Přestudiováno ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Oxyygen
Profesionál

Re: Přestudiováno ?

Příspěvek od Oxyygen » 15 dub 2014 22:31

Asi ti plati tolik, ze si to muzou dovolit...Vsechno je to jen o penezich....Pochybuju, kdyby ti dejme tomu dali 2000, ze bys byl tak ochotnej.:) Klient kterej zaplatil 2000 nemuze chtit stejnej servis jako ten co zaplatil 50 000..Tvuj cas a zkusenosti prece maji nejakou cenu, kterej muzes kdyztak venovat klientovi, kterej o tve schopnosti stoji a umi je ocenit
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

matucha

Příspěvek od matucha » 15 dub 2014 22:35

Pytkin píše:Uz dlhsie pocuvam od muzikantov nazor, ze na cd sa nezaraba.. To je len na to aby dotiahlo ludi na koncert .. Na nom sa zaraba
To je podle me taky jenom takovy zaklinadlo vsech popíračů placeni za nahranou hudbu. Koncertama vydelava jen uzka skupina muzikantu. Nekteri ani nemuzou (nema smysl delat zivaky) a na jiny chodi proste malo lidi nebo se jim nedari se dostat na dostatecne zajimavy mista.

Fakt je, ze postavit byt maly, ale poradny studio je draha sranda, ktera se nikomu nevyplati. Snad az na ty hudebniky, ktery si odtamtud muzou odnyst skvelej kabatek pro svoje nahravky. To ze bude vypadat, ze penize tecou smerem do studia od hudebniku je nakonec taky iluze, protoze ty se vpodstate hned presunou do splatek za vybaveni/prostor/udrzbu...

Mozna jedinej kdo na hudbe chvili vydelaval byli prodejci mp3 prehravacu, ale dneska uz je to vlastne jenom jedna mala soucast toho co proste dela mobilni telefon a tak se to zase trochu zmenilo.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 15 dub 2014 22:43

Oxyygen píše:Asi ti plati tolik, ze si to muzou dovolit...Vsechno je to jen o penezich....Pochybuju, kdyby ti dejme tomu dali 2000, ze bys byl tak ochotnej.:) Klient kterej zaplatil 2000 nemuze chtit stejnej servis jako ten co zaplatil 50 000..Tvuj cas a zkusenosti prece maji nejakou cenu, kterej muzes kdyztak venovat klientovi, kterej o tve schopnosti stoji a umi je ocenit
Víš co, oni jsou třebas taky klienti, u nichž je jejich nárok na kvalitu nad tvou rozlišovací schopnost. Já jsem, když u nás dělal desku Theyories Dan Bárta s Balcarovym triem, s nima točil když jejich zvukař Bert nemohl a vim, že jsme dělali nějakej feelin nebo nějakou frázičku ve zpěvu asi dvacetkrát jako overdub. U většiny z nich, bych nedokázal říct co bylo špatně.

Pak jsem si asi po dvou letech u nějakýho točení CZ Superstar desky uvědomil, že nahrávat se super dobrejma lidma a super špatnejma, je někdy tak trochu podobný. Obojí se dělá dvacetkrát. :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 15 dub 2014 23:05

Tak praxe te nauci, jak jednat s clovekem, kterej je perfekcionalista a jeho pozadavky maji smysl a s clovekem, kterej si mysli, ze si te "koupil" a mysli si ze nemas nic jineho na praci "nez ho prekvapit" - zezacatku jsem ctil, ze klient plati, klient ma, ale u tehle lidi to nema smysl. Zbytecne vydana energie, napady, ktery litaji do kose a pak se jeste cukaji s placenim a chtej "slevicku". Na ne fakt z moji praxe plati, jim jasne dat najevo, ze mozna potrebujou vic oni me nez ja je a ze moje prace ma pro ne vetsi cenu nez kdyz se seberou a odejdou...Takovejch klientu potkavam za rok tak 15 procent, co to zkousi, ale kdyz si vysvetlime pozice, vetsinou to pochopi
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 dub 2014 23:11

matucha píše:
Pytkin píše:Uz dlhsie pocuvam od muzikantov nazor, ze na cd sa nezaraba.. To je len na to aby dotiahlo ludi na koncert .. Na nom sa zaraba
To je podle me taky jenom takovy zaklinadlo vsech popíračů placeni za nahranou hudbu.
ale dnes je to proste tak .. neni to vobec o peniazoch .. zaplatis si 6 eur/mesic a mas legalny pristup ku vsetkej muzike .. pochybujem ze by z toho tie kapely dokazaly vyzit ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 dub 2014 23:13

