Novy stul

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
fova

Novy stul

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 00:56

Dlouhou dobu jsem patral po nejakem hodne velkem pracovnim stolu, ktery by nahradil muj soucasny pidi stolecek...

Obrázek

...ale nic jsem nenasel.
I moje oblibena Ikea me tentokrat zklamala.
Hlavni problem je v tom, ze chci rozmer desky 140x80cm a tak velke pracovni stoly se proste nedelaji. Toto jsou spise obvykle rozmery kuchynskeho stolu. Tak velky stul chci proto, abych dopredu mohl polozit Oberheima a dozadu dat na dalsi vyvyseny mini stolek bedny a LCD. Do prostoru pod ministolek dam preampy, sluch. zesilovac, atd.
Hodne zhruba by to melo vypadat nejak takhle, ale ten mini stolek bude podstatne nizsi nez na obrazku a dole nebude ten odkladaci prostor:

Obrázek

Take to musi byt dost bytelne kvuli tomu Oberheimu, takze moc neprichazi v uvahu drevotriska.
Kupovat vylozene kuchynsky stul z masivu se mi nechtelo.

Tak jsem se pustil do vyroby svepomoci :D

Dnes jsem byl koupit v OBI zelezne nozicky a to jak na stul (80-ti centimetrove), tak na horni mini stolecek (10-ti centimetrove). OBI nema na Internetu katalog zbozi, takze jsem nasel pro vasi predstavu neco podobneho u jineho prodejce:

Obrázek

Jeste se do OBI chci vypravit pro desky z masivu, ktere jsem tam dnes nasel, ale nemel jsem s sebou dost penez - desku 140x80x2,5cm tam maji za 1400Kc a desku 140x30x1,8cm za 200Kc.
Myslim, ze jsou nemorene a nelakovane, takze s tim jeste budu muset neco udelat.

Pak jeste budu muset nekde koupit system pro klavesnici a mys. Chci to vyresit deskou na kolejnickach, ktera bude zajizdet pod stul, abych mel primy pristup k Oberheimu. Musi to byt pomerne velke, protoze mam Microsoft Natural Keyboard, ktera je dost rozmerna.

Celkove naklady na stul bez kontejneru odhaduji na 2500Kc.
Za tak male penize bych hotovy stul poridil maximalne z tenke drevotrisky a navic pro me rozmerove vyhovujici.

Casem sem prihodim nejake fotky, jak pokracuji s vyrobou... ;-)
Naposledy upravil(a) fova dne 14 říj 2007 21:53, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 říj 2007 01:44

Jen poznamka - stoly 140x80 se delaji naprosto bezne, i vetsi, asi jsi mel nejakou extremni smulu pri hledani ;) (pred dvema roky jsem si presne tenhle rozmer kupoval a vyber byl celkem siroky). Ale stul, ktery by cloveku vyhovel po vsech strankach, je skutecne problem sehnat. Takze pridam par tipu, treba se budou hodit:
V Ikea se daji koupit stolove desky temer jakekoliv velikosti a tloustky. Dalsi zajimava alternativa je kuchynska deska. Na spodek bud nozicky, jak pises, nebo kontejnery.
Jinak co se tyce desky na klavesnici a mys, doporucuji nasledujici clanek - http://www.zive.cz/Titulni-strana/Stul- ... fault.aspx

Preju pevnou ruku pri vyrobe ;)

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 13:04

Kermitak píše:Jen poznamka - stoly 140x80 se delaji naprosto bezne, i vetsi, asi jsi mel nejakou extremni smulu pri hledani ;)
To je zajimave. Krome kuchynskych stolu z masivu za pomerne dost penez jsem dost dlouho nic nemohl najit a to jak v kamennych obchodech, tak v internetovych.
Ale ted uz je to jedno, zacal jsem s tou vyrobou.
Kermitak píše: V Ikea se daji koupit stolove desky temer jakekoliv velikosti a tloustky. Dalsi zajimava alternativa je kuchynska deska.
V OBI uz mam tu desku vyhlidnutou. Mam doma kompletni katalog Ikey a myslim, ze tenhle rozmer desky ke kuchynskemu stolu nevedou. Co se tyce desky pro kuchynske linky, tak ta je obvykle z drevotrisky a to ja nechci. Oberheim a vsechno ostatni vybaveni je dost tezke a nohy by se pri neopatrnem narazu do stolu mohly z drevotrisky vylomit.
Kermitak píše:Na spodek bud nozicky, jak pises, nebo kontejnery.
Jeste nemam presne doreseny design budouciho studia, takze u stolu nechci mit kontejnery na pevno, ale pohyblive, abych je mohl dat podle potreby vpravo nebo vlevo nebo uplne mimo stul.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 říj 2007 14:49

