Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Cyril

Příspěvek od Cyril » 15 říj 2007 12:22

kexik píše: co sa tyka vertikalnej polohy (vzdialenost od zeme) kazdy monitor ma akusticky stred (tiez sa mu hovori sweetpoint); lezi "niekde" medzi basakom a tweetrom; ak je monitor seriozny, mal by mat sweetpoint vyznaceny; niekedy sa pouziva smerova led dioda, kedze oko je zhruba v rovnakej vyske ako ucho, mal by posluchac vidiet svetlo z diody. to je ale uz FEST luxus
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Magion

Příspěvek od Magion » 15 říj 2007 12:26

tady je jedna fotka ze studia
Obrázek

Magion

Příspěvek od Magion » 15 říj 2007 12:35

...no výhledově se chystám stůl upgradovat: chci silnější desku, protože občas když se opřu prohýbá a vzadu taky ukotvit líp nohy, aby stůl pevně seděl a nekýval se na boky.
Jinak výšku beden jsem si nastavil přesně jak chci a i klávesy mi svou výškou naprosto vyhovují. Mám stůl dost vysoko, což mi ale taky vyhovuje, protože měřím skoro 2m.

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2007 12:41

Jak tezke jsou ty klavesy, co tam mas?

Jestli mas monitory ve vysi usi, tak se musis divat na LCD sikmo dolu, coz odporuje zasadam ergonomie. Mel bys mit horni hranu LCD ve vysi oci. Muzes z toho mit problemy se zady.

A nemohl bys trochu opravit ten prispevek s fotkou, aby cela stranka nezajizdela mimo obrazovku?

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 15 říj 2007 14:18

fova píše:Jak tezke jsou ty klavesy, co tam mas?
tuším je to Yamaha AN1x, takže ani nie polovica z tvojho Oberheimu :)

Inak, len tak zo zvedavosti: Aký lak si kúpil? Syntetický, alebo vodou riediteľný?

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2007 14:29

Ja jsem zadny lak nekoupil. Zena ho ma doma, protoze jako hobby dela ubrouskovou techniku a plete kosiky. Myslim, ze je to Sportakryl
http://www.balakryl.cz/index.aspx?idProduktu=19
Je reditelny vodou a mel by byt zdravotne nezavadny.
Proc se ptas?

Myslite si, ze je na to vhodny?

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 15 říj 2007 15:00

Pýtam sa preto, lebo som nedávno riešil podobný problém - vyrábal som si regál do komory v novom byte (na stolík pod klávesy sa ešte len chystám). A moje ekologicky zmýšľajúce srdce silno zaplesalo, keď som objavil vodou riediteľný lak. :D Len jednu nevýhodu má: Aby to nejak vyzeralo, musel som celkovo natrieť aspoň 3-krát a pred každým prelakovaním jemne prebrúsiť.
Ale aj tak naň nedám dopustiť. No a zaťažkávacou skúškou preň boli asi prahy na dverách. Aj v nej obstál, takže pre tvoj stolík by mal byť v pohode.

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2007 15:04

Pred chvili jsem problematiku nateru konzultoval s truhlarem, ktery vyrabi kuchynske linky. Pry pouzivaji vyhradne olej. Je to zrejme proto, ze drevo pak vypada prirozeneji.
Pokud bych chtel pouzit lak, tak doporucoval parketove laky, ktere maji vysokou odolnost proti oteru. Konkretne vyrobek Uzin Pallman Pall-X a nemecky lak Klump.

Jenze pak jsem jeste zavolal zene a ta mi oznamila, ze uz mi tu hlavni desku natrela tim Sportakrylem, takze ja uz to mam vyresene :-)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 15 říj 2007 15:32

Cyril píše:fova: pockejme na vyjadreni nekoho povolanejsiho, ale ja zas v zivote neslysel o tweeteru ve vysce usi. Zato jsem slysel, ze drahy bedny maj dokonce v tom miste mezi reprakama diodu a kdyz jsi ve spravny poloze, sviti ti do oci... a dioda asi nebu uprostred tweeteru :)
Souhlasím s Cyrilem. I já mám takhle výšku beden ve studiu.

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 15 říj 2007 15:34

To fova: To je hezký, že si se takhle do toho pustil. Já jsem chtěl stůl z masivu, ale nebudu na něj mít peníze. Raději je vrazím do gearu. Takže půjdu do lamina. S tou Ergonomií to řeším taky, tak jsem zvědavej na tvoje řešení...

kexik

Příspěvek od kexik » 15 říj 2007 16:01

pokial je tam dioda, alebo inak oznaceny sweetpoint, tak ten ma byt vo vyske usi, presnejsie v pripade diody vo vyske oci (co je asi jedno :) )
v pripade predovsetkym hifi bedni je to oriesok, hifi stlpovky byvaju urobene tak, ze je sweetpoint naozaj na vyskaci. ide o to, kam mieril meraci mikrofon vyrobcu bedne a v akom bode teda hra bedna rovno.
dat si vyskac trebars A2031 do vysky usi znamena liftnut vysky o par dB, bez debaty

fova

Příspěvek od fova » 15 říj 2007 16:28

Jestli to chapu spravne, tak chces rict, ze u hi-fi beden by mel byt vyskac ve vysi usi a u monitoru ucho nekde mezi vyskacem a basakem?

Muzes mi dat odkaz na nejakou stranku, kde se tohle pise?
Moc se mi totiz nechce tomu verit.

Tady napr. Yamaha ke svym studiovym monitorum doporucuje poslouchat monitory s vyskacem ve vysi usi!

http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/Con ... 44,00.html

APPLICATIONS
STEREO SETTING

For both stereo and surround mixing your position in relation to the main front speakers – the "sweet spot" as it's often called – should be one apex of an equilateral triangle. In other words your distance from either speaker should be the same as the distance between the two speakers. The speakers should also be "toed in" to the corresponding 60° angle so that the drivers are aimed directly at the listening position. The height of the speakers should be such that the tweeters are roughly aligned with your ears (this is because high frequencies are the most directional).

Obrázek

Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 15 říj 2007 16:34

OK, Yamaha ekvalizuje v tom pripade na vyskac... opakujem, ide o to, kde hra bedna rovno. je to z principu vzdy jeden, eventualne niekolko diskretnych bodov. ale ze je to v ose vyskaca, nie je nijake pravidlo, v pripade vyssej deliacej frekvencie to byva casto dokonca osa basaku
myslim ze v tej povestnej sykorovej serii v AR o tom bude jedna kapitola

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 15 říj 2007 17:50

ze jeste rypu - nechtel jsi drevotrisku aby to bylo bytelne kvuli klavesam a koupis mekky drevo, na kterym je videt i to, kdyz po nem prejedes nehtem. No, aspon kdyz ty klavesy obcas oddelas, tak tam budes mit znacky, kam je zase polozit :-)

sorry, ale jenom jsem si to predstavil, taxem to musel napsat ;-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 říj 2007 18:16

tiez som mal vzdy pozit , ze kazdy reprak ma akusticky stred a ten ma byt vo vyske usi .. a ten je vacsinou medzi vyskacom a stredakom ..

Odpovědět