Liquid Sound píše: Pak jsem si asi po dvou letech u nějakýho točení CZ Superstar desky uvědomil, že nahrávat se super dobrejma lidma a super špatnejma, je někdy tak trochu podobný. Obojí se dělá dvacetkrát. :)
za seba ale musim povedat , ze rad robim s tymi dobrymi .. a vtedy mi nevadi ze to musim robit 20x , lebo je to zabava .. naopak , tych zlych nemusim ..

matucha

Příspěvek od matucha » 15 dub 2014 23:46

Pytkin píše:ale dnes je to proste tak .. neni to vobec o peniazoch .. zaplatis si 6 eur/mesic a mas legalny pristup ku vsetkej muzike .. pochybujem ze by z toho tie kapely dokazaly vyzit ..
Jo stream, to je samozrejme pohreb.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 dub 2014 00:10

Tak neni pochyb o tom, že jepořeba najít novej model distribuce k retailu. A nějakej crowdfunding to rozhodně nezpasí. Sice funguje, ale omezeně tj. v malym objemu. A stim jak se bude objem zvětšovat, budou klesat příjmy protože jednotliví interpreti se "ztratí" a už nebude tahle relativně nová forma financování tak atraktivní.

Já jsem opačně docela optimistickej co se týče streamování. Extra zběžně: Počet lidí co poslouchaj online a desky nekradou tj. nestahujou do kompů roste. Ten kdo zaplatí třeba €6/měsíc, zaplatí řekněme ročně €72. To je mnohem víc, než-li běžnej mainstreamovej posluchaš utratí, protože ten neutratí jednoduše nic.Samo extra potíž spočívá v tom, že ty prachy tečou jinam a na autora resp. majitele práv ať už autorskejch nebo na nahrávku, zbyde vcelku hovno. Jakym směrem se to posune, je otázka. Ale šance to je. Třebas pro rozjezd žánrovejch serverů atd.

Už jsem to dával na FB, tak ještě tady

14,227 performances of music (almost every track 100% owned by me) generated $4.20 8)
http://www.digitalmusicnews.com/permali ... statements

peteness

Příspěvek od peteness » 16 dub 2014 00:31

Mně to přijde, že nejvíc "ztratní" jsou na tom ty kapely. Nechají si vyrobit nahrávku, ale náklady za ni se jim většinou nevrátí, jenom jim zůstane "něco v ruce". A ty kapely, co jsou v plusu, třeba jako Vypsaná Fixa to celý posunou o level výš, tím že ty svoje o trochu větší prachy zase investujou do dražšího zahraničního producenta, aby zase měli hovno jako na začátku :)

m4x

Příspěvek od m4x » 16 dub 2014 02:17

Jak má dneska s CDčky naložit koncový uživatel? Sbírat CDčka je asi tak in, jako trvalá a mrkváče. Motivace "stahovačů" je poslouchat muziku, ne ji vlastnit. Jakmile tohle pochopí muzikanti a vydavatelství, najde se rozumnej obchodní model pro stremování, budou všichni spokojený. Nějak nechápu potřebu lokálních kapel vydat si CDčko. Kdo by dneska s nosičem co dělal? Nosil ho? Kdo by měl být cílovka podobnýho produktu? Rádia? Posluchač? Proč...

