Praskání v LCD monitorech

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Praskání v LCD monitorech

Příspěvek od Ivo » 12 čer 2007 16:49

Nevšimli jste si někdy že by vaše LCD monitory vydávaly praskavé a vrzavé zvuky když jsou puštěné ? Myslím čistě fyzické - praskání plastu. Mně se to občas děje a je to dost nepříjemné když je to třeba během nahrávání. Najednou - vrz vrz a pak zase nic ... Mám Samsung 20´´, že by to byl takový šmejd ?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 12 čer 2007 16:53

Ty mas porad nejaky problemy s LCDckama, vid? Je mi te lito, jsi na ne extremni smolar... Jinak muj nepraska, nechapu cim by to mohlo bejt, mozna ten plast nejak pracuje vlivem tepla, vlhka?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 čer 2007 16:57

Cyril píše:mozna ten plast nejak pracuje vlivem tepla, vlhka?
Pracuje, no ... Občas si v nevhodné chvíli pšoukne .... Ale slyšet to je samozřejmě jen když je úplné ticho ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 čer 2007 17:01

Jo, me to obcas taky dela, a nejen LCD :)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 12 čer 2007 17:06

Holt je to všechno z plastu no. Také se bojím při nákupu LCD nějakých vad - už jedno LCD prostě nevydrželo v blízkosti monitorů a začala se normálně zevnitř odlupovat nějaká fólie, byl to LG. Potom tu jsou vadné pixely, akorát že záruku 0 vadných bodů dává jen pár firem, co má výběr LCD dost špatný (Philips např. - ošklivé monitory a snad všechny s reproduktory a tlustými divnými rámečky). Potom existuje jeden český pc obchod kde za 500 kč navíc, zaručí, že jakýkoliv LCD si vyberete nebude mít žádné vady. No to jentak na okraj.

Každopádně je takové nepsané (ikdyž možná že psané, nevim) pravidlo, co platí pro CRT a asi i pro LCD - když si to přineseš domů zvenku, mělo by se to nechat pár hodin odpočinout a ne hned zapojovat. Ideálně přes noc, aby si to zvyklo na klimatické podmínky v místnosti. Já to většinou dělal jen u drahých a velkých obrazovek, ale má to svůj smysl, je to pro jistotu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 čer 2007 17:15

nathanael píše: Každopádně je takové nepsané (ikdyž možná že psané, nevim) pravidlo, co platí pro CRT a asi i pro LCD - když si to přineseš domů zvenku, mělo by se to nechat pár hodin odpočinout a ne hned zapojovat. Ideálně přes noc, aby si to zvyklo na klimatické podmínky v místnosti. Já to většinou dělal jen u drahých a velkých obrazovek, ale má to svůj smysl, je to pro jistotu.
Od té doby co jsem to loni postavil na stůl, jsem s tím nehnul :) V tom to asi nebude ...

nathanael

Příspěvek od nathanael » 12 čer 2007 17:20

Ivo: nj, jasně, ale já myslel to, že se to má nechat odpočinout, než se to poprvé zapne...no a jestli si to zapnul okamžitě po vybalení a postavení na stůl, tak to tím třeba být může, ale zpětně už s tím pochopitelně nic neuděláš...ale spíš je to tím kusem, nějaká drobná chybička při lisování nebo třeba ten konkrétní model je nějaký rozvrzaný plasťák, co já vim...třeba bys to mohl reklamovat, jestli to máš ještě v záruce - což bych řekl, že je asi ten nejlepší způsob, jak to řešit, jestli tě to štve...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 čer 2007 17:24

nathanael píše:Ivo: nj, jasně, ale já myslel to, že se to má nechat odpočinout, než se to poprvé zapne...no a jestli si to zapnul okamžitě po vybalení a postavení na stůl, tak to tím třeba být může, ale zpětně už s tím pochopitelně nic neuděláš...ale spíš je to tím kusem, nějaká drobná chybička při lisování nebo třeba ten konkrétní model je nějaký rozvrzaný plasťák, co já vim...třeba bys to mohl reklamovat, jestli to máš ještě v záruce...
Jsou to dva kusy, chovají se stejně. Kolben a Daněk ...

nathanael

Příspěvek od nathanael » 12 čer 2007 17:26

hmm, tak to asi bude tím modelem, když to dělají oba...reklamoval bych to...

hehe, tak jim říkáš jo, Kolben a Daněk? :) a proč ne třeba Bolek a Lolek, nebo Laurin a Klement :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 čer 2007 17:29

nathanael píše:hmm, tak to asi bude tím modelem, když to dělají oba...reklamoval bych to...

hehe, tak jim říkáš jo, Kolben a Daněk? :) a proč ne třeba Bolek a Lolek, nebo Laurin a Klement :)
Neříkám, ale občas spontánně čerpám z bezedné cimrmanovské studnice :wink:

Jinak to by se myslím dost těžko reklamovalo: zvukově si izolujte místnost v servisu a ted několik minut čekejte, je pravděpodobné že v neočekávaném okamžiku to lehce zapraská ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 čer 2007 17:41

ivo: mozno mas v studiu ducha :-D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 čer 2007 17:44

dendy píše:ivo: mozno mas v studiu ducha :-D
Nene, to jsou tyhle potvory. Už dělám občas to, že je při nahrávání prostě vypnu ... Teď zrovna dokončuju CD s monochordem, kde je spousta tichých pasáží a jemných oscilací mezi zvukem a tichem a takové povedené zapraskání ve zvlášt oduševnělé pasáži dost namíchne :)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 12 čer 2007 17:49

njn, jestli to dělají jen když jsou zapnuté, tak to pravděpodobně může být teplem, které ten monitor vydává (tím spíš, pokud má zdroj zabudovaný uvnitř), takže ten plast pracuje...těžko říct, jak by se to dalo eliminovat...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 čer 2007 17:55

nathanael píše:njn, jestli to dělají jen když jsou zapnuté, tak to pravděpodobně může být teplem, které ten monitor vydává (tím spíš, pokud má zdroj zabudovaný uvnitř), takže ten plast pracuje...těžko říct, jak by se to dalo eliminovat...
Dát je do jiné místnosti :)

Shodan

Příspěvek od Shodan » 12 čer 2007 17:58

...nebo z nich všecek ten plast odstrojit :wink:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Odpovědět