youtube : britsky studia (hlavne historie)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět

syncro

Příspěvek od syncro » 05 bře 2007 12:22

Miluju to 8-) Pásky, lampy, budíky, čudlíky jako kohoutek od babičiny sprchy... Fred Perry trička, přilízlé účesy, muzikanti co umí hrát, inženýři co umí zvučit. Paráda...

Dík, Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 bře 2007 12:47

syncro píše:Miluju to 8-) muzikanti co umí hrát, inženýři co umí zvučit. Paráda...
Dík, Saša
Nádhera ... a všichni hrají pěkně dohromady, s nadšením a krásně jim to jde - kdo to dnes umí ? Udělá se pár verzí a vybere se nejlepší. A člověk ví, že to tak ti lidé opravdu uměli a opravdu to tak "naživo" nahráli, když to poslouchá.
Dnes 150 verzí jednoho vokálu, autotune, tisíc editací a nevím co ještě až se to nějak polepí ... a všechno většinou playbacky pěkně po jednom ...

syncro

Příspěvek od syncro » 05 bře 2007 12:55

Ivo: Přesně tak. Nahrávat kapely, kterým to hraje dohromady, bez stupidních "to pak nějak prostříháš", je odměna. Naštěstí ještě jsou 8-)

Saša

PS: Koukni prosím sem - http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=5380&start=60

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 bře 2007 13:06

Jeee, panove v bilych plastich :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 bře 2007 13:29

hahaaaa :)))))))))) to jak tie stare scifi filmy z 50 tych rokov.. uchylne krasne ... :)))) ale som rad ze zijem dnes a nie pred 30 rokmi :)))

onehalph

Příspěvek od onehalph » 05 bře 2007 15:17

imho je uplne jedno jak to vznika - pravidlo, ze z howna bic neupletes tady plati stejne jako kde jinde - i kdyz je jasny, ze michat nahravky excelentni sehrany kapely je to nejlepsi ... to nepopiram ... ale v popredi musi byt vzdycky skladba - nebo lepe napsano "pisnicka" .... to se tady ale opakuju uz podesate nejmin :-)
Naposledy upravil(a) onehalph dne 05 bře 2007 16:45, celkem upraveno 1 x.

syncro

Příspěvek od syncro » 05 bře 2007 16:37

onehalph: Já si nemyslím, že je jedno jak to vzniká. Primární je určitě dobrá písnička, v tom máš naprostou pravdu. Ale totálně vyžehlený take sestavený z dvaceti prostřihů podle mne trochu ztrácí na atmosféře a ucelenosti a ačkoli potom nedokáži přesně říci "tady byl střih", tak nějak podprahově je to cítit. Nejvíc mi to přijde u vokálů, kdy každý hlas má v daném okamžiku nějakou barvu, stupeň momentálního opotřebení, náladu a dynamiku a ta se v čase velmi rychle mění. S výjimkou jedné zpěvačky, která svůj hlas opravdu výborně kontrolovala, jsem ještě nikdy nepracoval s vokalistou, u nějž by tohle nehrálo roli... Ale tohle je odbočka a možná jsem jenom v zajetí toho, že mi to "postaru" přijde "poctivější" 8-) Protože stromy byly dřív zelenější a voda mokřejší a já zkrátka "fotrovatím" 8-)

Saša

peteness

Příspěvek od peteness » 05 bře 2007 16:48

Taky se mi zije fajn v soucasnosti. Nejlepsi na tom je moznost vyzobnout si z historie jen to dobre.......... Kdyz si uvedomim, ze podobny dizajn a masivitu jako tyhle masiny mela v te dobe treba zubni vrtacka......nevim jestli bych si vpustil do ust buchar :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 05 bře 2007 17:06

Jde o to, že díky dnešním možnostem a praxi může každý neumětel znít na nahrávce jako by skoro uměl zpívat ... Vzpomínám si když jsem kdysi byl na koncertě Evy Pilarové a při jedné písničce úplně vypnuli mikrofony a zazpívala to na celý sál akusticky ... To jsou ti, co zpívat opravdu umějí ... U některých dnešních rychlokvašek si nejsem tak jistý ... Pak se "zneužívá" technika ...

peteness

Příspěvek od peteness » 05 bře 2007 17:17

To je fakt. Mne obcas stve, kdyz si neco poslechnu a rikam si jak to ten frajer na tu kytaru zahral. Jenze on to treba zahral jen napul a zbytek jsou vsecko samply.

Rošky

Příspěvek od Rošky » 05 bře 2007 23:21

To je hezký pokoukání...s takovou relativně jednoduchou technikou udělali tenkrát tak skvělý nahrávky... Řekl bych že je to v písničce a v uchu, ne (jen) v ceně vybavení. A v reálném výkonu těch muzikantů. Všechny ty Melodyny, kvantizace a smyčky muziku dnes často strašně odosobňujou, tenkrát museli na ten pás dostat skutečnej výkon, někdo to zkrátka musel umět zahrát nebo zazpívat...smekám.
Ale není to tak jednoduchý, když se ta současná (mnou výše natřená) technologie použije vkusně a s mírou (fascinuje mně Hans Zimmer), dá se to dotlačit v dobrém slova smyslu ještě dál.
Já si v zásadě myslím, že dobrá nahrávka se dá udělat i na poměrně obyčejný gear od určité úrovně nahoru.
Rošky

matucha

Příspěvek od matucha » 06 bře 2007 01:24

zimmer mi pride fakt nuda a to prinejmensim

Vybaveni minimalni, ale ve sve minimalisticnosti maximalni, dneska se za kanal z takovejch veci plati zlotem... nicmene to byla vic muzika a min alchymie... i kdyz ten joe meek nebyl vubec neskodnej a jeho veci sou faaakt divny.

Ackoli 60ky posloucham asi nejraci (ale ne zrovna ty veci z tohodle filmu), tak si myslim, ze sme o 50 let jinde a hudba je dneska neco jinyho, nema smysl se snazit delat to samy. Novy moznosti se daj pouzit k zachranovani neumetelu, ale i k tvorbe novejch veci a tam bysme meli asi smerovat, ne?

Hlavne myslim, ze je hezky se kouknout, jak to fungovalo ;-)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 10 bře 2007 16:24

no to je pekny!

chudak joe meek, dnesni leky by mu urcite pomohly. :]

Odpovědět