Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 19 říj 2007 12:43

tie OBI nohy su des... zbastlil som si z nich stolik pod subwoofer, a mam furt strach, ze sa zacne prechadzat po miestnosti
ja to ale mam na rok a pol, potom pojde stolik do kontajnera...

peteness

Příspěvek od peteness » 19 říj 2007 13:18

tak ja k tomu taky neco reknu, kdyz to Bodyia nakousl. V zadnym pripade nechci nikomu kazit radost z vlastni tvorive prace. To fakt ne. Vim ze clovek (mozna jen chlapi :)) ma obcas potrebu naky kousek nabytku sam vytvorit a kdyz ho jeste k tomu trochu tlaci rozpocet, tak je to jasne a neda se to zastavit.
Ja resil PC stul nedavno, melo to resit nejen ulozeni klaves a drobneho gearu, ale i ostatni prace u kompu. X krat jsem obesel vsecky IKEy, Sconta, Aska, psal jsem maily do nabytkovych e-shopu. Byl fakt problem neco najit a rozhodnout se. Libily se mi dlouhy stoly, co se treba jeste vrohu staceji. Melo to efektni kovove nohy. Jenze i kdyz to bylo profi reseni, tak tyhle typy stolu se proste naklanely. Jedina stabilni moznost s kovovyma nohama je celokovova konstrukce - samonosny ram a na tom deska. Coz se malo dela a vypada to jak do udrzbarske dilny. Nakonec mi doslo, ze stabilni a zaroven pekny stul musi mit 1) co nejtlustsi desky 2)misto nohou bocni desky (nicemu to nevadi, maximalne tlumi hluk z comu pod stolem) 3)v idealnim pripade desku i zezadu stolu. Nakonec mam Jonas by Ikea - oba typy vedle sebe. Taky mi pripadalo docela vachrlate davat na stul naky stojanky, takze se slo do nastennych skrinek. Jeden monitor sel nakonec na LCD drzak do steny z Electroworldu.......ale kazdy is to svoje jiste najde

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 19 říj 2007 14:47

2 fova: to zpevneni vypada zvlastne, ale urcite splni ucel. Jinak ten stul se ti fakt povedl a diky moc za inspiraci. Jeste me napada - ty kabely (nobelovku tomu, kdo vymysli prenos elektriky vzduchem) se daji dat do takovych tech plastovych hadu, meme to v kanclu, ale vsude se to prodava. Pak je za stolem misto hafa dratu jeden hnusnej plastovej had, ale je to asi lepsi (no rikal sem to doma Mise a ta me poslala nekam, to ze pry radsi udela listu....).

Ja mam nohy z Ikea za 80 a rozdil oproti OBI je prave v te zakladne - 6x vrut do dreva do oceloveho kolecka, do ktereho se pak primontuje ta noha.

Kazdopadne - a to je od Misi (zena): prej ze ses machr;) coz podle me taky.

BTW veliky master pred monitorem: kdo nema kvalitni master a nehraje na piano nepochopi....
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

fova

Příspěvek od fova » 19 říj 2007 14:54

Ty pasky byly nouzove reseni, jak to zachranit, aby se to nehybalo do stran. Priznavam, ze to neni esteticke.
Chybama se clovek uci :-)
Zvazoval jsem i nakup tech tlustych nohou (v OBI jedna za 800Kc), ale dalsi 3000Kc jsem do toho dat nechtel.
Ted uz jsem se stolem spokojeny co se tyce funkcnosti, esteticke to uplne neni ;-), ale na to se u me ve studiu zas tak moc nehraje. I basove absorbery a pasti si chci delat sam.
A jeste jedna poznamka - ty vyztuhy jsem vam vyfotil tak, ze fotak lezel na zemi - proto to vypada tak desive, jako kontrukce jerabu. Pri pohledu shora, kdyz clovek vejde do mistnosti si toho ani nevsimne a vidi jen ty drevene desky.
Svarovana konstrukce by byla asi hodne zajimave reseni, ale kvuli uzkym dverim, bych to pak musel pri stehovani spoustet oknem :-)

