Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2007 11:20

fova : ja mam na razkovych lyziach tak 20-30kg servery mozno aj viac .. dvaja to tam musime davat .. sam to nezdvihnem .. a v pohode to drzi ..

Hubert : ty si nemal tu MC2000 na tom tvojom sufliku v robote ?

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 11:58

nick_valensi píše:fova: podle me je tam problem i s dostupnosti sluchatkoveho preampu a goldmiku... metoda tzv. zalomene ruky neni zrovna idealni
Prijde mi, ze ty fotky to trochu zkresluji. Mezi Goldmikem a klavesami je 10 cm mezera a v pohode se to da ovladat. Vcera jsem to zkousel.
Proto jsem prave potreboval takhle sirokou desku, abych se k tem pristrojum dostal.
Dalsi moznost by byla udelat tu policku s monitory vyssi, ale pak by zase monitory byly moc vysoko.
nick_valensi píše:jinak se priprav na to, ze ty vzpery mezi nohama ti trochu pomuzou, ale zdaleka to nevyresi (ne)stabilitu (este k tomu, dyz tam mas takovej keyboard..) ja sem otazku stolu taky resil a nakonec sem si poridil masivni kancelarsky stul s velkou plochou a mohutnyma bocnicema. ani se nehne ;-) ale je pravda, ze takovej stul uz stoji relativne hodne penez..
Dnes se pokusim na to koupit nejaky material a pak dam vedet, jak jsem dopadl. Ale verim, ze to pomuze.
Ten stul ma dobrou nosnost - kdyz jsem na nej polozil Oberheim, tak se nijak neprohnul, ani nezacal ujizdet do stran. Proste se tvaril, jako bych na nej nic nepolozzil.
Pouze, kdyz se do nej strci z boku (at uz tam Oberheim je nebo ne), tak ty nozky asi zapruzi nebo co a rozechveje se.

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 18 říj 2007 12:23

na uplny odstraneni pruzeni bys ale potreboval rozpery asi i na delsi strany toho stolu. Jak rikam, ty nohy maji maly zakladny pro prisroubovani ke stolu... Idealni je ta konstrukce se svarovanych profilu. ja se na tom ucil svaret :-))

elektri

Příspěvek od elektri » 18 říj 2007 13:40

fova: dej si ty vzpěry po stranách našířku a dozadu jednu na délku a musí to být stabilní.

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 14:49

Ja to chci mit HOOODNE stabilni :-)

Takze chci dat dve uhlopricne krizem mezi zadni nohy a pak jednu uhlopricne mezi bocni nohy vlevo a jednu uhlopricne mezi bocni nohy vpravo.
Zatim to vidim na nejake kovove pasky, ktere prisroubuji k provrtanym noham.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 říj 2007 16:13

fova : otazne je , kolko to pomoze .. asi to ale treba len vyskusat .. na drevenych stojkach z ikei mi tie "krize" celkom pomohli ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 18 říj 2007 16:21

fova: koukam, ze si stul poresil skoro stejne jako ja me jen na nem vadi ty blizko umistene monitory u sebe ty to budes mit dost podobne psal si ze snad 140cm sirka ja ho mam 120cm takze to uz neni takovy rozdil ty ho mas zas hlubsi takze ses od monitoru dal. Ono to asi ani jinak vyresit neslo mam to stejne poskladany jak ty bedny monitor mix dole klapky pod tim klavesnici a jeste jeden vysupovak na virus desktop a dole PC.

fova

Příspěvek od fova » 18 říj 2007 16:34

Ja je mam take od sebe 120, protoze ta horni deska je kratsi nez ta hlavni deska. Uz jsem tu byl za tu prilisnou blizkost peskovan :-)
Precti si tech poslednich nekolik prispevku.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 18 říj 2007 17:15

2 fova: diky moc za obrazky, ses machr a moje obr inspirace (resp. co se tyce kutilstvi, tak te opisuje moje zena, kdyz mi dela veci;)))).

S tema nohama jsem si to myslel. Ja pujdu do 80, ale 5 cisel uriznu. Jinak co se tyce tech noho, koukal jsem na ne v OBI a v Ikea jsou sirsi - myslis, ze to bude mit vliv, nebo to bude chtit stejne vyztuzit?

