Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 říj 2007 13:32

:D to fakt ne, nohy ve vzduchu jen tak nemam, mam 185cm, spis mam trabl kam s kolenama. Jde ciste o pedaly. Kdyz uz sem si poridil profi 3-pedal, tak ho chci vyuzit, alias mit nem cit. Dokonce mam i par pian, ktere s vicepolohovyma pedalama super pracuji. No a kdyz mam zidli nahore, tak neslapu poradne jenom spickou, ale musim na to hamtat. U syntaku mi to neva, je to jen on-off, ovsem u piana me to irituje. Navic je to nepohodlne.

Je to asi take dano tim, jak normalne sedim - preferuji sedet co nejniz. Tak jako tak jsem zvedavej, jak se ti u stolu bude delat s poradnou kladivkovou mechanikou ala Ober....
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

BS

Příspěvek od BS » 17 říj 2007 14:01

fova píše:2 BS: Ja jsem to tam cetl. Muzu se tam vecer jeste jednou podivat a ocitovat to tu. Co je tam podle tebe?
Podle toho co si pamatuju se tam psalo, ze ucho ma byt mezi vyskacem a basakem. Stejne tak to bylo i v manualu u mych starych Alesisu.

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2007 14:02

OK, vlozim sem text z toho manualu

BS

Příspěvek od BS » 17 říj 2007 14:08

ok, jestli mas moznost tak to pastni...

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 00:14

Strana 6 navodu, prvni veta nahore:

"The Tweeter should be positioned approximately at the height of your ears."

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 00:18

Dnes vecer jsem stul dokoncil a tady jsou fotografie:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 00:32

A ted nejaky komentar:

Celkove jsem se stolem spokojeny. Nacrtek byl dobre promysleny a stul splnuje ucel, pro jaky jsem ho stavel. Teprve kdyz jsem ho videl v realu, tak jsem se zhrozil nad tim, jak je velky. Ale jsem za to rad. Vyskace jsou presne ve vysi usi.

Prece jen ma ale urcite nedostatky, z nichz nektere jeste musim opravit:
1. System volne stojicich nohou je nedostatecny pro celkovou stabilitu. Staci trochu do stolu strcit a rozechveje se. Budu muset 2 nohy vedle sebe vystuzit uhloprcnymi vzperami. Asi to budou kovove pasky, ktere prisroubuji k noham.
2. Jestli si dobre vzpominam, tak v OBI meli nohy dlouhe 70 a 80cm. Muj planek pritom pozadoval 75cm. Vzal jsem ty 80-ky a tech 5 cm navic je hodne znat. Mam nohy ve vzduchu a budu si muset pod ne davat stolicku. Asi si nejakou vyrobim, aby se mi na ni vesly i pedaly.
3. Monitor je ted pomerne dost vzdaleny od oci. Budu muset zvetsit velikost pisma. Casem chci stejne misto soucasneho 17" minimalne sirokouhly 19" nebo vetsi.
4. I kdyz vyjedu se zidli na jeji nejvyssi polohu, tak klavesy jsou stale jeste dost vysoko,. Pri hrani mam predlokti ve vodorovne poloze a pritom by melo byt mirne sklonene dolu, smerem ke klavesam. To je zase ta chyba s tou 80cm nohou. Ale neni to zas takova zavada. Nejsem zadny velky pianista.

Jinak spokojenost.
Naposledy upravil(a) fova dne 18 říj 2007 00:43, celkem upraveno 1 x.

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 18 říj 2007 00:39

vypada hezkej, velkej docela je, ale pro nas, bordelare, je tam malo mista :-)

jinak ja v nejakem hobbymarketu videl i o dost tlustsi nohy s vetsi zakladnou, takze by asi mely i vetsi stabilitu. az me na te fotce prekvapilo, jak jsou ty tvoje tenky. ale mozna ze zase fotka klame

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 00:47

Mozna ze silnejsi nohy by to zlepsily, ale uhlopricne vzpery budou 100%-ni.

A Adamy mozna dam jeste vys, aby Oberheim netvoril nejake nezadouci odrazy.