Jinak master na stole nebo ne?
To je vzdy o osobnich preferencich, jak pise upman. Pro me je zasadni ho mit na tom cestnem miste. Mixak ani papiry tam mit nepotrebuji.
Naposledy upravil(a) fova dne 19 říj 2007 15:04, celkem upraveno 1 x.

fova

Příspěvek od fova » 19 říj 2007 14:57

Dal jsem ty fotky i na jedno americke forum a jeden amik tam me pozadal, abych mu poslal postup a fotky, ktery vyvesi na svem webu.
Jestli se nekdo chce pocvicit v anglictine, tak tady ma moznost :-)

DIY $160 Studio Table

INTRODUCTION

First apologize my English since it is not my native language - I am from Czech Republic, Europe.

The table that I used in my home studio was very small so I could not place there a masterkeyboard and monitors also were in unacceptable height. I decided to buy something bigger but could not find anything in a common shops.
The main reason that I could not find anything was maybe that I wanted the table with desk 55?x 33,5?. In Europe this is a typical size of kitchen table but not a table to work on.
Also because of economical reasons I decided to make it myself.

SKETCH WITH DIMENSIONS

First I measured myself sitting on the chair and all my equipment. What was for me the most critical was to assure that tweeters of my monitors will be in the same height like my ears and also that my hands will be in the right position for playing the piano.
Original sketch is here. It is in metric system with some czech notes but it can give you a good idea about it:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul3.JPG

IN THE SHOP

Next I went to a local OBI which is an supermarket for hobbists.
There I bought a main desk made from combination of larch and spruce wood with sizes 55x31,5x 1? for $56. The disadvantage of this material is that it is quite soft so if you have more money available you can buy harder beech or oak. I will not eat or write by pen on my desk so its softness was so not so critical for me.
Next a bought from the same material an upper desk for LCD and monitors. The desk I bought had size 47,3x12x0,7? because they did not have longer one. Later when I finished the whole work I found that monitors are positioned quite close each other which is not suitable for a critical listening. So I recommend you to buy this desk in the same lenght like a main desk.
Last wooden desk I bought was for PC keyboard and mouse. There was a one with size 31,5x11,8x0,7? for $3 only.
I also had to buy any legs.
In OBI you have two options ? either to take a cheaper legs for $5/pc with dia. 1,2? or more expensive ones for $36/pc with dia. 3?. I took a cheaper ones but later I found that a table with those legs is little moving to sides when you crash into it. Therefore I had to fix it later by some aluminum stripes (we will come to that later). Buying of the big legs will increase a total price a lot, but you have it solved once for ever. Smaller legs and adding of stripes is not so costy but it requires from you some extra work.
Next problem with the legs was that they did not have the legs with a lenght 75mm (29,5?) that were required by my sketch.
I took the closest bigger ones ? with lenght 31,5?. Later I found that this also was not so good idea. When I sat in front of the the table for first time I found that my legs are not on the floor but in the air so now I have to use small stool. It is possible to cut the lenght of legs but assure to install some plastic cap on the end not to damage the floor.
I also bought four small legs 4? long for the upper desk for $1,5/pc
Here is a photo of bought items:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul1.JPG

Next I bought parts for a desk, where PC keyboard and mouse will sit on. It was steel moving system (do not know the right English word) for $8, 4 small brown brackets and a one 4? wide wooden board that was used for creating of side supports ? see following photo, where everything is already assembled:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul5.JPG

And of course I bought some screws to wood.

PAINTING

Because all wooden parts did not have any surface treatment I had to apply 3 layers of varnish. I used a one that is ecological, thinned by water and not toxical. This one can be applied to tableware of children J 1 kilogram can was for about $6.
After first layer it was necessary to grind whole surface by an emery cloth because fibres of the wood stood up a little. Whole painting took several days.

