Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 16 říj 2007 17:21

fova píše:Drevotrisku jsem nechtel z nekolika duvodu:
...
2. Dle meho soudu je neesteticka - pusobi umelym dojmem
...
No tak to ťa asi teraz rýchlo vyvediem z omylu. Nechal som si urobiť vstavanú skriňu z drevotriesky. Raz ku mne prišiel sused (rómsky spoluobčan :-)) a pri pohľade na ňu uznanlivo kýval hlavou, že ako je to drevo kvalitne vypracované a tie spoje - skoro ani nevidieť, kde je to lepené. No proste úžasne kvalitne urobená robota - a on vraj vie čo hovorí, veď tri roky pracoval s drevom. :lol:

peteness

Příspěvek od peteness » 16 říj 2007 18:14

No jako drevotriska s povrchem z lakovane kvalitni dyhy je maximalne esteticka. Do obyvaku bych nic jineho nechtel. Tohle je ale problem vubec sehnat, natoz zaplatit.

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2007 00:24

I drevotriska se da udelat velmi hezky. Zvlast ta s tou dyhou musi byt zajimava.
Ja jsem myslel na tu nejlevnejsi, spotrebitelskou s lesklym laminem. Z te mam dojem, ze je to neco jako umela hmota, kdezto drevo na me pusobi prijemne.

Dnes vecer jsem zase lakoval Sportakrylem. Velka deska uz ma na sobe treti vrstvu (natiram jen horni plochu a boky, spodek ne) a ostatni desky maji za sebou prvni vrstvu. Zitra je ceka prebrouseni smirkem a jeste jedna vrstva.
Tim s lakovanim koncim.
Sportakryl vytvari povrch, ktery neni neprijemne leskly ( u dvou vrstev) a nenarusuje tak esteticky dojem z toho dreva. Az teprve u te treti vrstvy to zacalo byt leskle.

hondzykk

Příspěvek od hondzykk » 17 říj 2007 00:38

nalakuj to i zespoda pac by se mohlo stat ze se zkrouti ::: nasaje vlhkost z jedny strany vic nez z druhy ::: staci jedna vrstva popr dve

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 říj 2007 00:42

ja mam v dome vsetky zarubne (mozno aj dvere?) z drevotriesky + dyha .. vyzera to dobre .. ale dost sfusovane to je miestami .. mozno probem prevozu ..

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2007 00:47

hondzykk píše:nalakuj to i zespoda pac by se mohlo stat ze se zkrouti ::: nasaje vlhkost z jedny strany vic nez z druhy ::: staci jedna vrstva popr dve
:shock: Hmm. To zni logicky. Tak asi to natru alespon jednou vrstvou i zdola.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2007 10:09

Hele, super tema, budu v dohledne dobe resit totez, i kdyz nechtene, puvodne jsem v tom mel jasno.

Ikea je bohuzel out - uz nedelaji zadny rozumny prac. stul. Super, ze si do toho sel takhle z gruntu - reknu Mise, ukazu fotky a ona mi ho udela;))

Jedna poznamka k vyscce masteru: povazuji se celkem za fajnsmekra co se tyce polohy klaves s kladivkovou mechanikou. Vyzkousel jsem uz fakt hodne moc poloh a vysledek je, ze klavesy potrebuji max. ve vyscce 5cm nad deskou stolku, tj. pokud bych chtel jit vazne do stolu, co bude mit idealne polozenou desku o 10 cisel nize, nez je standardni delka nohy. Oberheim na tom bude asi podobne, co muj GEM, tj. je celke vysoky. Jakmile dam klavesy primo na desku, tak uz jsou moc vysoko a nedokazi udelat uhoz rameno-loket prst, to musim pokazdy nadskocit;))

Napadly mne sroubovaci nohy, maji je vsude, ovsem 300kc/kus je darda. Takze pro me nejvetsi stopka je, ze vim presne, jaky potrebuji stul (presne jako ty), ale vyska klaviatury me brzdi. Poslednim favoritem je deska z plastu/skla max 5cm silna, ovsem zase bude hnusna, jedine sehnat nejakou cernou.

BTW, kam planujes, ze si polozis papiry/noty/tuzku?
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2007 11:38

upman píše:Jedna poznamka k vyscce masteru: povazuji se celkem za fajnsmekra co se tyce polohy klaves s kladivkovou mechanikou. Vyzkousel jsem uz fakt hodne moc poloh a vysledek je, ze klavesy potrebuji max. ve vyscce 5cm nad deskou stolku, tj. pokud bych chtel jit vazne do stolu, co bude mit idealne polozenou desku o 10 cisel nize, nez je standardni delka nohy. Oberheim na tom bude asi podobne, co muj GEM, tj. je celke vysoky. Jakmile dam klavesy primo na desku, tak uz jsou moc vysoko a nedokazi udelat uhoz rameno-loket prst, to musim pokazdy nadskocit;))
Jak uz jsem psal drive, polohu rukou pri hrani jsem si pred stavbou stolu dukladne promeroval, takze me by ten muj stul mel vyhovovat.
Jinak bys mel asi napsat konkretni cisla, abych pochopil, jak to myslis. Stoly se delaji v ruznych vyskach.
Zidle, kterou mam, je vyskove stavitelna, takze drobne nedostatky ve vyssce masteru muzu doladit takhle.
upman píše:BTW, kam planujes, ze si polozis papiry/noty/tuzku?
Doposud jsem mel klavesy na stojanu a za nimi notovy stojanek. Ted budu muset sehnat neco, co se polozi jen na stul mezi Oberheim a ten vyvyseny stolecek. Mozna si pamatujes takove ty stojanky na cteni knih, co jsme pouzivali pred revoluci jako male deti. Tak po necem takovem se podivam.
Samozrejme, ze kdyz budu hrat, tak mi to bude stinit monitor, takze to bude muset byt premistitelne.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2007 12:04

