Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 19 říj 2008 18:02

kexik : hehe, ... tak sme to vyriesili :D

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 říj 2008 20:04

EXCOM: A kdo říkal, že dělám ve Web 2.0? Dělám v HTML a Javě, tím to pro mě hasne, nemám rád programování. Akorát jsemt psal, že chystám inovaci svého webu do Web 2.0. Už na tom designu částečně založený je.
A ty věci, co jsem dělal za prachy a mám je na mém webu, tak tam šlo vždycky o to, že zákazník si diktoval nejen obsah, ale i formu, takže to byla vždycky buzerace a připomínky. Já jim v podstatě vždycky vnutím jen kompatibilitu s 800x600 rozlišením a tím to končí. Barvy, design, logo, to mi vždycky někdo diktoval, tak to prostě chodí. Někdy jsem se musel zaměřit na obsah více, než to dělám obvykle, třeba na verpolcasas.com jsem scanoval 1000 obrázků z časopisu, ořezával je, retušoval, dělal náhledy a tak dále. Práce na dva měsíce, za 30 tisíc, zatím moje největší zakázka.

dendy: Příklad to není nejlepší, našel jsem to narychlo. Jde ale o to, že tento design co jsem dal jako příklad, si můžeš zadarmo vzít a udělat si z něj web. Na to, že je to zadarmo, mi to špatné nepřijde, ale znám i lepší a zadarmo, jen se mi to nechce hledat.
Že je Web 2.0 i o hodně dalších (programových) věcech, než o designu, vím a jednou jsem o tom četl článek, jak to byla novinka. Ale protože seru zatím i na věci jako je CSS, tak se tím nebudu zabývat a z Web 2.0 si akorát beru příklad v designu.
Jestli chceš vidět šedý průměrný design, koukni na mindwarp.cz :) Ne vážně, já to tak chtěl, absolutně průměrné, ale jednoduché zpracování, kde to absolutně hlavní je obsah, ne forma. Nesnáším prostě zaměřování se pouze na formu.

Jinak ty příklady 10ti nejlepších 2.0 webů, co jsi dal...no, programově ať si to jede na čem chce, třeba na Web 3.0, ale mě se ani jedna z těch stránek nelíbí co se týče navigace a uměleckého zpracování. MySpace přímo nenávidím, Yahoo a Flickr se mi také nikdy nelíbily. Obsahově jsou fajn, ale mě se to prostě nelíbí.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 19 říj 2008 20:54

jindy2 : ja som si to aj myslel, pisal som to aj vyssie, nas zakaznik, nas pan :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 říj 2008 20:56

dendy píše:

top 10 web 2.0 stranok
http://wisdump.com/web/top-10-web-20-winners/
(clanek je pres 2 roky starej.)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 19 říj 2008 21:02

EXCOM: Jj, je to tak no...já se tím heslem řídím, co se dá dělat, se zákazníky nevyjebávám, ať už jsou jejich požadavky jakkoliv mimo. Zatnu zuby a když si zákazník poručí, že chce mít světle žlutý text na bílém pozadí, tak ho dostane - a potom mi zákazník řekne "vždyť ten světle žlutý text na bílém pozadí, není vůbec vidět, spravte to!" a to je přesně ono. Že to byl jeho nápad, je už jedno, tak to potom dopadne.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 říj 2008 23:02

1) trosku se to tu zvrhlo ne?
2) lidi, kdyz uz se ohanite pojmem web 2.0, tak si nejdriv zjistete, co to vlastne je

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 říj 2008 23:08

Brooklyn / juanita juarez píše:

jasne, to som si nevsimol.... ale nic to nemeni na tom ze hentie weby su ukazkovy priklad web 2.0 standardu.. mas nejake ine/lepsie ? daj sem link kludne ..

tento thread asi treba splitnut, uz sa debata posunula dost inde :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 říj 2008 23:10

Web 2.0 neni zadny standard, je to jen velmi obecny pojem, popisujici trendy ve vyvoji webu. Tim O'reilly hezky napsal, ze je to posun od centralizovanych sluzeb k decentralizaci, to je takovy pekny souhrn. Ale kdyz tady ctu veci jako "stranky delany ve web 2.0", tak si rikam... WTF...? Ale to uz do tyhle diskuse skutecne nepatri ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 20 říj 2008 06:56

Kermitak: Vždyť není problém to oddělit....