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 16 dub 2014 07:36

Tohle je věčná diskuze s kapelou při natáčení ? CD ano nebo NE a vždy se to CD nakonec udělá. Kapela potřebuje rozdávat nějaké dárky, kamarádům, nejbližším fanouškům a na koncertech a pořadatelům. A v autě a doma má CD přehrávač stále 99% lidí. A to že si to doma hodí z toho CD na mobil je už detail. CD stále má v dnešní době význam jako nějaký hmatatelný výsledek. Co za hudbu chcete dát jako dárek ? odkaz na www. stránky ?
Amatérské kapely mají album ke stažení většinou zdarma,a okamžitě po natočení se jej snaží nějakým stylem presentovat v online prostoru.Včetně videoklipu. To jest upoutat uši i oči. A k této on line presentaci mají vždy i CD jako ten zmíněný dárek. Nebo prodej na koncertu za kilo.

delay

Příspěvek od delay » 16 dub 2014 07:46

Pro mě má smysl studio a CD, ale nejde to bez sponzorů, vlastní zdroj příjmu mi stačí maximálně na pokrytí kvalitní nástrojové aparatury a pokud v kapele není nikdo majetnější... Myslím, že je dneska stále dost výbornejch kapel, ale většinu dobrejch akcí obsazujou pořád ty samý a z poloviny sra*ky (já raději zajdu na koncert a v nadšení koupím CD než abych objevoal na netu), takže zajistit dneska i dobrý kapele nějakej progess je hodně těžký, většinou všichni členové neudrží počáteční nadšení a dříve či později to začně chcípat, zejmén az důvodu nedostatku kvalitních koncetů. Vydavetelství už neinvestuou vůbec, standard je lis a obal + digi distribuce, CD si kapela prodává na koncertě, nějakej poslední záchvěj skautingu funguje prej ještě třeba ještě v Irsku. Přesto všichni chceme tvořit a točit a plnit si sny...

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 16 dub 2014 08:15

Já jsem momentálně i rád kam se to pohnulo, je to prostě vývoj lidstva. Jsem rád že možná zaniknou obrovské labelové firmy, generátory obrovských peněz pro pár managerů. A hudba přestane být o velkých penězích, ale vrátí se to nazpátek tam kde to kdysi bylo. Tj. hudba jako prostředek radosti a projev citu. A ano stane se to nebo zůstane to nevydělávajícím koníčkem. Tak jako rybaření, motorky, chlastání po hospodách atd. Nevím jak ostatní muzikanti ale mně působí neskutečnou radost když zaslechnu že má někdo puštěné naše CD, nebo když na koncertu lidi znají texty našich songů a zpívají. To mi k plné radosti stačí. Prostě uživit se muzikou bude až výsada opravdové špičky ať už se na tu špici dostane jakkoliv. Pokud začínající interpreti žijí v domění že je to jednou bude živit je mi jich líto, že to přestali dělat z radosti k hudbě a zaslepují se myšlenkou financí.
A kapely to tak i většinou berou, jako koníčka a radost, kapela se složí na 5000,- a jedou si do malého regionálního studiječka udělat přes víkend radost. Nebo jsou majetnější a místo toho aby si frontmann koupil novou čtyřkolku tak se zavřou na týden do špičkového studia a za 100litrů si udělají taky radost.

A studia zůstanou i nadále prostředníkem k té radosti. Zvukař se studiem je v podstatě řemeslník, nic víc nic míň. Řemeslník který si nakoupí vercajk a má zkušenosti a klient si ho najme jako řemeslníka.
Když třeba chcete po řemeslníkovi vyrobit novou postel, řemeslníka také většinou nezajímá jestli Vám bude postel vydělávat (R.Rosenberg) nebo na ní budete jenom tak nevýdělečně polehávat.
Naposledy upravil(a) Tonysss dne 16 dub 2014 08:26, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 dub 2014 13:55

OT diskuse presunuta sem: ./ruzne/hudebni-byznys-t20956.html

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 dub 2014 14:34

Pytkin píše:carloff : dik .. stihol som si to precitat :) ja myslim ze neni dovod sa za ceny hanbit .. bez tak mi to pride , ze to robite strasne lacno .. to mi pride ako honorar pre inziniera .. akoby v tom nebolo zaratane studio .. Ja smekam pred ludmi , co sa dokazu uzivit nahravanim hudby ..
Taky musim říct, že mě to překvapilo. €200 tj. nějakejch 5.500.- za den i s personálem a DPH, na tohle ceny já stlačit nedokážu. A to že dáváme slevy co můžeme, protože to je už takovej sport. Klient kterej se zjeví poprvé chce okamžitě slevu. Ptám se pokaždé "Slevu za co? Co nebylo v pořádku? S čím jste nespokojen?". Odpověď nemají. Spokojeni jsou, jen chtějí slevu. :wink:

Odpovědět