spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dendy
Vybavení

Re: spomienky nastare casy a kto na com zacinal

Příspěvek od dendy » 09 led 2012 11:23

Magion píše:dendy: to jsme na tom stejně! Já taky modedit. 4 stopy... haha
Pak samozřejmě ft2 a poté revoluční buzztracker.
ja som mal este po modedite scream tracker (16 stop!) a potom este chvilku impulse tracker (stereo kanaly !!) .. potom FT2 .. a potom tiez Buzz :-) buzz som inak objavil asi 5 dni po tom co vysla prva alfa verzia - boli tam asi len 3 synth generatory (tracker, primifun a jeskola bass) a asi 3 efekty :-) .. ale aj tak som na to okamzite presiel a ostal pri nom asi 3 roky :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 09 led 2012 13:07

AMIGA 500+ a OctaMed 4.11, to bolo moje uplne prve "studio" a k tomu Casio CT-670 :)
potom som presiel na PC a tam som mal Turtle Beach Pinnacle a Digital Orchestrator, ktory dodnes povazujem za najlepsi midi seq v akom som robil.. fantasticky sa mi s nim pracovalo..

a potom prisiel moj prvy syntak Yamaha EX5S dajaky rok 2000, ktory mam dodnes a nikdy sa ho nezbavim

kexik

Příspěvek od kexik » 09 led 2012 14:11

dendy píše:ak sa dobre pamatam SB128 uz nemal soundfonty ani moznost dat do karty naviac ramku... AWE32/64 bola posledna karta od creative ktora nebola len blbost bre gejmerov ... ale mozno ma len klame pamat :-)

ja som zacinat v 4 kanalovom modedite pod DOSom... k AWE32 (vtedy za 12000 SK) a Cakewalku 3.0 som sa dostal az po cca 3-4 rokoch stravenych s trackermi :-)
tak to pozor... vsetky pci karty ktore boli tzv soundblaster compatible, mali taky dvojradovy konektor, kam sa dal zastrcit doughterboard od creative alebo yamahy, obsahujuci wavetable syntezu... sb128 samozrejme tiez a mam pocit ze bola aj verzia priamo osadena wavetable

a sb 64 bola zaruceny sumak, mam doma dve, som ich dakde ziskal zadara a z nostalgie odlozil... otrasny zvuk.isovu 32jku nepoznam a ani sa mi do ruk nedostala...

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 09 led 2012 14:33

Ja sem mel AMIGU 500 a Protracker + sem si od kamose pujcoval improvizovany sampler - pobralo to az 5 sekund zaznamu... Ten zvuk se mi libil.
Bohuzel ty skladby sem mel nahrany jen na kazetach , ktery sem postracel...

jackies

Příspěvek od jackies » 09 led 2012 14:57

EXCOM píše:Turtle Beach Pinnacle a Digital Orchestrator, ktory dodnes povazujem za najlepsi midi seq v akom som robil.. fantasticky sa mi s nim pracovalo..
To byl můj první DAW ( s důrazen na to "A") který jsem měl ( 1995 ? )
Ty různé soundblastery jsem prostě nevnímal jako cestu pro práci s audiem, a z Atari a Cubase jsem skočil rovnou na PC a Pinnacle + Digital Orchestrator Pro.
To bylo něco pane jo Ten DOP byla tehdy fakt fajnšmekrovina jak na MIDI, tak na audio.
(kartu jsem tehdy pořídil za 1600 DM :) :shock: )

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 09 led 2012 15:03

jackies : jo, ta karta bola dost draha, my sme ju kupovali tusim za dajakych 28000 slovenskych..
dodnes ju mam nostalgicky este v origos krabici odlozenu :)

Rošky

Příspěvek od Rošky » 09 led 2012 15:40

Amiga 500 a Bars & Pipes Professional.... to musel bejt 91 nebo 92...vzpomínka jak z jinýho vesmíru. Pak někdy kolem 1993 nebo 94 první PC s Win 3.11 a Cubase... a už jsem u něj zůstal. Pamatuju si, že 1MB RAM stál 1.000,-Kč a já měl 32MB RAM, takže jen RAMka mně stála 32.000,- ... CRT monitor jsem chtěl co největší a to byl tenkrát Philips 20" stál mně 60.000,-Kč, úplně se mi dělá špatně :-)
Později jsem si na vlastní kůži /oči ověřil, že obnovovací frekvence, kterou Philips měl, 60Hz, není ergonomická, málem mně to stálo zdraví. Ale muzika je holt dřina a odříkání :-)
Rošky

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 09 led 2012 17:32

takto vyzeral ten krasny Digital Orchestrator :)
jackies : a toto je screenshot co som teraz spravil, podarilo sa mi to rozbehat pod OS X cez dosbox a slape to uplne perfektne :)
Screen shot 2012-01-09 at 5.27.43 PM.png
Screen shot 2012-01-09 at 5.27.43 PM.png (55.03 KiB) Zobrazeno 284 x

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 led 2012 20:21

Jo na DOP taky vzpominam s laskou a nostalgii. Na midi byl fakt fajn a taky ho porad jeste bez probleemu pustim. Jinak cela moje cesta byla dop.ft2.rebirth.buzz.fruity.reason.cubase.

