Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
matucha

Příspěvek od matucha » 14 říj 2007 23:44

olej je vklidu, zvyrazni barvu dreva a po zaschnuti to vypada skoro jakoby to drevo bylo nicim neosetreny (coz muze byt vyhoda nebo nemusi)

priznam se ze stul z mekkyho dreva bych asi uplne nechtel, protoze staci trosku a poskodis to, s tim lakem je to lepsi, ale zadnej zazrak

dub, buk... to je jiny kafe

drevotriska a spol jsou hrozny to je opravdu az to posledni, z ceho bych chtel mit stul, kterej se tvari "drevene" nebo "kamenne"

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 říj 2007 23:46

na vysuv som odkukal u huberta v predajni rackove lyze .. tie unesu aj pana boha .. uvazujem ze si tak doma dam syntak pod stol .. ale co sa tyka tej ergonomie .. neviem .. bude mi zavadzat na nohy .. ked dam stol vyssie , zle sa bude pisat na pocitaci .. no neni to jednoduche ..

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 23:48

Matucho, s tim mekkym drevem mas pravdu, ale na desce tohoto stolu se nic moc delat nebude. Tretinu stolu, ktera bude bliz k zidli bude zabirat obrovsky Oberheim. Takze ten bude vlastne stul chranit :-)
Tahle deska stala 1400Kc. Dub nebo buk by byl alespon o 1000Kc drazsi.
Naposledy upravil(a) fova dne 14 říj 2007 23:52, celkem upraveno 2 x.

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 23:51

Pytkin píše:na vysuv som odkukal u huberta v predajni rackove lyze .. tie unesu aj pana boha .. uvazujem ze si tak doma dam syntak pod stol .. ale co sa tyka tej ergonomie .. neviem .. bude mi zavadzat na nohy .. ked dam stol vyssie , zle sa bude pisat na pocitaci .. no neni to jednoduche ..
Presne tohle jsem resil u te sve studie na predchozi strance. Hledal jsem optimalni vysky pro svou postavu nekolik hodin :-)
Na klavesy budu ted hrat s rukama mirne sklonenyma od loktu dolu, abych mel dostatecnou silu uhozu a i na klavesnici od PC by se mi melo psat dobre. Pritom by melo prave zustat dost mista i pro nohy.
Ale musim presne dodrzet ty rozmery z nacrtku.

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 23:58

A proc bych mel preferovat olej pred lakem?
Lak uz mam doma, kdezto olej bych musel jit nekam shanet.

matucha

Příspěvek od matucha » 15 říj 2007 01:45

Lak vs olej vs vosk... tohle vsechno je otazka toho, co od toho chces, z toho, jak o tom mluvis je to asi uplne fuk. Ja kdyz chci drevo jako DREVO, tak na nic jinyho nez na olej nepomyslim, ale na druhy strane sem ted delal nejaky police, ktery jsem chtel bily a technicky ani z jinejch duvodu jsem nechtel drevotrisku a tak jsem to drevo natrel nabilo ale ne uplne kryve... libi se mi, ze z toho koukaj leta (trochu, na druhej pohled)... moznosti je spousta, de o vkus a tak ;-)

Magion

Příspěvek od Magion » 15 říj 2007 09:27

Ja jsem si taky dělal stůl a lak jsem nepoužil, protože mám rád, když cítím rukama přímo dřevo. Když už mám ruce často na stole, tak jsem se nechtěl dotýkat syntetickýho laku, který stejně to dřevo vždycky tak zacpe, umrtví... Jen jsem tu desku navoskoval. Těch vosků je celá řada i lazurovací, takže ze smrku uděláš dojem mahagonu atd....

Je to ale otázka priorit. Lak ti dřevo víc ochrání a budeš tam mít mín fleků po rozlitým čaji... Mě ty otisky na desce nevadí - spíš naopak - mám rád starý, zažitý a prožitý věci.

