Stôl do domáceho štúdia...

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
W.Cable

Re: Stôl do domáceho štúdia...

Příspěvek od W.Cable » 07 říj 2012 12:31

TOM-Thak píše:akorat nevim, jestli tam davat teleskopicky nohy nebo radsi drevenou desku kvuli stabilite a pak taky urcite tu hlavni desku stolu chci z nejakyho masivu pevnyho, at se to nekejve a nerezonuje to jak nejaka obyc drevotriska, kdyz si na to clovek postavi druhy bedny, tak at to drzi.
A proc nevyrobit rovnou konstrukci/ram, na ktery se ta horni deska stolu primontuje?

Ja to vyresil takto:
Udelal jsem nohy ze smrku 45x75mm, cena necelych 900,-

pohled na slepenou,sesroubovanou a zakolickovanou konstrukci zepredu
Obrázek

pohled na to same zezadu
Obrázek

Pak jsem potahl drevotrisku o tloustce 40mm, cena necelych 2500,- dvema vrstvama kozenky, cena necelych 800,- Nohy jsem obrousil, natrel na cerno, a primontoval gumove nozicky... celkova vyska stolu 75cm, cena necelych 4500,-

hotovy stul
Obrázek

Je tak bytelny, ze si na nem muzu zatancit flamenco nebo irsky tanec. :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 říj 2012 13:03

TOM-Thak píše:My budem s kamosem kreslit od KK audio A1 desktop to je toto:
http://www.kkaudio.com/A1.html

Ergonomicky.. akorat nevim, jestli tam davat teleskopicky nohy nebo radsi drevenou desku kvuli stabilite a pak taky urcite tu hlavni desku stolu chci z nejakyho masivu pevnyho, at se to nekejve a nerezonuje to jak nejaka obyc drevotriska, kdyz si na to clovek postavi druhy bedny, tak at to drzi.

Tady je ten stul videt pekne live: http://www.homemusicproduction.com/studiotour/
podle webu se zda, ze pusobi jen ve statech -- nebo maji distribuci i v evrope? jinak se omlouvam, jestli uz se to tu probiralo, ale monitory bych vzdycky radeji nechaval na stojanech. na stole budou znit vzdycky hur.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 říj 2012 13:17

No je to otazka - ale jak to vyresis, kdyz budes mit 2je bedny.. vzdycky budes mit jedny bliz k sobe, ty mene pouzivane near
a ty na stojanech jako main. Ono vsecko ma svoje pro a proti. Me se libi to nemit monitor zase tak vysoko na rackach a kdyz tam chces mit nejaky prostor pro Racky, tak se davaji do 3mist, aby to bylo ergonomicke:
1) do stran jako to ma ten stul A1, dopredu pred display jako to ma Ecson, ale zase je tam min mista na klavesnici a klavesy
a nebo pak pod display, coz ti udela to, ze display je docela vysoko.

Takze ja uvazuju o toto:
Obrázek

Versus

Obrázek

Scorpi.03

Příspěvek od Scorpi.03 » 07 říj 2012 14:16

TOM-Thak píše: Versus

Obrázek
Tak ten vypadá luxusně, já konkrétně bych chtěl nějaký takový, stačí mi prostor pro 88 kl. klávesy, dále PC + nějaká menší zvukovka..
I ten z Thomannu nevypadá špatně, akorát když se na to člověk nepodívá osobně, tak to není zrovna nejlepší volba...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 říj 2012 16:20