FinestX

Příspěvek od FinestX » 09 led 2012 20:36

Myslím, že jsem ten Digital Orchestrator taky zkoušel... Nicméně - nějak mi to hodně připomíná starý Cakewalk (ještě před Sonarem) :-) Který se mi pak zalíbil víc.
kexik píše:tak to pozor... vsetky pci karty ktore boli tzv soundblaster compatible, mali taky dvojradovy konektor, kam sa dal zastrcit doughterboard od creative alebo yamahy, obsahujuci wavetable syntezu... sb128 samozrejme tiez a mam pocit ze bola aj verzia priamo osadena wavetable...
Asi jo a taky myslím, že existovala i verze s tím. Ale to jsem k dispozici neměl, když jsem si s tím 128 tehdy v práci hrál.
ISA AWE32 se ale fakt zastávám, alespoň jak to mám v paměti (ač to - pravda - není záruka...:)), zvukově byla nesrovnatelně lepší :twisted: 8) Vzpomínám, jak jsem tehdy pustil nějakou GM skladbu, a táta na návštěvě myslel, že je to hudba z CD... Nešumnělo, nechrastilo apod., to vím jistě.

Amorph ("dop.ft2.rebirth.buzz.fruity.reason.cubase"): No vidno, že někteří toho prošli fakt hodně a ne každý je tak konzervativní jako já :-) (popř. líný měnit zvyky atd...)
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

jackies

Příspěvek od jackies » 09 led 2012 20:49

Jsem neodolal, a sáhl pro CD s Digital Orchestratorem :)
Bohužel ho nespustím, křičí na mě že mám 64b systém, ale našel jsem na něm firemní instruktážní videa.

Tak pro mladší jsem to upnul na YT kdyby chtěli vědět co kua uměl na tu spartánskou dobu ! :)
Hlavně s audiem, midi samozřejmé.
Si myslím, že se na něj tenkrát ostatní výrobci koukali hodně zpovzdálí.

demsky

Příspěvek od demsky » 09 led 2012 21:10

Ja som zacinal v roku 1991 na Didaktiku M s Melodikom a D40 v Soundtrackeri, potom v SQ Trackeri a Sampletrackeri (to ma akurat prijali na SPSE a mal som za sebou 8 rokov ZUSky klavir a akordeon). Dedo sice mal C64 s 1541-II disk drivom ale malokedy ma pustil na tom tvorit :)

O dva roky neskor som presiel na Amigu 1200, kde som zacinal v OctaMEDe, kamarat Tronik (vydaval prvy diskovy magazin AMI) mi zostrojil Ramikola 8-bitovy sampler (vedel az do 56 kHz samplovat v mono rezime!) a potom aj MIDI interface do serioveho portu. Kvoli hram som ale musel robit v ProTrackeri, ale v podstate mal som CDcko kde boli snad vsetky trackery a MIDI sekvencery na Amigu tak som to jeden mesiac vsetko preluskaval.

Potom o 3 roky som presiel na PC, kde som mal karty SB AWE64 a Yamaha SW-60XG, neskor Live/Audigy a SW1000XG a robil som vacsinou v Cakewalku a SoundForgi. Som rad ze som zastihol tie roky 1998-2000 ked zacal boom VSTiciek, dx/vst pluginov a vsetkeho mozneho. Teraz ma to uz tak netankuje, ale tieto 3 fazy v ramci "pocitacovej" hudby boli asi najdolezitejsie, momentalne najradsej hram vsetko live tak dufam ze za nejakych 5 rokov uz budem dost dobry :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

FinestX

Příspěvek od FinestX » 09 led 2012 21:11

jackies: Stáhni si DosBox, pomocí něj to spustíš! :wink:
Žánr "pejsek/kočička dort" (folk-rock-pop-newage-symphonic-...), odrostlý na Elánech, na barovém hraní, později kytaristický vzor Plíhal...
SONAR X1 (historicky), EMU 0404 USB, MIDI keys / VSTi všech typů..., Rode NT1000, akust. kytara Aria.

vasek

Příspěvek od vasek » 11 led 2012 12:24

Digital Orchestrator -> FastTracker II -> n-Track studio (znáte někdo? ve svý době nebyl špatnej) -> Cakewalk -> Sonar

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 11 led 2012 13:42

demsky : mne Tronik robil midi prevodnik na A500+, som si bol prenho v Leviciach :) to bola pekna doba

Odpovědět