Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dano

Příspěvek od dano » 22 dub 2008 15:20

fova: v tychto dnoch tiez riesim stol a chystam sa to mat podobne ako ty... nebudem ho vyrabat, mam kvalitny stol, na ktory umiestnim policu a pod neho zasuvku na klavesnicu... jedna otazka: preco si potreboval tak strasne hlboku dosku? nemas potom monitor prilis daleko od oci? nechcel si mat tu hornu policu radsej nad zadnou castou Oberheimu?

fova

Příspěvek od fova » 22 dub 2008 16:36

Pod tou polickou mam dalsi pristroje:

Obrázek

Je tam mikrofonni predzesilovac, sluchatkovy zesilovac a mikrofonni kabely.
Potreboval jsem tak siroky stul proto, abych se pohodlne dostal k ovladacim prvkum techto pristroju. Mezi pristroji a klavesami je cca 10cm mezera.

Negativem celeho tohoto reseni je samozrejme to, ze LCD pak mas prilis daleko od oci. Nejakou dobu jsem to vydrzel se 17", ale dlouhodobe se to nedalo, takze jsem koupil 24" a ted uz je to prijemne.

dano

Příspěvek od dano » 22 dub 2008 17:05

aha... jasne ak tam mas tie pristroje tak to je o inom... ja ich tam neplanujem mat, takze v pohode mozem Motifa zasunut pod dosku...

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 22 dub 2008 18:22

Fova: nemáš problém s tím šuplíkem na klávesnici? Měl jsem kdysi jeden takový stůl a docela jsem měl tendenci se u toho hrbit, takže bolela záda a tak. Jsem vyšší postavy, takže mám křeslo vypumpované nahoru, jak jen to jde a díky tomu jsem měl šuplík skoro na stehnech. Už bych to asi nechtěl.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 dub 2008 18:26

ako som uz pisal, ten kto navrhol hentak ulozenu klavesnicu by mal za trest za nou sedet do konca zivota 8)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 22 dub 2008 18:39

Jako ono to asi není problém u člověka, který u kompu tráví denně max. 2 hodiny.
Ale předpokládám, že většina místních toho času u počítače tráví podstatně víc. A to už člověk přemýšlí jinak.
Měl jsem problémy s klouby na prstech, s loktem a co jsem pořešil sezení, tak tohle časem zmizelo. Opravdu si už na to dávám pozor.

dano

Příspěvek od dano » 22 dub 2008 18:57

EXCOM píše:ako som uz pisal, ten kto navrhol hentak ulozenu klavesnicu by mal za trest za nou sedet do konca zivota 8)
jo jo... taketo klavesnice su tazke zlo... mne sa najviac pacia uplne jdnoduche slim klavesnice aka Jablko
Pavel Vantuch píše:Jako ono to asi není problém u člověka, který u kompu tráví denně max. 2 hodiny.
Ale předpokládám, že většina místních toho času u počítače tráví podstatně víc. A to už člověk přemýšlí jinak.
Měl jsem problémy s klouby na prstech, s loktem a co jsem pořešil sezení, tak tohle časem zmizelo. Opravdu si už na to dávám pozor.
ja som si zabezpecil paradnu stolicku ktora ma take operadla na ruky, ze ked pisem, tak ich mam polozene na nich... dufam ze som to teraz opisal jasne :-)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 22 dub 2008 19:05

ja som si zabezpecil paradnu stolicku ktora ma take operadla na ruky, ze ked pisem, tak ich mam polozene na nich... dufam ze som to teraz opisal jasne
Tak područky to je základ. Loket 90° :wink:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 dub 2008 19:13

dano píše:jo jo... taketo klavesnice su tazke zlo... mne sa najviac pacia uplne jdnoduche slim klavesnice aka Jablko
nehovoril som o klavesnici ale o stolceku-doske na ktorej je polozena.. tak klavesnica co ma fova je skvela.. pracoval som na nej asi 8 rokov... ergonomicke klavesnice su skvele, len si treba na ne zvyknut...

ale vysuvna doska je fest kokotina

dano

Příspěvek od dano » 22 dub 2008 20:01

preco? podla mna zavisi len od toho, ako to mas cele upevnene a nastavene

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 dub 2008 20:30

dano : ten stolcek je hovadina pretoze je nevhodna ergonomicky pre ramena, chrbat a komplet siju... je to riesenie na ukor miesta a preto to stoji za trt.. ako pisal Pavel, je to na kratkodobe sedenie a uz aj pritom ta zacina sija oziabat...

fova

Příspěvek od fova » 22 dub 2008 21:20

Excome (a ostatni): Rozmery stolu jsem dlouhou dobu vymyslel presne podle svoji postavy. Sam sebe jsem zmeril: kdyz sedim na zidli, kdyz hraju na piano, kdyz pisu na klavesnici a z toho jsem vychazel pri stavbe.
Pri psani mam ruce oprene vetsinou vahy o podrucky na zidli a mensi vahou o vyvyseny hrb na klavesnici. Predlokti jsou ohnuta presne o 90 stupnu vuci telu a cele toto reseni povazuji pro sebe osobne za maximalne ergonomicke. Samozrejme, ze bez zidle s podruckami by to neslo.

V detstvi jsem mel vadne drzeni tela, a kdyz sedim dnes nekde spatne a treba se hrbim, tak do 10 minut me boli zada. Tady muzu sedet i 4 hodiny v kuse a nic.

Dalsi vec je, ze jsem pri koupi lyzin i dreva preferoval bytelnost, takze se nemusim bat se o to trochu oprit.

Mozna jste udelali spatne zkusenosti s nejakym mizernym low endovym vysouvacim systemem, ale ja ten svuj povazuji za opravdu dobry.
Naposledy upravil(a) fova dne 23 dub 2008 00:25, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 dub 2008 21:27

LCD sa da dat na rameno .. ked robis muziku das si ho dalej (aby repraky neboli zakryte) .. ked robis na PC (internet,...) tak si mozes monitor vytoahnut blizsie , nad klavesnicu ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 dub 2008 21:36

fova : ak ti to vyhovuje je to len v pohode, mna pri tom strasne bolela vzdy sija a ramena... na mna to nebolo..

fova

Příspěvek od fova » 22 dub 2008 23:37

Bud si to mel v nespravne vysce (kdyz hraju na klavesy, ktere jsou na stojanu dost nizko, za chvili me boli zada) nebo ses nemohl poradne oprit (bud o podrucky nebo jeste lepe o podrucky i klavesnici). Bez moznosti kvalitniho opreni rukou tenhle system nejde pouzivat.

Ale uznavam, ze mit PC klavesnici na stole a mit moznost se u monitoru pohodlne valet je vyssi level :-)

Odpovědět