;)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Jindy

;)

Příspěvek od Jindy » 28 úno 2006 12:02

;)
Naposledy upravil(a) Jindy dne 04 črc 2006 16:12, celkem upraveno 1 x.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 01 bře 2006 12:57

... hehe, podminka "chci to česky" definitivne suzuje prostor ... takrka na Vlachyho, Kubata, Forroa a spol. Vic o tom asi nenajdes.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 01 bře 2006 13:05

2Jindy: přijde mi to jako moc širokej pojem, "tvorba elektronické hudby". Co očekáváš od informací, které chceš získat? Naučit se pracovat s programem na muziku? Naučit se sázet noty do notátoru? Naučit se pracovat s virtuálními mexery a efekty? Já bych řekl, že je to takové divné...

Tvorba hudby je přece individuální nebo skupinová ;-) záležitost, ale hlavně je to o cítění a tak. To je IMHO celkem nepřenositelné; ty přenositelné věci jsou pak už jen víceméně obslužným manuálem k softu nebo HW gearu. Někdy mi přijde (tuhle otázku mi pokládalo už dost lidí), že je to prakticky nevysvětlitelné....

P.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 15:18

pavlii: tak jak sem říkal, mělo by to být dobré a třeba o masteringu jako ta kniha od pana Katze. Myslim teda, že sem to definoval dost dobře už na začátku. Já se nechci naučit pracovat se softwarem protože s FL které mi vyhovuje už dělám 6 let a umím s tím včetně všech VST které tam používám jako je Z3TA, Reaktor, Ohmboyz, Ozone, Groove Agent, atd., ale chci se něco hlubšího dozvědět o zvuku (o masteringu, knihu o akustice sem už našel) a třeba se naučit noty (zatím dělám melodie po sluchu) nějakou zábavnou formou. Tak různě, třeba o syntéze zvuku o historii synthů (to by bylo zajímavé čtení), jak se vyvíjela technika a základní popisy jak funguje třeba FM syntéza a další a další. Zkrátka chci dohnat to co se dělo předtím, než sem se začal zajímat o elektronickou hudbu a než sem se vůbec narodil - jaké byly slavné synthy minulosti jako třeba asi Roland Juno nebo co já vim. Chápeš už o co mi jde?
Naposledy upravil(a) Jindy dne 01 bře 2006 15:25, celkem upraveno 3 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 01 bře 2006 15:36

Jindy - stale tam mas toho dost na neexistujucu odpoved - mastering, naucit noty zabavnou formou, teoria FM syntezy, slavne syntaky minulosti... ... Literatury a literatury :). Na klasicku zvukarinu Vlachy, na teorie syntez Forro... Na noty zabavnou formou detsku ucebnicu pre najmensich :). ...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 15:42

rastis: no dobře, já nevim už jak jinak to popsat...a krom jmen autorů které jsi uvedl, mohl bys uvést i konkrétní názvy těch knih? třeba ten Forro mě zajímá...a na ty noty - myslim, že není úplně nezbytné je umět aby měl člověk úspěch, protože třeba Krajčo je neumí a jak se mu dobře vede...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 15:48

rastis: dobře tak ten Daniel Forro, sem si už sám našel že ty knihy se jmenují Muzitronika...ale v normálních knihkupectvích kam já chodím to nemají...můžeš mi poradit kde to v Praze koupit?

peteness

Příspěvek od peteness » 01 bře 2006 15:48

:lol: :wink: njn, noty se hodí. Predpokladam, ze delas do techna. Tam se bez nich nehnes :lol:

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 15:52

peteness: hodí se no...v technu ale určitě moc ne, chápu to jako ironii a navíc už mě techno moc nebaví a víc dělám break beat, ambient nebo něco lehkého na poslouchání, snad se tomu říká easy listening...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 bře 2006 16:06

Já bych přece jenom spoléhal na ty originální English knihy ze kterých to čeští autoři opisují ....;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 16:14

a.tom.x: já vim, jenomže v mateřštině se mi čte rozhodně lépe, ikdyž anglicky docela umim...jako myslím si že není na škodu když si pár těch českých koupím...hlavně ta Musitronika 2 mě dost zaujala, teda alespoň tím popisem, musel bych se do toho kouknout v krámě abych věděl jestli je to dobrý nebo ne...

peteness

Příspěvek od peteness » 01 bře 2006 16:16

Jindy: noty fakt nepotrebujes. Hodi se vedet, kde najdes ma keybordu ktere tony, hodi se znat intervaly, stupnice, akordy......ale noty? Ten Krajco zdaleka neni ojedinely pripad, spis normal

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 16:23

peteness: sem myslel ze akordy patri do hudebni vychovy stejne jako noty...no takze co je akord treba vubec nevim, asi sem na hudebce spal :( (nebijte me prosim)

aladar

Příspěvek od aladar » 01 bře 2006 16:35

Jindy: neznat noty a dělat muziku na tvořivý úrovni, to je fór ? Přijde mi to jako psát knihu a neumět číst. Nediskutuju o Tvém hudebním cítění či nadání ale buď si téměř jistej že dokud nepochopíš co ty kuličky znamenají nehneš se z místa. Pokud navíc myslíš že akord je sprostý slovo doporučoval bych tu dětskou učebnici mnohem víc než jakoukoliv jinou literaturu zabývající se tím co se chystáš dělat.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 16:38

aladar: ve fruity v piano roll mi celkem dělat melodie jde, tak o co jde tobě? navíc, není problém, abych si přes WIDI recognition něco zapískal do mikrofonu a pak to přenesl do midi a mám melodii kterou stačí lehce upravit a nemusím ani sáhnout na klávesy.

Odpovědět