Poraďte mi, prosím. :)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Kitovec

Poraďte mi, prosím. :)

Příspěvek od Kitovec » 10 črc 2009 22:52

Tak tedy..
Ahoj,
jmenuju se Ondra, je mi 15 let. Baví mě zpívání a vůbec mám rád hudbu. Začal jsem uvažovat o tom, že bych mohl nahrát několik málo skladeb, abych se dozvěděl jak na tom jsem/nejsem. To se snadno řekne, ale v podstatě nevím, kde začít, ze kterého konce uchopit provaz. Všechno začíná produkcí nějaké skladby... Nevím, na koho bych se měl obrátit, nevím, jak produkce takové písničky probíhá a co všechno musí člověk překonat, než se dostane ke slušné nahrávce, která zní dobře. Hledal jsem tak dlouho, až jsem narazil na toto fórum. Obracím se teď na vás, protože věřím, že mi k tématu máte co říci, poradit, nabídnout....

Díky za všechna smysluplná vyjádření a pomoc. :)

Poklop

Re: Poraďte mi, prosím. :)

Příspěvek od Poklop » 11 črc 2009 00:26

Jestli chceš zpívat, tak stačí najít skladatele, který ti udělá písničku. To stojí peníze. Obecně vzato čím dražší skladba tím lepší, ale samozřejmě vyjímky potvrzují pravidlo :D Můžeš najít (třeba tady) někoho, kdo ti to udělá zalevno (nebo zadara, o čemž pochybuji).
V naší republice skládá kdekdo. Stačí zadat do Googla třeba hudební skladatel a hledat.
Počítej ale s tím, že známější nebo zkušenější hudební producenti, kteří vyrobí dobrou písničku na klíč (včetně mixu a masteru a aranže) budou chtít za svůj čas a invenci zaplatit.

jackies

Příspěvek od jackies » 11 črc 2009 01:19

1.) doufám, že nemyslíš slovem zpívat nějakou raperskou divočinu
2.) nebereš to nějak hopem že chceš rovnou natáčet své album ?

Pokud tě baví zpívání a máš rád hudbu, jak říkáš, tak zpívej, uč se hrát a zdokonaluj se.
Najdi si ve svém okolí podobné kamarády a dejte něco dohromady.
Můžeš oslovit nějakou malou partu (duo, trio se "samohrajkou") a zkusit si s nima na několika jejich kšeftech zazpívat pár nacvičených kousků.
Není důvod, proč třeba nepíchnout jakékoli nahrávadlo k nim do pultu a nenatočit to rovnou s nima na "živo" aby ses dozvěděl jak na tom jseš.
Pustíš to několika NESTRANÝM fundovaným lidem ( třeba pár cizím učitelům na ZUŠ), nahodíš to i sem .
Nikdo nebude řešit zvuk a pak se dozvíš má-li to s tebou cenu.

Řešíš produkci a dobrou nahrávku asi moc brzy 8)

Jinak natočit demo CD kde bude jen tvůj zpěv s hotovým MIDI podkladem převzatých písniček je otázkou jednoho odpoledne.
Takové by ti mělo pro začátek a na zjištění ohlasu (ale hlavně ne rodiny a tvých kamarádů !) stačit.

S-CORE

Příspěvek od S-CORE » 11 črc 2009 11:50

Ahoj, odkud jsi?

Kdyžtak napiš PM (soukromou zprávu) nebo tak a domluvíme se konkrétněji :)
FruityLoops studio expert :D

Kitovec

Příspěvek od Kitovec » 11 črc 2009 12:44

Díky za názory a postřehy. Ještě k těm stylům. Mám rád takový ten pop/electro apod. Sugababes, Sophie Ellis-Bextor, Frankmusik, kylie Minogue, Siobhan Donaghy, Lily Allen atd.

jackies

Příspěvek od jackies » 11 črc 2009 19:29

Nebo si spíchni nějaký podklad sám a zpívej a nahrávej pak samodoma do álelůja.
http://www.jamstudio.com/Studio/index.htm
Až si budeš sebou jistý, tak můžeš jít dál.

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 12 črc 2009 10:05

jackies píše:Nebo si spíchni nějaký podklad sám a zpívej a nahrávej pak samodoma do álelůja.
http://www.jamstudio.com/Studio/index.htm
Až si budeš sebou jistý, tak můžeš jít dál.

to je šikovné toto...

Odpovědět