;)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Markus_Mai

Příspěvek od Markus_Mai » 19 bře 2006 19:23

chtel bych si poridit knihu D. Forro - Domaci nahravaci studio a zatim se mi nedari ji na nejakym eshopu najit...pamagite mina ?:)

rastis

Příspěvek od rastis » 19 bře 2006 19:44

Sorry za OT, ale prave tuto kniku ja povazujem za dost o nicom. Prilis vseobecna, malo konkretnych veci, vela zbytocnosti. Teda cital som ju pred takmer 10 rokmi, ale nedala mi uz vtedy vobec nic.

dano

Příspěvek od dano » 19 bře 2006 19:57

Markus_Mai píše:chtel bych si poridit knihu D. Forro - Domaci nahravaci studio a zatim se mi nedari ji na nejakym eshopu najit...pamagite mina ?:)
Neblazni starec, skus zostat este chvilu panic co sa tyka Forra a jeho kniziek (hlavne tej o ktorej pises). Skus si najst autora, ktory nemusi pisat zlozito a strasne vela len preto, aby ukazal, aky je matik, fyzik, muzikant, teoretik, praktik, zahradnik, cestovatel, jazykovedec, opravar, reklamator, terminator a predator...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 bře 2006 20:11

dano: presne ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 19 bře 2006 21:16

DANO0 ... ;-DDDDDDDDDDD krasne jsi to vystih`
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 19 bře 2006 22:28

2Dano, .....a obchodnik:-)

Markus_Mai

Příspěvek od Markus_Mai » 20 bře 2006 07:54

dano>>starec? :) to fakt nechapu :)

takze co mi radite hm? Napada Vas nejaky lepsi titul?

fova

Příspěvek od fova » 23 čer 2006 23:01

Jindy, je super, ze neco takoveho delas. Spousta lidi je pasivnivh a jen sedi u televize. Na druhou stranu mi prijde, ze jsi teprve na zacatku cesty, co se tyce tvorby a ta tvoje dilka zni trochu detinsky. Nenech se tim ale odradit. Pamatuji si, ze jsem presne takhle zacinal - vybrnkavani jednoduchych melodii, ktere jsem se snazil zabalit do peknych zvuku.

Co bych ti fakt doporucil, je zajit za clovekem, ktery ma konzervator nebo AMU a aby ti vysvetlil zaklady hudebni nauky. Jestli ti napriklad akordy nic nerikaji, tak myslim, ze to potrebujes jako sul. Staci par setkani a najednou pochopis spoustu veci. Hlavne se to pak projevi na tve muzice, ktera uz nebude znit jako detsky song.

Mam kamarada, ktery ma AMU a kamaradku, ktera pilne cvicila spoustu let v LSU a nekdy jim fakt "zavidim" tu prupravu, protoze jsou schopmi z fleku improvizovat netusenym zpusobem. Ja jako samouk se jim v zadnem pripade nemohu rovnat. Lety cviceni se ale da leccos dohnat.

Navic sekvencery dnes umoznuji skladat melodii z nekolika stop, ktere postupne prihravas, takze jses po case schopen vytvorit podobne dilko, jako tihle profici z fleku.

Jo a na tu knihu domaci nahravaci studio mam podobny nazor jako rastis.
Pokud bych mel doporucit nejake vyukove cteni, tak v anglictine je dobry web pro zacatecnicky http://www.tweakheadz.com/guide.htm
Uprimne receno, krome uz trochu zastarale knihy od Vlacheho nevim v cestine o nicem, co by mi nejak vyrazne pomohlo. Vsechno, co jsem se naucil o muzice, hardware, atd. bylo v anglictine. Ted samozrejme nepocitam tituly typu "Vyuka klaviru pro zacatecniky", ktere maji v kazdych hudebninach.
Naposledy upravil(a) fova dne 23 čer 2006 23:11, celkem upraveno 1 x.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 23 čer 2006 23:10

fova: heh, koukám že někdo prochází stará témata :) supr...souhlasím, s tím co jsi napsal...můžu ti říct, že jsem na začátku cesty, kdy jsem se začal snažit tvořit hudbu vážněji, dřív jsem si s tím jentak hrál a promrhal tak 7 let...alespoň sem se docela slušně naučil ovládat různé softy a mix mi taky jde když chci...hlavně bojuju s leností něco tvořit, to je nejhorší...

na melodii/noty, akordy, harmonii a tak dále jistě potřebuji nějakého učitele/člověka - z knihy nejsem schopen se naučit nic. tohle téma jsem před nějakým časem založil, protože jsem spíš chtěl znát knihy jako "muzitronika" - stejně sem to ještě nesehnal, ale tahle historie synthů se mi líbí, ikdyž mi asi k ničemu moc prakticky nebude.

jsem schopný na ovládání takových wysiwïg nebo point & click programů, to mi vždycky šlo, takže takovej photoshop, fruit nebo vst synth není problém...ale udělat opravdu dlouhou a dobře zvládnutou melodickou skladbu, to asi zatim nesvedu, mám se co učit, máš pravdu. už mě taky štve, že moje melodické počiny zní povětšinou dětsky.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 23 čer 2006 23:14

Markus_Mai: No mě se taky zatim nic od Forroa nepodařilo sehnat. Ptal sem se už v hodně knihkupectvích a zkoušel různé e-shopy a nic. Dokonce sem psal i autorovi...samozřejmě neodepsal. Jedině kde jsem ty jeho knihy viděl, byla nějaká snad Liberecká knihovna.

fova

Příspěvek od fova » 23 čer 2006 23:16

No a proto si prave myslim, ze potrebujes tu hudebni prupravu. Me take nekdy stve ma omezenost v muzicirovani - "Proc nejsem schopen zahrat to, co ten druhy". Ber to tak, ze clovek s hudebnim vzdelanim muze tvorit, co si zamane - techno, vaznou hudbu a vzdy z toho vyleze neco na urovni. Ti ostatni se musi hooodne snazit, aby to znelo dobre.
Ja ale nedelam techno, kde je to mnohem jednodussi a kazda nedokonalost tvurce se ukryje za efekty a hotovymi smyckami.

fova

Příspěvek od fova » 23 čer 2006 23:17

Jeste k tomu Danielovi Forro - kdyz jsem to cetl, tak mi me osobne prislo, ze jsem se nic noveho nedozvedel. Nikam dopredu me to neposunulo. Just my opinion.
Naposledy upravil(a) fova dne 24 čer 2006 08:42, celkem upraveno 2 x.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 23 čer 2006 23:22

fova: no techno už já teda dávno nedělám, teď spíš electro a break beat...chtěl bych jednou dělat i normální instrumentálky a umět řídit celý orchestr...

fova

Příspěvek od fova » 23 čer 2006 23:27

No to mas teda vysoke ambice. Ridit cely orchestr neni prca. Myslim, ze by ti pomohlo poslouchat skladby po usecich a premyslet, jak ty nastroje autori poskladali dohromady. Nebo si sezen midi soubory nejakych slavnych skladeb (treba pop music) a v sekvenceru si je prostuduj stopu po stope. Najednou pochopis, jak se pracuje s basou a jak maji vypadat bici, jak tvorit lead melodii a jak ji doplnuje akordicky - harmonicky doprovod.

Puf

Příspěvek od Puf » 24 čer 2006 00:00

Odpovědět