ten ZAOR stoji 11k, levnejs ti ho myslim ani truhlar nevyrobi.. jinak tenhle je jen v USA, takze ten prave chceme s kamosem zkusit prekreslit.. on dela vykresy a 3D modely.. takze podle specifikaci na webu jsem to prepocital na milimetry z palců a podle specifikace rack railů jsem si dopočítal zbytek.. takže hrubý rozměry jsou a pak to budem ladit.
Ale porad mi vrtaj v hlave ty stojany.. kdyz uz bych udelal takovejhle stul tak stojany za to nedam, protoze me tam budou vadit ty racky nahore.. a z boku to uz bych mel bedny moc daleko od sebe, pak by to nedavalo spravnej uhel k poslechu.
Takze me to vrta v hlave. Ale zase kdybych mel masivnejsi to drevo, aby se to nehlo k tomu auralex podlozky pod bedny, tak by to nemuselo bejt tak zle.. i Ecson jsem koukal, ze ty Expose ma primo na stole a APSka taky.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 říj 2012 23:27

TOM-Thak píše:
Obrázek
toto je podla mna cista katastrofa .. uplne naopak .. repaky nizko .. obrazovka vysoko .. ta varianta co si chces vyrabat mi pripada omnoho lepsia ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 říj 2012 07:47

Tak copak rekpraky.. to bych mel od Zaoru ty vyskove nastavitelne stojany, takze to si clovek nastavi a na monitor vysoko jsem docela zvykly z tech blbych podminek, co mam dnes. Spis me ale nesedi to, jak mu ty bedny jdo takhle z boku.. da se rict, ze mu kus signalu vyzaruje do stolu do toho rack bedneni nebo to jen zkresluje ta fotka, ale jinak to clovek s timhle stolem ani nepostavi,
protoze tam je ten rack. To co sem se dival jako alternativu, tam zas je na prd akorat to, ze jsou bedny na stole a ne na stojanech.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 říj 2012 11:04

je to slozity... u reseni se stojanama se ti zase vejde vic LCD vedle sebe. v puvodnim reseni to vypada na maximalne jednu velkou obrazovku, to by ti stacilo?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 říj 2012 13:06

No ja nejak po 2 LCD netouzim.. delal jsem na 19" LCD a mam ted 21,5LCD a chci si casem koupil Apple Cinema 27" hlavne i kvuli obcasny grafice.. a ten se tam vejde vzdalenost mezi racky je 700mm display 27" má 650mm, takže akorát.
Ale kvůli nastavitelnosti stojanů a případně možnosti výměny stolu a zachování stojanů se mi líbí i ta verze se stojany.
Hlavním strašákem toho velkýho stolu je pro mě to, že se přestěhuju a nebudu tam mít třeba místo na 2,1metrový stůl ale třeba jen na 1,8metru a pak bych měl se stojany a menším stolem vyhráno. Cenově to bude podobné.. stojany vyjdou na 10tis. stul na 12tis. od zaoru.. a vyroba na zakazku imho vyjde taky tak na 22k toho, co bych mel nakreslene podle KK audio.

delay

Příspěvek od delay » 10 říj 2012 19:53

Vyřešil jsem to levně. IKEA.
Obrázek

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 10 říj 2012 19:57

Jasne, tak ty ale nemas klavesy.

Ja sem ujetej na to, ze bych rad trosku designovku, proto premyslim nad Zaor iDesk nebo podobnou realizaci na zakazku.
Podle me deska s dvema rack dirama potazena folii a hezkou nohou by se dala vyrobit na zakazku levnejs nez za 42tisic, coz stoji iDesk..

delay

Příspěvek od delay » 10 říj 2012 20:02

Klávesy mám, ale z 90% je nepotřebuju. Dávám to sem obecně, pro inspiraci někomu, kdo hledá a nepotřebuje nix extra, myslím, že celkově to vyšlo na 5 táců...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 10 říj 2012 20:09

Ale jedna vec me preci jen zaujala - co to tam mas za ty cerny podlozky na stole?

delay

Příspěvek od delay » 10 říj 2012 20:19

To jsou fakt jen černý podložky, čistě jen praktická věc - doplněk :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 10 říj 2012 20:23

NO já jen jestli to je spešl nějaká pogumovaná hmota co neklouže bo co to je?
To seženu taky asi v Ikei :D

Odpovědět