fova píše:
Kermitak píše:Jen poznamka - stoly 140x80 se delaji naprosto bezne, i vetsi, asi jsi mel nejakou extremni smulu pri hledani ;)
To je zajimave. Krome kuchynskych stolu z masivu za pomerne dost penez jsem dost dlouho nic nemohl najit a to jak v kamennych obchodech, tak v internetovych.
Ale ted uz je to jedno, zacal jsem s tou vyrobou.
Je toho dost, ja kupoval na www.manutan.cz, jen pro zaznam, az nekdo v budoucnu bude resit podobny problem.
fova píše:V OBI uz mam tu desku vyhlidnutou. Mam doma kompletni katalog Ikey a myslim, ze tenhle rozmer desky ke kuchynskemu stolu nevedou. Co se tyce desky pro kuchynske linky, tak ta je obvykle z drevotrisky a to ja nechci. Oberheim a vsechno ostatni vybaveni je dost tezke a nohy by se pri neopatrnem narazu do stolu mohly z drevotrisky vylomit.
No pokud tim neopatrnym narazem myslis usilovne mlaceni dvacetikilovym bac-hamrem, pak by se to mozna skutecne vylomit mohlo ;) (vyzkouseno, je to pevny jak blazen). Ale ok, masiv je masiv, dej vedet, jak postupujes, planuju neco podobneho.

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 21:49

Tak hlavni dily jsou doma:

Obrázek

Uplne dole je hlavni deska stolu, dlouhe nohy lezi na desce, ktera se bude vysouvat zpod hlavni desky a bude na ni klavesnice a mys a posledni deska, na ktere lezi kovove lyziny bude ten vyvyseny mini stolecek na 10-ti centimetrovych nozickach.

Pro lepsi predstavu jsem pouze pro fotografii slozil dily provizorne dohromady:

Obrázek

V dalsich dnech bude nasledovat srazeni hran a natirani vsech desek bezbarvym lakem.
Naposledy upravil(a) fova dne 14 říj 2007 23:04, celkem upraveno 1 x.

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 14 říj 2007 22:08

uprimne - beru, ze chces za kazdou cenu masiv, beru i ten stolek pod monitor z masivu, ale ten suplik, to uz je na mne moc :-)

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 22:41

Za prve, ta deska stala v akci 70Kc, tak nebylo co resit.
Za druhe, drevotriska je vyrazne tezsi nez masiv takze drevotriskova deska by pri vysunuti zbytecne svoji vahou namahala kolejnicky.
Za treti, laminovanou drevotrisku v tomhle odstinu tam nemeli
Za ctvrte, drevo mam radsi nez lamino, ktere mi prijde jako neesteticka imitace originalu. Mrkni treba na ty drevene hracky na te spodni fotce. Neni to nadhera?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 říj 2007 22:43

fova: neni skoda to lakovat? Nepremyslel jsi o moznosti jenom to natrit olejem?
BTW kdyz vidim tu drevenou desku a ty lyziny, tak si rikam, ze se o to trochu opres a urve se to...

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 22:46

To slysim poprve, napis mi o tom neco.
Proc by mela byt skoda to lakovat? Laku mam doma dost.

Ja jsem to chtel nalakovat z nekolika duvodu:
1. Aby se to neuspinilo
2. Aby se zvysila tvrdost desky a odolnost proti poskozeni. Je to mekky modrin-smrk
3. Aby to bylo omyvatelne.

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 22:51

Cely system pripevneni lyzin jeste promyslim a dam ho sem pozdeji.

Zatim uvazuji tak, ze na spodni plochu hlavni desky pripevnim konzolkami hranoly alespon 8cm vysoke. Na spodni cast boku hranolu pripevnim lyziny a tim vytvorim mezi hlavni deskou a lyzinou dostacny prostor pro klavesnici a mys.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 říj 2007 22:52

Ja by som to oblepil ciernou tapetou .. mam to tak doma a zda sa mi to lepsie ako drevo ..

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 22:54

Asi mame kazdy jiny vkus :-)
Jak jsem napsal vyse, mam moc rad drevo, takze me osobne prijde cerna tapeta hodne nehezka.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 říj 2007 23:29

O tom olejovani moc nevim, to by ti rekl spis nejaky truhlar, ale je to celkem bezne pouzivany postup, jehoz vysledkem je krasne sametove drevo, ktere si zachovava strukturu a ktere ten olej nejakym zpusobem chrani pred poskozenim (iirc ten olej napr. prodavaji i v Ikea na svuj nabytek z masivu - viz napr. popis k tomuto stolu: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60100431)
Pro predstavu, jak to vypada - casto olejovane jsou treba krky el. kytar.
Co se tyce te desky na klavesnici - nevim, jestli jsi cetl ten clanek, co jsem linkoval, ale tam pisou, ze naprosto idealni jsou vysuvy na supliky, ty unesou treba 50 kilo.

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 23:33

Tady je studie, podle ktere stul vyrabim. Studie vznikla dukladnym promerenim hudebnich pristroju, ale take me samotneho, kdyz jsem sedel, abych docilil idealni ergonomie.

Obrázek

fova

Příspěvek od fova » 14 říj 2007 23:41

Ty lyziny, co jsem koupil, jsou prave vysuvy na supliky. Je to znackovy vyrobek (firma Hettich) a podle prospektu unesou 25kg. Meli tam i levnejsi neznackove, ktere nevypadaly prilis duveryhodne, ale ty jsem nechtel riskovat.

S tim olejem nevim...
Naposledy upravil(a) fova dne 14 říj 2007 23:44, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět