Moznosti prace v oboru

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 10 srp 2006 23:41

Ja se zivim produkcema, masteringem, obcas michackou a delam sound design pro ceskej rozhlas ..jo a kapela mi taky neco vydela
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 11 srp 2006 01:04

freecoolin píše:uživíš se tim?
Uzivim a dobre, klientelu mam dobrou. viz muj zminovanej web: www.biotech-studio.com

Procpak se ptas?

freecoolin píše:koukám na tvoje stránky a přjde mi že seš šíleně vošklivej lol

Hehe, no dik za tvuj nazor ....no, rict to zenska, tak to zamrzi.
Tezko ale dohledat pravej vyznam tveho sdeleni..

.

synth

Příspěvek od synth » 11 srp 2006 01:53

Mam na Vás dotaz to jest na ekeaze na BC a na Jirku .... kdyz si nejaka organizace vezme vas trak popř. remix chce nejaky pravni podklad /mam namysl reg. u OSA a tak/? Dale jsem se chtel zeptat jako smlouvou resite ¨prodej sveho dila ?- mozna plantam ale zajima me vazba mezi odberatelem a dodavatelem /cela ta anabaze predani dila/
Diky moc ...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 11 srp 2006 02:04

synth: licencujes-li nekomu svou skladbu, tyka se to tzv. phonographic copyrightu: tj., licencujes skladbu jako vykon, neprodavas nikomu svoje autorstvi. ale protoze jsi (predpokladam) i jejim autorem, s osou - pokud jsi autor zastupovany - to ma co docineni. i kdyz mozna trochu jinak, nez jak to popisujes. (mimochodem, osa - ochranny svaz autorsky pro prava k dilum hudebnim - se zabyva prave a jen autorstvim, ne samotnymi vykony [o ktere se stara intergram].)

kazdopadne pokud jsi zastupovany osou, vydavatel ji [musi] kontaktovat. pokud mas publishera, vydavatel kontaktuje jeho, resp. ho na nej osa odkaze. vydavatel pak musi zaplatit tzv. mechaniky: to jsou poplatky za kazdy vylisovany kus media se skladbou, jejimz jsi ty (spolu)autorem. jestli jsi i vykonny umelec, je ose vcelku jedno.

(nota bene: 1/ jsi-li vydavatel ty sam, placeni mechanik te take nemine. 2/ mechaniky nesouvisi s licencnim poplatkem, ktery si vyjednas s vydavatelem.)

<i>anabaze predani dila</i> uz je individualni, osobne jsem zadnou anabazi nezazil, pokud za ni nepovazujes vypaleni cd a predani na smluvenem miste.

(PS: neptal ses me, tak doufam, ze jsem te nepobouril. vlastne me zajima, kdo tu v ose je.)

synth

Příspěvek od synth » 11 srp 2006 03:19

Juan. - Diky ti moc
V zadnem pripade nepobouril :o) Vlastne chyba je na me strane ...otazku jsem nem. pokladat pro konkretni osoby ale obecne ...... osobne v ose nejsem reg./zamerne/

taky me zajimalo zda si vydavatel nejak kontroluje zda autor je opravd. autorem ....

Jeste jednou diky

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 11 srp 2006 06:46

No jedina smlouva o autorskym dile je podepsana, kdyz davam podklady do Lodenic, kde lisujou desky. Tam se podepisuje prohlaseni o tom, ze tracky jsou tvoje. Jinak kdyz prodam tracky nekomu, kdo je vyda, tak se vsechno presouva na vydavatele a on mne jen musi vzdy informovat o tom kolik kusu nechava delat a jestli treba planuje repress atd...
Organizaci jako OSA absoultne nerozumim... Mozna se stanu clenem teto organizace.... SNA Svaz nezávislých autoru : http://www.svazautoru.org/

Vydavatel si nemuze presnne zkontrolovat to jestli to jsou opravdu tvoje tracky... Kdyz prodam tracky nejakymu vydavateli, tak mam smlouvu, proste email, kde jsou urceny podminky vydavetele a moje.. to mi slouzi jako smlouva...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 říj 2006 10:37

No dejmetomu ze budu chtit opustit stavajici remeslo a stat se zvukarem v nejakym studiu typu 3bees a podobne. Co musim umet aby me vzali? Jak poznam, ze uz na to mam?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 11 říj 2006 11:14

ekeaze: Ty věci než jim to pošleš si masteruješ sám? Skládáš to v Cubase nebo v čem?

Richard.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 říj 2006 11:35

no cyrile, ja myslim, ze hlavne musis mit znamy. bohuzel tohle je u nas stale velmi dulezity.
jeden takovej skutecnej pribeh ze zivota: je to uz nekolik let zpet, co jsem reagoval na inzerat jednoho postprodukcniho studia. pozice nebyla zvukar, spis nejaka priprcka, ale i presto jsem nemel sanci. kdyz jsem odpovedel na inzerat, hned jsem tam pro jistotu volal. bylo mi receno, ze slecna, ktera to ma na starosti je momentalne na dovolene a cela vec se bude resit az po jejim navratu. kdyz jsem volal rano v prvni den navratu one slecny z dovolene, bylo mi receno, ze uz je misto obsazene. ze by tlacenka??? nerikam, ze moje kvalifikace byla buhvijaka, ale nikdo si se mnou ani nepopovidal o tom co umim a neumim :(

Cyril

Příspěvek od Cyril » 11 říj 2006 11:40

biscuit: no to je blby, ale je to klasika... vim, co obnasi schanet praci, kvalifikace nekvalifikace
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 11 říj 2006 12:05

Ricardo: Mastruju si tracky sam i pro kamarady... jinak vsechno delam v Abletonu... naprosoto nejrychlejsi a nejednodusi prace s nim je...

kexik

Příspěvek od kexik » 11 říj 2006 12:24

same zaujimave veci :)
apropos mam otazocku: mam nejaky vyprodukovany matros, podomacky zmastrovany, pripravku na obal, atd. chcel by som to pustit do sveta co najjednoduchsie, bez ambicie na tom zarobit, ale na riadnom mediu, nie na nejakom webovom portali, kde pes nestekne.
poradite nejake rozumne strategie?

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 11 říj 2006 12:56

ono to neni o znamych- tak jako to, ze te nekdo musi znat..coz neni totez..:)
bohuzel ti zadnou zakazku zadna firma neda pokud nema z doslechu nebo z vlastni zkusenosti reference...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

kexik

Příspěvek od kexik » 11 říj 2006 12:59

tak to funguje pri kazdej vysoko kvalifikovanej robote, nielen pri muzike. vo vede je to to iste, osobna referencia cloveka, ktoremu doverujem, zavazi najviac. ono sa hra o uspech a neuspech, to nie je ako najat chlapka na kopanie jamy, kde je jasne, ze skor ci neskor jamu vykope kazdy.
takisto management atd, proste kazda "expert position" sa obsadzuje podobne

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 11 říj 2006 13:05

ekeaze: Hmmm zajímavé, já nějak tomu Abletonu nemůžu přijít na chuť, možná to bude tím, že Cubase znám už z dob Atari ST... BTW: Takže máš zřejmě dojem, že je ten SOFTWARE master OK a nějaký "ECSON" studio za 5000/den je o ničem...? BTW2: Kontaktoval jsem jedno Padrubický studio s otázkou, jestli by se mi mrkli na exporty a zkusili mi je profi zmasterovat na profi HW... No v odpovědi mi bylo zděleno, že by to bylo za tolik a tolik a že dneska se už žádnej HW nepoužívá, že dělaj všechno ve Waves... :-)

Odpovědět