Já Web 2.0 poučky nestudoval a nemám to v plánu, proto jsem se tady snažil používat většinou spojení Web 2.0 design. Protože spojení Web 2.0 layout/design je normální a existuje - kde jsem se s ním setkal (webdesign), tam jsem vždy narazil na ten specifický grafický čistý styl.

BTW, samotný internet je od začátku totálně decentralizovaný, je to tak schválně.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 říj 2008 12:09

Jindy2: web 2.0 fakt nema s cistotou designu nic spolecnyho ;) A pletes hrusky s jabkama, O'reilly mluvi o decentralizaci obsahu a vetsi provazanosti informaci (to je web 2.0), ty mluvis o kdovi cem (a docela by me zajimalo o cem, protoze mam dojem, ze bychom o tom mohli pekne polemizovat ;) Tipuju ze mluvis o strukture a ani v tom pripade nemas pravdu ;)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 20 říj 2008 15:09

dendy píše:
Brooklyn / juanita juarez píše:

jasne, to som si nevsimol.... ale nic to nemeni na tom ze hentie weby su ukazkovy priklad web 2.0 standardu.. mas nejake ine/lepsie ? daj sem link kludne ..

tento thread asi treba splitnut, uz sa debata posunula dost inde :)
ne, jen sem na to rychle kouknul a zarazilo me myspace na prvnim miste a facebook na poslednim s tim, ze je to nadejnej projekt, tak jsem zacal hledat, jak je to asi stary.. ;]

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 říj 2008 15:19

kermitak: standart/nestandart - to je len hranie sa zo slovickami.. samozrejme je to volna specifikacia/popis/alebo jak to nazvat, suhrn trendov, pravidiel, to si napisal spravne atd... .. ale stalo sa to kvazi "standartom" pre moderne weby a webaplikacie ...

inak nemas celkom pravdu ze to nema nic spolocne s dizajnom - prave niektore trendy pouzitelnosti, dostupnosti udajov, atd vo web 2.0 suvisia primao s dizajnom/layoutom ovladacich prvkov a sposobom zobrazenia...

problem je ze web2.0 vlastne v skutocnosti nikto poriadne precizne nezadefinoval, je to skorej kopa "bla bla bla" ... imho v skutocnosti je to jedna velka umelo vytvorena bublina okolo veci ktore tu uz boli davno predtym nez niekto tu formulaciu "web 2.0" vymyslel... (soap, ajax, rss, view-model-controller, atd. ako nastroje na strane vyvojarskej, a typy webov ako video/sound/file sharing, social networking, webaplikacie tvariace sa kvazi-desktopovo, na strane aplikacnej...)

obecne nemam rad ked niekto zobere existujucu vec na ktorej vsetci ficia, vymysli tomu nejaky honosny nazov a zacne zat slavu a vsetci su z neho namakko aky je skvely :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 říj 2008 15:50

dendy: ano shrnul jsi to pekne, v podstate to nic konkretniho neznamena, s tim nemuzu nez souhlasit ;) Tou posledni vetou mi mluvis z duse, taky nesnasim tyhle umele vytvoreny "trendy" pojmy.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 20 říj 2008 16:39

dendy: jo, dobře jsi to shrnul...vím, že tam nějaké poučky pro design jsou, tak bych to tu jinak neblábolil ;)

trendy slova taky je nemám rád, ale mě to u tohohle je nějak úplně ukradený...že by to zrovna v ČR někdo popularizoval nebo z toho dělal něco úžasného, to ne, tady o tom nikdo moc nemluví od doby zveřejnění...

ale myšlenka shrnout těch X technologií a pouček pod jedno označení, mi špatná nepřijde...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 říj 2008 16:46

Ale to nejsou zadny KONKRETNI technologie nebo postupy, neni zadny navod, ktery ti rekne "vezmi tohle, udelej to takhle a bude to web 2.0". V podstate vsechny moderni postupy, ktery v soucasnosti letej, jsou web 2.0, ty, co zminoval Dendy, ale i mnohe dalsi, v tom je ten for ;) Web 2.0 jsou proste weby tak jak je zname dnes, jejich provazani, zpusob distribuce informaci mezi nimi a uzivatelem, atd.
Reknu to jeste jinak - podivej se na weby z pocatku internetu, staticky stranky, pripadne dynamicky generovany stranky, ale vazany na nejakej konkretni server, resp. na nejakej centralni zdroj dat. No a podivej se na moderni stranky, jak si mezi sebou vymenujou informace, jak ne webdesigneri a programatori, ale uzivatele vytvareji obsah, tohle vsechno je web 2.0.

Odpovědět