:) neber prosim moji poznamku jako kritiku. Jak rikam, navrhem stolu jses uplne presne tam, kde chci byt i ja, ovsem uz jsem to zkusil a me to nevyhovuje :(. Stul jsem teda nemeril, ale je to presne asi to, co jsi kupoval ty v Bauhausu, ja mam nohy z Ikea, myslim ze 60cm, ale nejsem si uplne jisty, proste je to vysoky jako muj stul v praci, v kanclu, u zakazniku, proste asi nejaky standard;)

Co bych chtel jeste ja, je mit desku sirsi, ve stredu vyrizlou, abych se ke stolu dostal a na bocich misto pro korg padkontrol a novation SL37 - mit vsechno po ruce, to by ale byla parada;))

Kazdopadne diky moc za ty fotky a hlavne za info o Bauhasu + kratke nozicky, dost jsem zatim vaznul na tom, ze sem nevedel, kde je vzit. Stavbu stolu davam pristi tyden, tak poslu taky nejaky foto.

Planujes mit vedle stolu jeste jiny stul na psani/uceni co ja vim? Noty se daji vyresit, ale tohle asi ne....

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2007 12:12

Hele ja porad nerozumim, co ti nevyhovuje? Zkus mi to nejak vysvetlit.
Kdyz se mi bude zdat, ze je keyboard vysoko, tak si proste dam zidli vys a je to.

Ty nozicky jsem nekupoval v Bauhausu, ale v OBI.

Tohle je stul do studia a zadny jiny tam neplanuji. I s ostatnim nabytkem chci byt dost opatrny, abych si negativne neovlivnil akustiku.
Mozna ze nebudu mit pod stolem ani kontejner kvuli nedostatku mista, ale o kus dal, v te mistnosti budou dve nizke skrinky na mikrofony, kabely, ale i kancelarske veci, jako jsou sanony.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2007 12:29

fova píše:Hele ja porad nerozumim, co ti nevyhovuje? Zkus mi to nejak vysvetlit.
Kdyz se mi bude zdat, ze je keyboard vysoko, tak si proste dam zidli vys a je to.
Tak priklad: vezmi si stojan, dej si keyboard do stejne vysky (tj. stejne jak to bude na stole) - urcite si to ale uz udelal. Pokud ti to vychazi na 67cm, coz je vyska meho stolu, tak ti vrele zavidim, me tahle vyska nesedi, potrebuji mit klavesy v 59cm, abych mel idealni (lehky) uhoz, tj. musel bych uriznout nohy;))

Vysroubuj si zidli jak chces a zahraj si. Pokud ti opravdu sedlo presne 60+sirka tvoji desky, tak vazne zavidim.

S tim vedlejsim prostorem - ptam se ciste proto, ze to je vec, kterou chci na novym stole vyresit. Posledni dobou totiz si zapisuji spoustu poznamek a zaskrtavam knizky - a presne mi chybi misto, kam bych mohl polizit A4 a v pohode do ni psat.

BTW: diky, uz mam bordel v OBI, Bauhause, Baumax, Hornbach, stavime barak;))

BS

Příspěvek od BS » 17 říj 2007 12:31

FOVA> v manualu u Adamu ale neni napsany, ze ma byt usi ve vysce vyskace.

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2007 12:53

2 Upman: Sorry, ale ja ti porad nerozumim. :lol:
Mrkni se na stranu 1 tohoto tematu, kde je obrazek meho stolu s rozmery a zkus mi to vysvetlit jeste nejak jinak.
Ja urcite nebudu mit klavesy ve vysce 60, ale pres 80cm.
Nozicky, ktere jsem koupil, jsou 80cm vysoke, ale v OBI maji i jine vysky, takze si tam muzes vybrat. Podle meho planku mely byt 75cm dlouhe, ale ty tam zrovna nemeli.

Prostor na psani na A4 bude, kdyz trochu odsunu mys stranou, mezi klavesnici a mysi. Ta deska je totiz luxusne velka.

2 BS: Ja jsem to tam cetl. Muzu se tam vecer jeste jednou podivat a ocitovat to tu. Co je tam podle tebe?

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2007 13:19

Grrrrr, uz to mam a velike sorry. Ta sh*t proxyna, pres kterou v praci jedu, mi neukazala to schema :( Ach jo, kurna sopa, z toho bych se pod....

V tom pripade ciste k planku - presne delku nohou jsem mel na mysli v mem pripade, proste mi standardni nohy nevyhovuji (asi mam 80, co ja vim, vecer to doma muzu zmerit). Takze jedine, co me napadlo, je uriznout je, protoze pokud se na zidli vysroubuji vys, tak se mi zase spatne sedi....

Kazdopadne velike sorry :( pisek na hlavu a f*ck o** proxyne

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2007 13:26

A proc se ti na ni spatne sedi?
Jakoze mas uz nohy ve vzduchu?
Pak je lehka pomoc:
Moje oblibena Ikea prodava tuhle stolicku za 169Kc:

Obrázek

A maji tam i nizsi

Odpovědět