Kazdopadne s tou vyskou klaves je to jak sem rikal;( sakra, ze musi byt kvalitni master vzdycky takhle vysokej....
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

fova

Příspěvek od fova » 19 říj 2007 00:05

Ty moje nohy maji prumer 3 cm a jedna stala asi 120Kc, jestli si to dobre pamatuji.

Dnes jsem byl v OBI pro material na vystuzeni a zjistil jsem, ze tam maji i poradne nohy o prumeru asi 8cm a s obrovskou zakladnou na prisroubovani. Jenze ta nejlevnejsi stala 700Kc, ostatni se blizily 1000Kc/kus :-)

Ja jsem koupil tyhle hlinikove pasky s nastrikem tmavou barvou. Bylo to dost drahe - celkem skoro 1000Kc. Ale porad levnejsi, nez ty maxi nohy.

Obrázek

No a takhle to nakonec dopadlo:

Obrázek

Byla to docela fuska. Jeste v 11 vecer jsem provrtaval nohy vrtackou. Sousedi si asi uzili.
Nejprve jsme dali se zenou krize jen na ty boky vlevo a vpravo a stabilita se dost zlepsila. Rikal jsem si, ze s tim uz bych se asi smiril. Nicmene pri drcnuti do stolu z boku se to stale jeste trochu pohybovalo.
Tak jsme se zenou uz tesne pred 11 hod. doplnili i ten kriz dozadu a pak prisel zaverecny test...

STUL SE ANI NEHNUL! :-)

Tak ted jsem konecne spokojeny.

Jeste jsem specialne pro tebe vyfotil, jak to budu delat s notovym stojankem, protoze ses na to ptal:

Obrázek

Z bezneho notoveho stojanu jsem sundal horni dil a pri hrani si ho opru o monitor.
Naposledy upravil(a) fova dne 19 říj 2007 00:08, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 říj 2007 00:08

fova : keby si mal priehladny stojan , videl by si viac na monitor ..

fova

Příspěvek od fova » 19 říj 2007 00:24

No a jeste se to slusi uzavrit bilanci celkovych nakladu:

Nohy velke - 480Kc
Nohy male - 280Kc
Konzole pro pripevneni pohybl. stolku - 60Kc
Spoj. material celkem - 100Kc
Desky celkem - 1850Kc
Kolejnice - 200Kc
Hlinikove vystuhy - 950Kc
Lak Sportakryl - 100Kc

CELKEM - 4020Kc

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 19 říj 2007 11:10

Hmm, s tím vystužením je to dost podivný. A imho cena/design/využitelnost... nevím.

Jenom pro zajímavost: http://www.bodyia.cz/fotky/studio/table_800_2.jpg je stůl u mě doma. Zaklad IKEA Frederik (?) 140 x 75 s šuplíkem 2500, polička IKEA Lack 500, stojany na poličku (původní uchycení Lacku tuhle zátěž nezvládne) a monitory z Hornbachu cca 600 (je to to samý, co mám na klávesy). Ke stolu se dělá za pár stovek i výsuv pro klávesnici, má ocelovej rám a z boku vypadá velmi light = opticky nezabírá prostor ( viz http://www.bodyia.cz/fotky/studio/all_800_2.jpg ) plus se na něj výborně vážou kabely.

Nechci tu vést negativní polemiku, předchozí dva stoly jsem měl taky postavený přesně na míru by myself, baví mě to vymýšlení a hobby práce, z hlediska použitelnosti a hlavně designu se ale už příkláním spíše k profi řešením.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 19 říj 2007 11:26

musim souhlasit s bodyiou.. podle me je naprd, chtit natlacit pred monitor tak obrovskej keyboard a zabrat tim defacto 100% pracovni plochy.. jasne, kazdemu vyhovuje jinej zpusob prace, ale tohle mi pride proste jako prilis kompromisu na jednom miste.. idealni by byl stul ve tvaru pismen L nebo nejaky pojizdny stojan na keyboard..

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 19 říj 2007 11:35

Nevím. Osobně bych, když už, radši investoval do těch noh. Chtěl jsi masiv, aby to vypadalo. No, musím říct, že ty pásky mě dost vystrašily. Čekal jsem úzký železný pásky, nebo něco takovýho. Ještě rohy těch pásků trčí za tou nohou ven, to je tak na rozříznutí tvé nohy...

Jak píše bodyia, je to tvůj stůl, tak hlavně, že jsi spokojený. Ale já bych to asi řešil jinak.

Odpovědět