ASSEMBLING

I started with assembling of desk for PC keyboard and mouse. One photo of this assembly is above, here is one more detail:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul4.JPG

Then this subassembly was laid on the main desk and screwed to the main desk. Also the long lengs were screwed to the main desk:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul6.JPG

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul7.JPG

The upper desk was connected with small 4? long legs and positioned on the table. Here is everything mounted together:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul8.JPG

Then I thought it is finished so placed table to the right place behind the wall and installed all home studio equipment:

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul9.JPG

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul10.JPG

BUT although heavy master keyboard was placed on the desk the table was still moving sideways a little when I touched it accidentaly. I definitely wanted to make it solid without any movements so I visited OBI again J

NEXT SHOPPING

I bought there several aluminium stripes with brown paint probably designed to be used during carpet or floor instalations. They were quite expensive ($38 total) but still cheapier than a big legs that I mentioned in the beginning.

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul11.JPG

FINAL WOKS

I had to drill holes thru on several places of legs. Then I placed there the stripes cutted to the appropriate lenghts and secured it by a screw and nut.

This is how it looked like after it was finished

http://www.home.karneval.cz/0406520701/Stul12.JPG

Now the the whole table is not moving at all

Fova

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 říj 2007 22:58

fova : bol som dnes u huberta .. mal tu MC2000 v sufliku na stole ...

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 20 říj 2007 12:50

Ahoj. Teda Fovo, když už jsi si dal takovou práci a takhle pěkně to tu všichni podrobně řešíte, posilám narychlo svoje řešení...

Master před sebou nebo ne a jakej? To řeším už od té doby, co skládám muziku. Dřív jsem měl před sebou ROland XP-80 na něm myš. Klávesnice ležela na desce těsně pod monitorem. Takže jsem koukal na něj tak z 30 cm. Lokte a paže jsem měl nepřirozeně vysoko. Pak se mi jednoho dne z toho zasekla ploténka. Bolelo to jako čert. A od té doby s ní mám pořád problémy. Ergonomie je fakt mrcha... A tak jsem přemýšlel o jiném řešení. Rolandy jsem dal bokem, koupil malé Ediroly 50ky a Dal je na stůl. Místa jsem měl mnohem víc. Ale ztratila se invence. Vybíráte zvuky, musíte koukat do počitače. A to, že jsem neměl rozsah celé klaviatury, to mi dost chybělo. Další problém, byl, že jsem neměl reproduktory přímo před sebou, takže jsem slyšel zvuk jen do jednoho ucha. (Tohle vyřešil Bóďa, dal si ještě jedny monitory bokem, výbornej nápad).

A tak jsem se vrátil k původnímu řešení master před sebou. Ale klávesnici už k displayům nevrátím. Mám stůl z Ikey. Je polohovací a to je super. Za poslední tři týdny, od doby, kdy mám nový master pořád šroubuju, měním, upravuju, hledám pozitivní polohu. Asi jsem jí našel. Posílám fotku. Jestli se mi to takhle osvědčí, nechám si udělat stůl delší. Uříznu ty traverzy, nevypadá to hezky, chci aby se mi vešel vedle displayů notebook.
Další klávesy jsou vlevo (Nad nimi K2500R) můžu hrát a pravou ho ovládat, to si myslím že je dobrý. Celý stojan s klávesami vpravo. Výřez v desce je geniální. Získal jsem prostor pro myš a odkládací prostor (třeba na konev s čajem). Když hraju, klávesnici dám bokem. Master je tak vysoký, že mě v hraní neomezuje. Když mám klávesnici ve výřezu desky. Mám ještě tak 3cm na opření dlaně, takže je to v pohodě. Pod deskou je obdélníkový rám. Odmontoval jsem z něj přední traverzu (nevím jak to líp nazvat) vadila mi, kvůli nohám. Stůl se neprohýbá. všechno mám hned při ruce...

Obrázek

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 20 říj 2007 13:08

tu torosku inspiracie ktoru nacal Ondrash.. ja mam ten isty stol a v podstate si neviem vynachvalit..

http://images.google.com/images?hl=en&r ... a=N&tab=wi

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 20 říj 2007 16:06

este tu som nasiel jedneho manika co ma nieco co hlada fova( teda uz zostrojil :) )

Obrázek

Obrázek

fova

Příspěvek od fova » 20 říj 2007 19:44

Ondrashi, na me byla ta MC3000 mozna moc daleko. Ale treba ta fotka trochu lze. Vzdyt si sam chodil na vyuku piana, tak musis vedet, jestli u toho sedis spravne.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 22 říj 2007 11:51

Tak tady je muj novej kousek - desku z Ikea uz jsem mel, nohy taky, jinak ale 1 za 68Kc (70cm), deska na klavesnici OBI 220Kc, lyziny 69Kc, drzak ocelove Lx4 1 za 22kc, drevene suple plotovka 2x 29kc, vrchni deska 240kc, 6x kratka noha 1 za 49Kc.

Vyzkouseno s GEMem, klaviatura 77cm = uplne presne, co mam ted;)) Naprosta spokojenost. Sorry za kvalitu foto, je to z mobilu, gear jeste neni prestehovany, nefunguje nam v baraku topeni. Stul = 150cm dlouhy.

Diky 2 fova za inspiraci;)), postup viz foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fova

Příspěvek od fova » 22 říj 2007 14:36

A nehoupe se ti, kdyz do nej strcis?
Me se s tema krizema nehne ani o kousek.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 22 říj 2007 15:09

Nehne - mel jsem stesti, ze puvodni nohy byly dost mohutne, hlavne jejich zakladna na uchyceni stolu, viz obr. 1 a 3. Je krasne videt rozdil mezi OBI nohama na obr. 7. Zatim jsme to zkouseli ciste staticky, Misa (50kg) a ja (85kg), stul se ani nehnul. Co ted ale resim nejic je zda stup prisunout az ke zdi, nebo ho nechat kus v prostoru, kvuli sireni zvuku. Z pohledu prakticnosti ale prostoupim asi spis k rohove variante.... Musim ale ted hlavne vyresit basove basti, do rohu, v mistnosti je desny kraval....

fova

Příspěvek od fova » 26 lis 2007 20:14

S odstupem casu vidim na svem navrhu stolu dve chyby:

1. Jak uz jsem psal drive, delka noh 80cm je prilis velka a musim mit pod nohami stolicku. Zvazuji zkraceni noh uriznutim.

2. Vzdalenost mezi klapkami masterkeyboardu a spodkem desky, na ktere lezi mys je prilis velka.
Na to uz upozornoval drive upman.
I kdyz si vyjedu s zidli na maximalni vysku a kolena se uplne dotykaji desky s mysi, klapky master keyboardu jsou stale o par cm vyse, nez jak by to melo idealne byt. Mam tak predlokti uplne v rovine a pritom by mela byt mirne sklonena smerem k Oberheimu.
Pokud nekdo bude chtit pouzit muj "vykres", tak doporucuji nasledujici:

- kupte si uplne placatou klavesnici k PC a nizkou mys
- desku pro mys a klavesnici umistete co nejblize k hlavni desce stolu. Ja mam tuto vzdalenost cca 10 cm, ale doporucuji ji snizit idealne na 5cm.

Ale zas tak hrozne mi to nevadi, takze to asi na svem stolu necham tak, jak to je.

hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 26 lis 2007 21:51

ty nohy to chce zpevnit na 100000% jelikoz se o to nekdo oopre a vruty

vyletej a tsou treby skrz na skrz .... mel jsem sem neco napsat kdyz jsi to daval dohromady - ve skole jsem stolu navrhnul xxxxx treba i tenhle

Obrázek

(cast maturity)

jinak ciste z pohledu clovaka kterej to delal a mel by se v tom i vyznat ...

mas to blbe

:wink: ale neuraž se prosím jestli ti plní funkci je to OK ale žárovku bych z něj neměnil ...

Odpovědět