SPDIF-AES/EBU

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
komasix

Re: SPDIF-AES/EBU

Příspěvek od komasix » 21 úno 2011 12:26

Jde o to že já ten digitál jinak nevyužiju a takhle mužu tu kysnu mít připojenou pořád a nestarat se. Musim říct že kdyby to nepraskalo tak to funguje parádně. Na patchmixu si krásně jenom nastavim direct monitor. Stereo vstup na chanel a už to jede.... Škoda jen že ten Behringer vypadá jak ze střelnice.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 úno 2011 13:02

koma6 : jasne .. potom ale budes musiet mat ten behringer vzdy zapnuty , ked budes chciet nieco prehravat na pocitaci ..

BTW : ja ho mam tiez .. a mne design nepripada az taky zly :)

Obrázek

komasix

Příspěvek od komasix » 21 úno 2011 13:04

neni problem... mam to na jeden vypínač všechno. Jen musim přelepit ty "Super mastering design" diody abych neoslep.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 21 úno 2011 13:12

Digitalni s/pdif kabel je koax s jinou impedanci. Jak psal kexik, ten analogovej na 1,5m muzes pouzit, ale mam pocit, ze bys i digi sehnal levnejc. Ale to je detail, fungovat ti to bude.
Jak psal Pytkin s tim zapinanim behringera kdyz budes chtit pouzit emu - to plati v pripade, ze na emu bude slave nastaveny napevno. Mozna Pytkin zna emu karty a ma s tim zkusenost, ja moc ne, ale nektery karty se pri ztrate externich hodin samy prepnou na master a pak by to nebylo treba.

komasix

Příspěvek od komasix » 21 úno 2011 13:22

to Pytkin: ...ale to neplatí když ho fotíš vypnutej... to zapnutej, to je jinší káva.
to Kermitak: Jo, už sem si všimnul, že když sem s tim různě experimentoval, tak při vypnutí Behringera vypadl zvuk uplně, tedy si clock nepřepne sám, aspoň za provozu ne.
A už sem koukal že dogo koax je výrazně levnější. Za chvilku vyrážimm do normálního elektra.

komasix

Příspěvek od komasix » 21 úno 2011 16:45

Takže, nechal jsem si vysvětlit od pár prodejcu který maj ve sloganu "vaši odborníci na elektro" že nic takovýho neexistuje a že to potom jedině s těma zlacenejma kontaktama sou super stíněný, až v třetim krámku že jasně ale byl to koax takovej plasťák a já už si nechci v životě kupovat jinej... tak jsem nakonec u baráku v hudebninách koupil normál audio kabel třímetrovej.
Funguje to ale problém byl v nastavení. Takže opravdu emu přepnout na external... V-amp má 4 polohy. 96khz - 48khz - ext. to zrejmě hledá clock z jeho konektoru worldclock - a potom polohu bez označení která asi znamená že se přizpusobí vzorkovací frekvenci karty, která tam zustane jaká byla před přepnutím na external clock (44,1). Krásně čistě to hraje a dál se do toho ted vrtat nechci... neměl jsem čas ani otevřít návod. Jdu pracovat - dík moc.

fova

Příspěvek od fova » 25 úno 2011 12:42

Koma6: Ja jsem ten 75-ohmovy koaxial i konektory kupoval v GESu, ve Studentske ul., na Lochotine.
Jestli si dobre vzpominam, tak material vysel tusim na 100Kc.
Spajeni jsem si provedl sam.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 27 úno 2011 18:35

musim přiznat, že mi SPDIF nebo redukce do AES nikdy poradne nefachala... zlatý adat - adat

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 úno 2011 19:31

fractal : nestras .. normalne to funguje .. ono asi zavisi aj o ake zariadenia ide .. ale v globale to funguje .

Fractal

Příspěvek od Fractal » 27 úno 2011 22:17

to rad slysim

Venti

Příspěvek od Venti » 28 úno 2011 15:07

Caute
Ked sa bavite o spdif vs aes/ebu, prilis vela o aes/ebu neviem, co som sa teraz tu docital, je rozdiel ze je to nesymetrika vs symetrika. V com je hlavna vyhoda aes/ebu.. ze na vstupe budem mat 2x take napatie ako pri spdife, teda ze vstupny signal bude silnejsi oproti spdif ?
Kolko kanalov lezie cez neho ? Pozeral som si to aj na wikipedii ale bol som z toho este viac zmateny :)
Dakujem pekne za ozrejmenie a kratne vysvetlenie.

kexik

Příspěvek od kexik » 28 úno 2011 15:43

Venti píše:Caute
Ked sa bavite o spdif vs aes/ebu, prilis vela o aes/ebu neviem, co som sa teraz tu docital, je rozdiel ze je to nesymetrika vs symetrika. V com je hlavna vyhoda aes/ebu.. ze na vstupe budem mat 2x take napatie ako pri spdife, teda ze vstupny signal bude silnejsi oproti spdif ?
Kolko kanalov lezie cez neho ? Pozeral som si to aj na wikipedii ale bol som z toho este viac zmateny :)
Dakujem pekne za ozrejmenie a kratne vysvetlenie.
aes su dva kanaly max 24bit/192kHz. az na start a stopbity a par dalsich veci je to datovo identicke s spdif a vacsina prijimacich aj vysielacich chipov pozna interne oba formaty na logickej urovni. hardverovo ale tam je rozdiel v tom, ze aes je odzemneny a ma 5V, kym spdif je bud optika alebo prizemneny a 2V. navyse spdif kabel ma 75ohm impedanciu a aes 110ohm. cize idealne tam treba pri prevode vf trafko s poctom zavitov 5:2 a kompenzacne cleny, ktore zabezpecia prislusnu impedanciu. zjednoduseny variant je pri prevode medzi aes out a spdif in odporovy delic z troch odporov. najhorsie je ak treba prepojit spdif out a aes in, pokial zariadenie neberie signal uz od 2V (ako napriklad uliho digitalne krabice), tak sa musi pouzit ono trafko, resp komercny prevodnik, ktory take trafko obsahuje

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 úno 2011 16:05

venti : cez AES prenesies vacsie frekvencie .. a lahsie ho tahas na vacsie vzdialenosti .. pre vacsinu ludi su to zanedbatelne rozdiely ..

Venti

Příspěvek od Venti » 28 úno 2011 16:25

kexik, pytkin.. dakujem chalani.
Zemnenie je tam hlavne kvoli tym vacsim vzdialenostiam predpokladam.
Na vzajomne prepojenie, v ramci racku, prevodnika a zvukovky mi ale asi teoreticky jedno ci to je spdif/toslink alebo aes/ebu, hej ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 úno 2011 17:45

venti : ano ..

Odpovědět