Rychlost připojení XP vs W7 (nebo je to jinak?)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
jackies

Rychlost připojení XP vs W7 (nebo je to jinak?)

Příspěvek od jackies » 11 srp 2011 12:38

Mám 3 noťasy visící přes wifi na jednom wifi ADSL modemu ( 8mbit tarif).
Proč na dvou z nich s WXP měřím cca rychlost intrnetu 2 - 2,5 mbit a tom třetím s W7 normálně 7-8 mbit ? Čím to je ? I když měřím když jsou ostatní vypnutý atd ...
Noťasy mají stejné verze prohlížečů jedou na nich stejné programy po spuštění (resp. žádné, pouze u všech stejné "security" od Comodo).
Jeden z nich je starý noťas s XP pouze s 512 RAMkou a 3GHz pentiem a u něj měřím dokonce trochu víc než s druhým s XP s 4GB a Core2Duo T7500)

Pak mám ten Dell s W7 a 2GB RAM a ten sviští jak má.

Může to být opravdu verzí windowsů ?

Pytkin
Moderátor

Re: Rychlost připojení XP vs W7 (nebo je to jinak?)

Příspěvek od Pytkin » 11 srp 2011 18:11

no jednak wifi je kokot .. jednak trochu zavisi aj od toho ako to meras .. optimalne je stiahnut vacsi subor a zratat rychlost ..

jackies

Příspěvek od jackies » 11 srp 2011 19:20

Dostal jsem na tři dni přístup přímo na O2 od technika na jejich firemní měření.
http://www.rychlost.o2isp.cz

Jinak tu mám do čtveřice další noťas, také s XP a pořád pomalé jako ostatní.

Jen ten jeden s W7 měří a má přístup k plné lince :roll:
Zkusím jeden přeinstalit na W7 abych fakt vyloučil systém a uvidím.

Jinak jsem samozřejmě aktualizoval ovladače na wifi karty, zkoušel laborovat s výkonem atd ...
Všechny jsou v jedné místnosti cca 3 metry od wifi routeru ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 srp 2011 20:46

otazka je ake wifiny su v tych notebookoch... neni wifina ako wifina, su rozne rady (n-kova, g-ckova, ...) a dost zasadne sa mozu lisit v maximalnej rychlosti.... .. skus si kupit nejaku externu wifi do USB ktora bude nejaky aktualny modem (cize idealne n-kova), a pichnut ju do niektoreho z tych XP kompov - vobec by som sa necudoval keby to s nou ficalo na plny kotol :)

jackies

Příspěvek od jackies » 12 srp 2011 01:02

Tak stařičký ASUS A4G n-kovou wifinu nemá, další tři už mají. V tom bych ale asi problém neviděl.

Co jsem nenapsal je to, že vím, na 100% to vím, že každý pracoval správně a využíval celé pásmo tarifu.
Jsou to moje kompíky které jsem prostě časem dokupoval a ten samý router který mám od jejich začátku.
Jsem si tedy jistý těma jejich wifinama.
Opravdu jsem byl ujetý na rychlost a sosání čehokoliv byl můj další život :)
(předplacené share servery ....)

Nejsem si ale jistý jak dlouho už využívám jen takovou malou rychlost, protože už delší dobu (snad 3/4 roku) nic velkého nesosám.
Ani filmy atd ...
Pouze občas drobnosti a používám net jen na práci, která nějaké velké připojení nepotřebuje.
Na tom jsem nějakou nepropustnost samozřejmě nepostřehl a žil jsem v domění 8 mbitové rychlosti :wink:

Teď jsem to zjistil náhodou, protože si měním tarif a chtěl si k tomu přihodit i iTV.
Proto jsem to jen tak pro legraci proměřil a jsem tím překvapený jak cestář při prvním sněhu.

Možná se něco samo přeonačilo v routru, což třeba plácám protože tam těm některým nastavením a nabídkám prd rozumím a asi to nevysvětluje, proč to na jednom stroji jde a na dalších ne.
Akorát umím změnit heslo, vyhradit MAC adresu a takové základní věci.
Naposledy upravil(a) jackies dne 12 srp 2011 01:20, celkem upraveno 2 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 srp 2011 01:06

fakt skus tahat nejaky vacsi subor .. tak aby si tahal aspon 5 minut .. nieco z blizka .. najlepsie od tvojho provajdera .. a to iste skus stiahnut na vsetkych pociacoch a meraj cas , kolko to bude trvat ..

kolega mal opacny problem u UPC .. ked meral na ich meraci , tak mu ukazovalo 15 mbps .. ked tahal torrenty , tak to vytiahol na 15mbps .. ale 1.5mbps stream z naseho servera mu trhal stale ..

