Přestudiováno ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Re: Přestudiováno ?

Příspěvek od Ivo » 16 dub 2014 17:23

Liquid Sound: to je pěkně řečeno, začnu to taky používat :)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 dub 2014 17:50

Tak určitě ses s tim taky setkal, překračuje to už rozměr racionálního uvažování.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

matucha

Příspěvek od matucha » 16 dub 2014 18:15

Me se to nastesti nestava casto, ale nedavno na me nekdo vytah slevu dvakrat za sebou, pricemz ten druhej navrh by vlastne znamenal bych x hodin pracoval zadara prestoze jsem musel obetovat jinou praci abych jim vysel vstric. Nepochodili. Cim dal tim vic uvazuju o zvednuti cen, protoze neustale nestiham a tezko se mi prace odmita. Treba by to vytvorilo nejakej filtr.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 16 dub 2014 18:33

Já to beru v situaci, když s jednim klientem dělám potřetí, popátý, podesátý, atd. Můžu si dovolit dát nějakou slevu, protože se mi celkovej objem práce zvětšuje a i když bude sleva malá, leckdo to ocení jako výraz dobrý vůle. Ale je mi to prapodivný pochopitelně v případě, kdy toho člověka vidim prvně v životě a on už škemrá, ještě jsme ani nezačali. Co mě překvapilo, že škemraj i prvoligaři v momentě, kdy na takový věci neni fakticky důvod. Smečky dávaj slevu na studio i 75% z ceníkový sazby za určitejch okolností a přesto mi pak ještě přifrčí email s tim, jestli by to nešlo jakože ještě o trošku míň. Pak ale přijedeí catering. Jenom doufám že takhle móda slev se, jak se pomalu vynořila, zase pomalu zanoří.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

m4x

Příspěvek od m4x » 16 dub 2014 18:37

Matucha, neřešila by tvou situaci aukce hodinových jednotek? ;)

matucha

Příspěvek od matucha » 16 dub 2014 19:08

Moc slozity ;).

U me vlastne slevy existujou taky, vetsinou v tom ze u urcitejch veci uplne prestanu hledet na stravenej cas a penize se pausalizujou. To je hlavne u veci u kterejch si nechci dovolit vypustit neco pod uroven (coz je pruda), ale nekdy proste protoze me dana vec bavi a dalsi hodiny do ni vnoreny mi daj daleko lepsi pocit z toho kam se to posunulo. U nekterejch lidi je to dokonce uz od zacatku jasny jak nerealisticky malo penez za vysledek dostanu. Akorat to muze byt tak 1-2 projekty do roka, vic bych neutah.

Odpovědět