Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
vasek

Příspěvek od vasek » 16 srp 2006 15:18

Možná se vám budou hodit moje nedávné zkušenosti:
1/ Posílal jsem na dobírku kombo. Hezky jsem ho zabalil a vláčel na poštu. Chtěl jsem ho poslat jako křehké, ale paní mi sdělila, že věci nad (a teď nevím přesně, ale myslím, že) 15 kg NEJDOU poslat jako křehké. Vzhledem k tomu, že kombo mělo poruchu, nechal jsem to být. Stálo to nějakých 130 Kč, cena dobírky a pojištění byly 2500. Kombo došlo během několika dnů v pořádku a pak jsem musel na poštu pro peníze.

2/ Chěl jsem poslat klávesy, a jelikož byly děsně těžký (Yamaha SY-99) a bál jsem se o ně, tak jsem začal pátrat po kurýrních službách. Našel jsem GLS http://www.gls-czech.cz/ kteří umí i dobírku. Borec přijel na základě telefonu k domu, vzal klávesy jen tak v gigbagu, druhý den to bylo u příjemce taktéž doma a peníze mi přišly na účet. A to vše (při dobírce 15000 Kč) za 160 Kč.

Takže nechci nějak kritizovat ČP, přestože dokážou zlomit cédéčko v krabičce, ale tenhle způsob přepravy je zřejmě přežitej, překvapilo mě to a doporučuju.

kexik

Příspěvek od kexik » 16 srp 2006 16:50

vasek: to nie je prezitok, ale dementna posta. tutok vo francuzsku sa dhl a ups od colliposte nijak nelisi, vratane moznosti stopovat tvoju zasielku cez internet... o slovenskej poste mozem povedat to same co ty o ceskej, tlupa kretenov. par krat som pri podavani balika skoro zosalel od zlosti, kurnik za okienkom mal nehorazne poziadavky co sa tyka lepiacej pasky, obaloveho papiera a ja neviem coho - samozrejme bez moznosti kupit si to priamo na mieste. vo francuzsku kupis rovno ofrankovanu krabicu, nacpes do nej vec a potom rovno hodis do specialnej balikovej schranky, to je cele... ale spat k jarmoceniu

Fractal

Příspěvek od Fractal » 16 srp 2006 21:31

mi zatim vsecko vporadku dovezli PPL

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 srp 2006 21:49

ja mam najlepsie skusenosti s DPD .. super ceny, rychle dorucenie...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 16 srp 2006 22:36

Trošku mě překvapilo, že i věhlasné přepravní společnosti klidně nechají balíček u souseda, aniž by mi nechali oznámení ve schránce. Naštěstí se vždy vše dostalo do mých rukou. Ale člověk tak minimálně přijde o možnost nepřevzít poškozenou zásilku (nebo ji aspoň před doručovatelem rozbalit a překontrolovat).

GLS mi doručovali balíček z Německa a taky jim dalo fušku pochopit, že se ve dvou sousedních obcích můžou jmenovat ulice stejně.. :)
Ovšem proti zkušenostem s Českou Poštou je to všechno prd!!!

S PPL maximálně dobré zkušenosti
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 srp 2006 22:38

Ja bezne nachazim balicky na schodech v zamcenym cinzaku!!! Bych blil.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 16 srp 2006 23:22

mne keby mali slovenske posty preplatit vsetky stratene baliky, tak nemusim chodit par mesiacov do prace...ceska posta mi prisla este relativne ok v porovnani so slovenskou...

a inak slovenska posta ma nejaky divny zvyk, ze sem tam pri zasielkach zo zahranicia otvoria balik ostrym predmetom, (asi sa pozru co je dnu a zhodnotia ci by to nevedeli pouzit/predat) a prelepia paskou 'slovenska posta' a daju razitko "PRISLO POSKODENE", pritom je jasne ze take poskodenie by tazko bolo sposobene prepravou. vela balikov mi prislo takto a vela balikov mi neprislo vobec. a doepfer oscilator mi prisiel tiez takto otvoreny a prelepeny + v stave ako keby s nim hral niekto fotbal. octave knob skriveny...no kedze to prebrali rodicia uz s tym nic neslo spravit....to by jeden grcal

aum generator

Příspěvek od aum generator » 16 srp 2006 23:33

a mam tiez dobru skusenost s DPD. aj ked len jednu. z disk.cz som mal v bratislave gear do 2 dni.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 17 srp 2006 08:11

S tou ČP je to bohužel pravda. Ale to je všechno v lidech, prostě zažitej (ne)systém.
Tragickou zkušenost mám s Toptrans poté, co mi komp skoro za 200t dovezla Avie mezi sádrokartonovýma deskama a to nemluvím o tom, že ten balík asi 4 dny nemohli najít :roll:
PPL, DPD jsou gut. Max. spokojenost s Deutche Post (DHL).

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 srp 2006 12:22

PPL (DHL), DPD a pod. jsou slusny, je ale taky dobry ten balik oznacit jako krehke. Netvrdim, ze to nedojde v poradku, kdyz to nebude oznaceny, ale kdyz jsem videl v depu, jak jim to tam jezdi na pasech a obcas spadne na zem... ;) Berte to jako doporuceni.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 17 srp 2006 13:10

Já mám zase s ČP zkušenosti docela dobrý, zatím se mi nestalo, že by přišlo poškozený zboží. U přepravních společností mi vadí, že musím být v nějaký čas na určitým místě, na poštu můžu když mám náladu.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 17 srp 2006 13:30

Bodyia: Ty slušnější většinou předem volají, zda tam budeš a pokud se místo, kde se nacházíš v tu chvíli nachází v jejich trase, není problém se domluvit na doručení na jiné místo, než je původní doručovací adresa.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

nimm2

Příspěvek od nimm2 » 17 srp 2006 15:42

Připojím, pokud dovolíte, i moje zkušenosti s posíláním gearu poštou. Předně chci říct, že jsem to přes nic jiného, než přes Českou Poštu nezkoušel. A teď, asi nebudete věřit, že vždy jsem měl všechno bez problémů. Posilál jsem několikrát na dobírku a i mě bylo posíláno - a prostě, vše bylo v pořádku. Žádné poškození, žádné prodlevy, nic takového. Já prodával dvakrát dva starší mixáky (ale cena nad 2500 kč, takže to myslím muselo být pojištěné) a peníze mi potom od toho týpka došli v pohodě a co jsem se ho po mailu potom ptal, tak si nestěžoval, vše ok. Sobě jsem si nechal posílat asi za 15 tisíc nějaké komponenty do PC od czechcomputeru a došlo mi to ve velké krabici a také všechno v pořádku, bez prodlení, do druhého dne. Nemám tedy s Českou Poštou sebemenší špatnou zkušenost, vždy vše pracovalo jak na drátkách.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 srp 2006 18:03

No on asi hlavni problem s Ceskou Postou je ten, ze uroven jejich sluzeb neni mistne a casove konstantni ;)

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester » 17 srp 2006 18:20

Pošta mi jednou přivezla kytaru za dvacet litrů /polotělo/ v zimě na korbě avie,protože nic jiného nenastartovali,kdekoliv kde stáli na semaforech se mohl kdokoliv natáhnout a rohnout ji.Na korbě byla sama a jezdila za zadu do předu,poskakovala na každé díře až dojela ke mě.

Odpovědět