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 18 říj 2007 01:52

rozpěry budou účinny, to je jasný

vasek

Příspěvek od vasek » 18 říj 2007 08:48

Taky mě hned napadlo, že nohy nebudou úplně stabilní. Jinak pěkný, kdybych měl něco vytknout, tak a) bedny jsou moc blízko sebe b) výškovej rozdíl mezi počítačovou a midi klávesnicí je obrovskej. Pokud si budu něco takovýho stavět (jakože asi taky), tak si dám MIDI klaviaturu dolů, protože je vysoká, narozdíl od počítačové, která je tenká - tudíž výškovej rozdíl nebude tak velikej.
Každopádně díky za inspiraci.

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 09:04

AD A: Hmm, mas pravdu. Stul ma delku 140cm a puvodni plan byl ten, ze ta horni deska bude mit take 140cm. Jenze takovou zrovna v OBI nemeli, tak jsem vzal 120cm dlouhou.
To je tak, kdyz clovek dela kompromisy - jako s tou delkou noh.

Pri kritictejsim poslechu to muzu resit alespon tak, ze si zasunu klavesnici a sednu si bliz. Tim vznikne idealni rovnoramenny poslechovy trojuhelnik mezi bednama a mou hlavou.

AD B: Ona i ta klavesnice k PC muze byt docela vysoka. Ta moje ma vysku 8cm, ale Oberheim ma samozrejme 2x tolik. Takze zalezi na tom, co mas za vybaveni.

Moc si ale nedovedu predstavit, jak bych pripevnoval Oberheim na vysuvny stolek, kdyz ma pres 20kg a je velmi dlouhy. Podle me by se ten stolek utrhl. Muselo by to byt neco, co bude stat primo na zemi a bude to popojizdet na koleckach. Kdyz bys nehral na klavesy, tak bys to proste zasouval pod hlavni desku.

Problem tohoto reseni je v tom, ze vysoky master keaboard nebo syntak te bude nutit mit zidli vyskove nastavenou pomerne nizko, protoze jinak pod klavesy nedostanes nohy. No a tim padem budes mit vysoko k PC klavesnici, ale hlavne budes mit asi usi jinde nez jsou vyskace monitoru. Monitory bys mohl snizit tim, ze je postavis primo na stul, ale to bude mit nezadouci vliv na zvuk. Od desky stolu budou vznikat matouci odrazy.

V kazdem pripade doporucuji provest dukladne promereni tve postavy pri posezu a tveho vybaveni a pokusit se to cele nasimulovat, nez zacnes stavet. Tak nejlepe vychytas pripadne mouchy.
Pro me bylo klicove mit master keyboard v prijatelne vysce na hrani a mit vyskace ve vysi usi. Podle toho jsem pak prizpusoboval vse ostatni.

vasek

Příspěvek od vasek » 18 říj 2007 09:36

fova: rozumím, Oberheim je velká kráva a muselo by se to řešit od začátku jinak (kdyby měl být ve výsuvné polici). Akorát nesouhlasím s jedním "vstupním údajem" a to je to, že když budu hrát na klávesy, tak je mi celkem jedno, jestli mám výškáč v té nebo oné výšce. Když hraju, soustředím se na hudbu a zvukový detaily, jako umístění výškáče, nevnímám. Takže ať má být ucho ve výšce výškáče nebo někde jinde, ladil bych to tak, aby to sedělo při práci s klávesnicí a myší.
No ale to už je trochu akademická debata...

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 10:19

Souhlas. Pri hrani uz to neni kriticke, ale pak bys musel pro hrani mit nastavenou jinou vysku zidle nez pro poslech. Moc by se mi nechtelo pokazde to prestavovat a hledat vhodnou polohu, aby me po chvili hrani treba nebolely zada.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 18 říj 2007 11:18

fova: podle me je tam problem i s dostupnosti sluchatkoveho preampu a goldmiku... metoda tzv. zalomene ruky neni zrovna idealni. jinak se priprav na to, ze ty vzpery mezi nohama ti trochu pomuzou, ale zdaleka to nevyresi (ne)stabilitu (este k tomu, dyz tam mas takovej keyboard..) ja sem otazku stolu taky resil a nakonec sem si poridil masivni kancelarsky stul s velkou plochou a mohutnyma bocnicema. ani se nehne ;-) ale je pravda, ze takovej stul uz stoji relativne hodne penez..

Odpovědět