očím :cry: Nějak se mi nedaří mu to vysvětlit že to kreslí a je to hnusné

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 21 dub 2011 21:24

Mam-li byt uprimny, tak loudness war me nehorasne sere :D

V ty elektronice kor.. tam to prehaneji.. kdyz chces mit cistej sound, separatni se stereem a zachovat dynamiku a plnost.. a jeste to mas mit hlasite, tak
to pak je docela kase.
Samo ti ostatni maji vetsinou zahlcenej spinavej neseparatni sound a proto jim to jde i dobre vytahnout.. ja mam taky premixy pri skladani hlasitejsi, ale jak to vycistim a pohraju si s tim, tak uz to nejde tak zmaximalizovat.. nebo jde, ale za cenu ubytku prostoru.. dynamiky.
Proste me to neba :D

Drumer

Příspěvek od Drumer » 21 dub 2011 21:29

Jsem to spatne napsal,ten master jsem nedelal ja(ani to neumím),ale v jednom studiu,porad jsem mu rikal že to kreslí a chrchlá,je to na ostudu,na takove rms se snad ani ta elektronika nedela,ne?natož jazz

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 21 dub 2011 21:31

No to by ses u te elektroniky divil.. tam se meze nicemu nekladou a labely ten sound moc neresi a resi jen napad pripadne jmeno.

Odpovědět