Pojďte analyzovat Nohavicu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
boolocks

Re: Pojďte analyzovat Nohavicu

Příspěvek od boolocks » 08 dub 2012 20:57

Pytkin: to jsem to napsal tak nepochopitelně? Nemyslel jsem těma slovama o byznisu abraxas

boolocks

Příspěvek od boolocks » 08 dub 2012 21:00

srovnání jsem myslel takový, že to video který jsem nahodil má přes mega a půl shlédnutí, a nejsledovanější video od abraxasu má asi 60tis...to je jak srovnávat okresní přebor s první ligou :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 dub 2012 21:02

Počet zájemců a velikost publika není ani náhodou (obecně) přímo úměrná kvalitě ... to vůbec nehraje roli ... Na telenovely, pop srajdy atd se dívá nesrovnatelně více lidí než na kvalitní filmy a hudbu s uměleckými ambicemi ... atd.

boolocks

Příspěvek od boolocks » 08 dub 2012 21:04

to srovnání padlo právě na to, že se tu řešilo, jak je možný, že na nohavicu vstup 500/vyprodáno, na abraxas 200/a pár lístků....

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 dub 2012 21:06

Abraxas nejsou vůbec aktivně propíráni v médiích, v tom to z určité části taky bude ...

boolocks

Příspěvek od boolocks » 08 dub 2012 21:08

je hromada kapel, o kterejch neuslyšíš v žádnejch médiích a lidi na ně chodí....co když je to prostě tim, že ta muzika co dělaji nikoho nezajímá? :-)

peteness

Příspěvek od peteness » 08 dub 2012 21:22

Abaraxas davam protoze je to jedina kapela co z toho programu znam a zaroven predpokladam, ze to zna vetsina lidi na Ezone. Klidne si tam muzete dosadit 90% ucinkujicich ze zbytku. Treba predpo je Sajtar+neco+Ruda z Ostravy (ten je v mediich a na kazdym rohu docela dost) a vstupne pro vsechny dohromady je 100,- , (prodano 104 listku).
Jinak byl jsem ted na Mertovi (+ 1 dalsi doprovodny muzikant) v Opave - temer plny klub pri 160,- vstupneho.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 08 dub 2012 22:09

Ivo píše:Pro mě je a vždycky byl vrcholem a idolem Plíhal - hudebně i textově :wink:
Přesně tak.
Mimochodem, Karel Nohavicovi aranžoval a nahrával poměrně dost písniček (konkrétně celý Mikymauzoleum - aranžmá, strunné a klávesové nástroje).

Za nejlepší Nohavicovo CD považuju živák Koncert.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Tommy

Příspěvek od Tommy » 08 dub 2012 23:18

Zajímavé téma... Já (tuzemské) folkaře opravdu nemusím, ač jsem ctitelem zdánlivě příbuzných žánrů - americké lidovky, klasické country a bluegrassu.
Výjimkou z našich folkařů je pro mě právě Nohavica a pak možná Dobeš. Já to cítím tak, že (v tom nejlepším smyslu) navazují na tradice lidového muzicírování, jejich písničky jsou jednoduché, zpěvné a zapamatovatelné, páč mají (alespoň většinou) hlavu a patu. Není to výsostně intelektuální záležitost, ale taky to nejni blbé tak, až se posluchač táže sám sebe, zda jej autor má za úplného debila. Jsou to prostě s lehkostí a pro radost (interpreta i adresáta) dělané záležitosti, aniž by to dávalo na prdel dobrému vkusu.
Já bych spíš analyzoval fenomén Honzy Nedvěda a spol., který se svatým svitem v očičkách hranice vkusu válcuje s elegancí buldozeru. A lidi na něj taky chodí a jeho muziku kupujou. Tohleto je ta pravá záhada - pochopil bych, že masy táhnou ty skvělé blejskavé televizní "hvězdy". Ale co je táhne na brejlatém, otylém a mírně oslizlém týpkovi s kytarou a plačtivým hláskem?

peteness

Příspěvek od peteness » 09 dub 2012 00:05

Prave zajimave je, ze hodne tech uspesnych pisnickaru je puvodne ze severni Moravy, kde imho zadna vyrazna lidova tradice neni. (Nohavica OV, Dobes FM, Redl NJ, Kryl NJ)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 09 dub 2012 00:19

Nevím jak je to teď, ale tak před deseti lety, když ještě jistý - dnes uznávaný hudebník a producent původem z Vracova :) - žil v Brně, říkal mi něco v tom slyslu, že v Praze je spousta muzikantů zvyklá dělat všechno jen tak napůl (podle mě hlavně proto, že tehdy to bylo hlavně o kontaktech a ne o schopnostech).
A že pro někoho z menšího města, kdo do toho jde naplno, není tak těžký jim to natřít :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 09 dub 2012 00:45

pete ness píše:Prave zajimave je, ze hodne tech uspesnych pisnickaru je puvodne ze severni Moravy, kde imho zadna vyrazna lidova tradice neni. (Nohavica OV, Dobes FM, Redl NJ, Kryl NJ)
Baník pičo! 8)

vras

Příspěvek od vras » 09 dub 2012 01:29

Spravně je to Banikpičo

Tommy

Příspěvek od Tommy » 09 dub 2012 02:51

Jojo, v neděli v pět deset sraz na Baniku...
Náhodou znám i tuhle, ač ji na svém žebříčku nemám. Zkuste šmakovat verše, samosebou v kontextu celého songu, jako například:
"Ještě hoří oheň a praská dřevo/ale už je čas jít spát/támhle za kopcem je Sarajevo/tam budeme se zítra ráno brát".
Na tohle se nedá nic říct. Nic nevylepšíš, nic nepřidáš, nic neubereš. Buď tě to strefí anebo ne. Mě to trefuje, uvnitř rezonuju, ten pocit je nepřenositelný. Bože, ta správná míra nostalgie, starejch časů... Kdo chce, ten to tam má.
Jinej holt rezonuje Plíhalem, kterej mě osobně strašně, ale strašně nudí. Jeho písně jsou hrátky se slovy, jako žvanění velmi talentovaného středoškoláka, kterej ovšem ví o životě prd (ale rád se poslouchá).

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 09 dub 2012 07:03

Nohavica je totiž, ikdyž vyhlíží jak bezďák, celkem dost vzdělaný a sečtělý člověk.. Je mistrem republiky ve Scrabble! - Prostě on slovům ROZUMÍ. :)

Odpovědět