Jen pro úvahu: není lepší dát klávesy dolů na tu vysouvací desku a mít prostor pro ruce nahoře větší a volný? Já jsem si to tak udělal a jsem spokojenej.(taky zásuvkový mechanismus - drží)

Odpoledne pošlu foto.

vasek

Příspěvek od vasek » 15 říj 2007 10:28

Magion: to zní inspirativně, ale jak si to představuju, tak ty klávesy by byly poměrně nízko - na normální hraní nepohodlný. Anebo kláveska s myší dost vysoko. Každopádně jsem zvědav na fotky.

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2007 10:59

V mem pripade by to asi prohodit neslo. Kvuli nize umistenym klavesam bych si musel nastavit zidli na nizsi polohu a uz bych nemel vyskove reproduktory ve vysi usi. A take bych se moc natahoval nahoru k PC klavesnici.
Take cely ten vysuvny system s lyzinami bych musel udelat masivnejsi, protoze Oberheim vazi pres 20kg a je take po vsech strankach mnohem rozmernejsi nez klavesnice a mys. Dokonce mam dojem, ze by se mi pod stul, mezi nohy na delku ani nevesel.

Ja to bral tak, ze zasadni je mit idealni polohu rukou, nohou a vubec celeho tela pro hrani na klavesach, abych byl schopen hrat se spravnym uhozem. Kdyz mam nekde klavesy moc nizko, tak me z toho boli v zadech. Proto chci dat Oberheim na stul.
Psani na PC klavesnici neni tak dulezite, takze jsem klavesnici dal pod stul.

S tim lakem uplne chapu Magionuv postoj. Je prijemnejsi dotykat se skutecneho dreva, ale me zase vadi mit vsude ty ruzne fleky od hrnicku a upatlana a spinava mista. A u nas navic hrozi, ze mi to deti pocamraji propiskou nebo do toho necim vyryji diry. Lak to prece jen ochrani.

No jeste to zvazim.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 15 říj 2007 11:09

fova: jsem myslel, ze usi by mely bejt MEZI vejskacem a wooferem...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

matucha

Příspěvek od matucha » 15 říj 2007 11:18

fova > proti ryti propiskou a vubec pred detma nedola snad ani kovovej stul ;-) natozpak mekky drevo at uz je osetreny cimkoli ;-)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 15 říj 2007 11:44

cyril: ked ich ma fova horizontalne, tak je to tak trochu jedno, nemyslis?
jihad on riaa & soza.

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2007 11:59

Horizontalne je mam ted nouzove. Na novem stole uz budou postavene, ale to, co rika Cyril slysim poprve. Co ja vim, tak se v odborne literature doporucuje mit vyskovy reproduktor ve vysi usi.
Na to mam optimalizovanou celou studii na predchozi strane.

Mrkni se treba sem:
http://www.hifibitz.co.uk/hifibitz.asp?id=1716
"The speakers should ideally be positioned so that the treble units are roughly at ear level to a seated listener."

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=192191
"Ideally, your front speakers, high-frequency drivers, or tweeters should be positioned at ear level (when you're seated). Our recommended height for the surrounds is above ear level, as soundtracks are likely to be optimized for that location."

Cyril

Příspěvek od Cyril » 15 říj 2007 12:08

fova: pockejme na vyjadreni nekoho povolanejsiho, ale ja zas v zivote neslysel o tweeteru ve vysce usi. Zato jsem slysel, ze drahy bedny maj dokonce v tom miste mezi reprakama diodu a kdyz jsi ve spravny poloze, sviti ti do oci... a dioda asi nebu uprostred tweeteru :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2007 12:12

Cyrile, opravdu si myslim, ze je to tak, jak rikam ja.

Dalsi dukaz:
http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=21742

"Umístěte reproduktory tak, aby při poslechu byl výškový reproduktor přibližně ve výšce uší sedícího posluchače. "

Odpovědět