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 12 srp 2011 06:33

Logicky :) win7 je novsi, tak musi byt rychlejsi ;) :) ine jadro (core) atd, win xp je uz teraz viac utilita ako OS. Myslim, ze diskusia - zistenie o tom ako su napisane drivery, ostatne vlakna k nim veduce, by ti k vysvetleniu rychlejsieho win7 asi nepomohli :)

jardatop

Příspěvek od jardatop » 12 srp 2011 15:29

Jeste muzes zkusit do toho routeru pripojit nejaky pocitac ethernetovym kabelem a sosat nejaky data z nej na notebooky. Merit mistni wifinu webovym mericem pro mereni rychlosti internetu mi neprijde rozumny.

ploper

Příspěvek od ploper » 12 srp 2011 15:40

wifi adaptery v noteboocich se muzou lisit (vykonem). problem bych videl tedy spis tam. co me napada je vzit usb wifinu a s ni obejit vsechny stroje. tim treba poznas, jestli je skutecne problem v systemu ci jeho driverech.

Settler

Příspěvek od Settler » 12 srp 2011 15:45

Presne tak.. vymysli se tady nesmysly.. pripoj vsechny PC kabelem a uvidis, kolik nameris.. urcite ale tahej nejaky konstatni soubor.. napada me ted treba Ubuntu ISO, ktery by melo jet na max..
Pokud to bude vsude stejny, problem je v norme wifi, kteru pristupujou notebooky k siti.. dalsi veci muze byt napr. rezervace 20% pasma, kterou maj XP defaultne nastavenou..
Potreba je taky resit co je to doma vubec za router.. vetsina dnesnich krabic dava v realu rekneme 10-16Mbit.. az krabice s rekneme 400MHz a vice na NPU si troufaji na vyssi rychlost.. na nejakych 54Mbit zapomen.. treba TP-Link ma, co ja vim, jednu za nejakych 1500,- (a stejne je to shit), Netgear je s danyma cenama v jeho 3xxx a 4xxx rade perfektni.. vsechno ostatni je ale na tehle maximech o kterych jsem psal.. zaseky takovehle wifi se potom promitaji i do samotne router casti s kabelovyma rozvodama, kde staci dnes naprosto tradicni 4MB pameti na DNSky a nazdar..

No.. at to useknu.. tahej neco jisteho, co bude mit konstatni download (viz. Ubuntu ISO), a hlavne.. tahej pres kabel.. pak teprve res nejakou diagnostiku s O2.. na WiFine nameris akorat tak prd..

jackies

Příspěvek od jackies » 12 srp 2011 16:06

Po kabelu je to v pohodě a pracujou všechny jak mají.
To je záhada, protože opravdu ty strojky pracovali normálně i přes wifi.
Ještě tedy zkusím normálně nějaký větší, ten samý soubor, sosnout ze všech kompů a změřím rychlost tak.

Settler

Příspěvek od Settler » 12 srp 2011 16:38

No tak jestli jedou po kabelu vsechny PC v pohode, proc meris pristupy k O2.. problem je jednoznacne na strane routeru, pripadne toho, co je naveseno na nem.. co je to za router, pripadne za notebooky..?

jackies

Příspěvek od jackies » 12 srp 2011 17:19

No to vím až teď, když jsem to zkusil po kabelech :)
jinak :
ASUS A4G (xp)
Acer 9920G (xp)
Acer 5920 (xp)
Dell Inspiron 1120 (w7)

adsl wifi router : ZYXEL P660HW-T3

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 srp 2011 19:11

jackies : skusal si tahat to ubuntu ? skusas http? ftp ? alebo ?

jackies

Příspěvek od jackies » 12 srp 2011 20:26

Určitě zkusím, ale tenhle víkend jsem rád, že jsem rád.
Možná v pondělí a poreferuji jak to je.
Jsem zvědavý.

Odpovědět